ANTİDEPRASANLAR HAKKINDA NEDEN BÖYLE

Çözüm önerileriniz..
metinsivrioğlu

ANTİDEPRASANLAR HAKKINDA NEDEN BÖYLE

Mesaj gönderen metinsivrioğlu »

Arkadaşlar sosyal fobi için citoles kullandım,21 gün sonra ilaçın etkisini hissediyorum 1 hafta sonra etkisi kayboluyor 5 ay kullandım etkisi gelmedi bir daha,bıraktım,aradan 1 sene geçti bu sefer paxil kullanmaya başladım onuda aynı şekilde 21 gün sonra etkisi geldi 2 günde kayboldu,doktorlara gidip sorduğumda kimse bişey demiyor o ilacıda bıraktım.

Neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba,paxil kullandığımda sosyal fobi diye bir şey kalmadı ama etkisinin neden kısa sürede bittiğini bilmiyorum,öneri tavsiyelerinize ihtiyacım var.
prensesinuykusu

Re: ANTİDEPRASANLAR HAKKINDA NEDEN BÖYLE

Mesaj gönderen prensesinuykusu »

Belirli süre aynı ilacı içtiğimizde etkisi azalabilir ama 21 gün bunun için çok az sanki. Acaba biraz da psikolojik olarak mi öyle hissediyorsunuz? Doktorunuz ne yorum yaptı bu duruma?
metinsivrioğlu

prensesinuykusu yazdı: 30 Oca 2021, 14:41 Belirli süre aynı ilacı içtiğimizde etkisi azalabilir ama 21 gün bunun için çok az sanki. Acaba biraz da psikolojik olarak mi öyle hissediyorsunuz? Doktorunuz ne yorum yaptı bu duruma?
5 ay citoles kullandım, kısa bir süre etkisi geliyor 21 22 gün sonunda, sonra o etki kayboluyor,ilacı bırakıp aradan zaman verdim,paxil kullandım o çok fazla iyi geldi,oda 2 günde etkisi kayboldu,mutlaka böyle bir sorun yaşayıp çözenler olmuştur,umarım çözerim.psikolojik olmadığına eminim doktor sadece ilaç değiştirmeyi öneriyor.
metinsivrioğlu

kimse yokmu forumda
osmangazi

Mesaj gönderen osmangazi »

antidepresan wellbutrin yazdırmıştım bir doktora. Sonra bitince 3 tane doktora gittim yazdırtamadım bir daha. Antidepressanlar maniyi tetiklediği için korkuyorlar psikiyatrisler. LAmictal verebiliyorlar onu da ben kullanamıyorum zaten anti depresan değil o da duygu durum düzenleyici. Pis bir kokusu, tadı var ağza alır almaz eriyor, iğrenç bir hap. Resmen çekeceksin diyor doktorlar depresyonu, takıntıyı ve sosyal fobiyi bipolarda.
metinsivrioğlu

güncel
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

Psikiyatrik ilaçların etki gösterebilmesi için belli plazma konsantrasyon düzeyine gelmesi lazım. Yani sen ilacı alıyorsun ilaç karaciğerden veya böbrekten dışarı atılıyor. İlaç düzeyi ilacı yedikten sonra kanda en yüksek düzeye ulaşıyor ve sonra sürekli azalıyor. İlacı doktorunun önerdiği şekilde arttırıp azaltırsan bu ilaç düzeyi sürekli aynı kalacaktır. Etkisini göstermesi için belirli bir zaman gerekir ama bırakdığında çok çabuk etkisi biter. Çünkü kan beyin bariyeri diye bir şey var. Bir nevi beyin kendiyle vücüt arasına bir bariyer koyuyor ve böylelikle olası zararlardan hemen etkilenmez. Mesela kanınızda bakteri ürediğinde beyine kolay kolay geçemez tabi tedavi edilmezse bir süre sonra bakteriler çoğalacak ve artık kan beyin bariyerini bile geçerek beyne ulaşabilecektir. Uzun sözün kısası psikiyatrik ilaçlar çom düzenli kullanılması gerekilen ilaçlardır. İlacı kesmek veya dozu arttırmak için doktora başvurmak gerekir.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]