Çözüm gözünüzün önünde

Çözüm önerileriniz..
pesimisst

Çözüm gözünüzün önünde

Mesaj gönderen pesimisst »

Gözlerinizi sağa sola senkronize bir şekilde hareket ettirin. Kapalı olsun bence gözleriniz. Yatmadan önce daha güzel, hayaller kurarken. İlaç kullananlar yan etkilerini bilemem.sorumluluk kabul etmem.
deniz85

Re: Çözüm gözünüzün önünde

Mesaj gönderen deniz85 »

EMDR metodu degilmi bu ? tesadüfen bulunmus diye okumustum...bulan kisi önünden gecen bir treni izlerken gözlerini saga sola hareket ettirdiginde rahaltladigini fark etmis. Gercektende rahatlatiyor sanki...
pesimisst

Re: Çözüm gözünüzün önünde

Mesaj gönderen pesimisst »

Evet EMDR'den çaldım. Esası, rem uykusuna geçtiğimizde beyin yaşadıklarımızı işlemeye başlıyor. Rem uykusunda olan birine bakın göz kapaklarının bu şekilde hareket ettiğini görürsünüz. Beynin sağ ve sol lobu arasında denge veya alışveriş oluşuyor herhalde. Birazdan kontrol edin sol burun deliğinizden nefes alıp verdiğinizi fark ediyorsunuz bir de. Bizlerde sempatik sinir sistemi daha aktif, parasempatik sisteme yüklenen ilaçlar işe yarıyor bu yüzden. Ancak denge şart kalp huzuru için. Kalp niye huzursuz. Aşırı duyarlı olmaktan. Buyrun sizi duyarsızlaştıran teknik işte. Diyafram nefesini deniyordum bu aralar. (Transformal nefes) Guzel gelişmeler yaşadım dinginleşiyorsun, ancak biz duyarlı insanlarız. Aha tam da diyafram çalışmaları baskılanmış duyguları açığa çıkardı bu kez. Panik bozukluk, kaçma davranışları hak getire. Doğru düzgün becemiyorum herhalde. Kurs lazım o konuda kesin. Sonra bu tekniğin işe yaradığını daha iyi fark edebildim bu sayede ama. Benim gözümün önüne gözler geliyor derinleştikçe. Masmavi gözler kocaman bakarlar bana. Tedirgin oluyordum. Çalışırken fark ettim. İlkokul öğretmenim mi acaba? Masmavi gözleri olan dominant bir kadındı da. Neyse bu şekilde duyarsızlaştırabildiğimi fark ettim kendimi. Hipnozda da aynı teknik yok mu? Göz hareketleri işin özü bence.