EFT (Emotional Freedom Techniques) - Mutlaka Deneyin !!!

Çözüm önerileriniz..
igoncu

EFT (Emotional Freedom Techniques) - Mutlaka Deneyin !!!

Mesaj gönderen igoncu »

EFT nin içeriğinden önce EFT yi uygulayarak yaşadığım mucize şeyi anlatmak istiyorum sizlere.
2013 yılından beri paxil ve son 6 aydır paxil + rivotril kullanıyorDUM. 2 illet ilaç.
paxili bilen bilir etkisi max 3-4 ay sürer ve doz artırımı ister. doz artırırsın max 70 e çıkarsın ama onun da etkisi 1 ay bile sürmez en başa dönersin. Sosyal fobiyi perdeler ve bir süre sonra perdeyi geri çeker. bu defa ilacı bırakmaya çalışırsın bırakamazsın. hele benim gibi 1 yılı aşkın süre kullanırsan resmen beynin bir parçası oluyor bu ilaç. belki 10 defa bırakmayı denedim ama aşırı derecede anksiyete belirtileri, felaket bir şekilde ani baş dönmeleri, sarsıntı, kulakta 10 saniye süren çınlamalar. azaltarak denedim yine bırakamadım. kaderim oldu ilaç kullanmaya devam ettim hiç fayda görmediğim halde.

bundan 6-7 ay önce Rivotrili okudum bi kaç kişiden bir doktora danıştım, daha doğrusu çok doktora danıştım kimse yazmadı. onlar yazmadıkça bu beni kamçıladı en son bi doktoru kandırdım. yazdı. ilaç çok iyiydi ama sanırım biraz fazla iyiydi. insanlıktan çıktığımı 5. ayda farkettim. iş arkadaşımla çok şiddetli bir tartışma, tehditler, ailemle şiddetli tartışmalar, kalp kırmalar aldı başını yürüdü. Dönüp arkama baktığımda o kadar çok insanı kırmıştım ki. ilacı bırakmaya karar verdim ama bunu bırakmak paxilden de zordu. Tam dibe vurmuştum. Paxili bırakamıyorum derken başıma rivotril çıktı. Heralde bunun sonu intihara kadar gider diye düşündüm gerçekten. yaklaşık 1 ay boyunca kedinin fareyle oynadığı gibi oynadı bu ilaçlar benimle. rivotrili yarıya indiriyorum paxili artırıyorum olmuyo. paxili azaltıyorum bırakmaya çalışıyorum rivotrili tam yapıyorum yine olmuyo.

bu 1 ay boyunca denemediğim yol kalmadı. sarı kantaronundan tut, ginseng çayına, evi bitki çayı evine dönderdim, solgarın rhodiola (altınkök) ünü aldım ama ne yazık ki bunların hepsini topla ne 1 doz rivotril ediyordu ne de 1 doz paxil.

Araştırdıkça en son EFT yöntemini buldum. Okudum ve saçma dedim geçtim:)
Videolarına baktım çok iddialıydı ve bir sürü video buldum. İlgimi çekmeye başladı. 1990 yılında Gary Craig adında bir mühendisin bulduğunu öğrendim. 90 sayfalık türkçeye çevrilmiş el kitabı vardı ve en basidi evde uygulanabiliyordu. ve işe yaradığı şeylerin en başında anksiyete, fobi, korkuların yer aldığını gördüm. fakat tüm bunlara rağmen yine de saçma geliyordu. ekşisözlüğe yazdım. orda genelde kimse beğenmez ve bilimsel yaklaşıp çürütür. 2 sayfa yazı vardı ve 1 kişi olumsuz bir yorumda bulunmamıştı. eft ile ilgili olumsuz bir şeye bir türlü rastalayamıyordum. her ne kadar inanmasam da saçma gelse de yapmaya karar verdim.

hemen başladım okumaya el kitabını. bitirdim. youtube dan da 3-5 video izledim, akşam yaptım uygulamayı. yaparken kendime güldüm napıyorum ben diye ama sonuna kadar getirdim. zaten 3-5 dk bişey sürüyor. uyudum sonra. sabah kalktım işyerine gitmeden evde yine yaptım hatta 2 tur yaptım bu defa. ilaçları da yanıma aldım çıktım evden. akşama kadar da ilaçları kullanmadım. eve geldim yine kullanmadım.
Plasebo etkisi veya koşullanma mı acaba bu derken tam 1 haftadır ilaçları kullanmıyorum ve yan etki namına hiçbirşey yok. sosyal fobi anlamında da gerçekten %50 oranında iyileşme var. Ben hala inanamıyorum bunun nasıl olduğuna.

EFT eski çin tıbbına dayanıyormuş. Akupunktur bölgelerine dokunarak yapılıyor. Soruna kilitlenerek Vücudun elektrik sistemindeki tıkanıklığı giderdiğini söylüyor. Zaten bulan kişi de mühendis. Uygulanışını ve mantığını kullanıcı el kitabından okursanız hepsini anlatıyor. Şimdi el kitabının linkini koyucam buraya okuyun ve deneyin. Gerçekten zarar göreceğinizi düşünmüyorum. Ben yine yardımcı olurum uygulamak isteyenlere. Sorulara da cevap veririm.

http://www.eftiletanis.com/EFT_Manual_T ... is.com.pdf
sigmund

Re: EFT (Emotional Freedom Techniques) - Mutlaka Deneyin !!!

Mesaj gönderen sigmund »

Bunun kursuna gidip eğitimini aldım. Rahatlatıyor ama mucizevi bir etkisi yok. Yine de denemeye değer.