güvensizlik

Çözüm önerileriniz..
DTemel

güvensizlik

Mesaj gönderen DTemel »

Kendimi insanlar arasındayken iyi hissetmiyorum bazen. Güvensizlik var fazlasıyla, bunu dersem insanlar ne der ne tepki gösterir diye bin defa düşünüyorum. Sonra o bin defa düşündüğüm şeyi bir başkası söylüyor ve gayet mantıklı karşılanıyor. Bazen de dikkatleri üzerime çekmek istemiyorum, yok olmak ya da görünmez olmak daha iyi geliyor. İnsanları dışarıdan izlerken, konuşmayıp sadece dinlerken daha iyi hissediyorum. Bu defa da kendimi ifade etmekte zorlandığım anlar oluyor. Hakkım ihlal edildiğinde cesaret edip savunamıyorum ya da savunmak istemiyorum aman ne olacak fark etmez diyorum. Kendime haksızlık yapıyorum kısacası aslında. Bu durumun beni rahatsız etmemesi, ego denen seyin olmaması aslında rahatsız ediyor beni. Biraz daha dişli olmak gerekir oysa bu devirde. [smilie=dash2.gif]
Kullanıcı avatarı
teselecta

Re: güvensizlik

Mesaj gönderen teselecta »

Aslında alısmıssın fikirlerini beyan etmemeye,cok konusmamaya.Belki de o yuzden artık tersini yapamıyorsun.Sen disli insanlara benzemek zorunda degilsin, onlara benzeyecek olursan sadece olmak zorunda oldugun kisi olmus olursun.Sen olmak istedigin kisi ol. ;)
DTemel

Mesaj gönderen DTemel »

Evet aslında alışkanlık bu. Ama olmak istediğim kişi artık kendini ifade edebilen bir kişi. Çünkü kendimi ifade edemeyip içimde yaşadıkça istediğim sonuçları göremiyorum. Alışkanlıklarımı yıkmak istiyorum ve bunu nasıl yapıcam bilmiyorum dostuumm
Kullanıcı avatarı
teselecta

Doğru kanka ama hep şeyi düşün; sen tiyatrocusun çevren tiyatro oyununun içinde. Yani yapmak istedigin sey ne olursa olsun bir tiyatro oyuncusu rezil olmaz,anormal karşılanmaz,onlara alınan olmaz: ))
DTemel

Mesaj gönderen DTemel »

Aynen öyle düşünüyorum ama bir yanım gerçek olduğunu bildikçe onu yapamıyorum. Umutsuz vaka miyim neyim ölecek miyim avukat hanım :(
Kullanıcı avatarı
teselecta

Valla ben sadece savunabilirim: D
DTemel

Mesaj gönderen DTemel »

teselecta yazdı:Valla ben sadece savunabilirim: D
O da olur kaybetmek üzere olduğum davada yetişsen yeter [smilie=derisive.gif]
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Bu saçma korkulardan kurtulmak için hata yapman gerek , bol bol kasıtlı hata yap.Detay istiyorsan mesaj at konuşuruz.
DTemel

Mesaj gönderen DTemel »

Lucifer yazdı:Bu saçma korkulardan kurtulmak için hata yapman gerek , bol bol kasıtlı hata yap.Detay istiyorsan mesaj at konuşuruz.
Teşekkürler konuşmak isterim