Bugün sosyal fobiden kurtulmak için ne yaptın?

Çözüm önerileriniz..
Szrulynv

Re: Bugün sosyal fobiden kurtulmak için ne yaptın?

Mesaj gönderen Szrulynv »

ilacları gömdüm düzenli olarak kullandığım ve annemi babamı abimi topladım onlara sınıfta kitap okur gibi 2-3 sayfa kitap okudum götümden terler akıyor ve sonrasında bi özgüvenki sorma sonradan buna Bilişşel davranışçı terapisi derler bunu bizzat psikiyatristimden öğrendim ama kademeli kademeli kademeli okunacak tabi isteyen varsa anlatabilirim.Hatta bir keresinde seansa gittiğimde psikiyatristle konusup ilac vs. doktor kitap okuyacaksın dedi şimdi bana oku dedi titreye titreye okudum 2-3 sayfa sonra sekreterini çağırdı sarışın güzel bir bayan ikisinede okudum ama nasıl kasıyorum kendimi rezil olmamak için başımdan götüme kadar ter boşaldı sonra 2 çift seansa gelmiş doktor onlarıda çağırmaz mı toplamda 4 kişiye onların öğretmeniymiş gibi kitap roman okudum o anki hislerim anlatamam özgüven tavan yaptı bende ve şuan sosyal fobinin %50 sini coktan gömdüm kendim geziyorum,istediğim cafeye sosyal ortama girerim istediğimi söylerim,kişilerle konusurken muhabbeti iyiyse cok fena konusuyorum muhabbeti kötüyse siklemiyorum he evet evet deyip geçiyorum ama tabi daha %50 si var bu işin ilac işe yaramıyor diyenlerede sesleniyorum hepsi cahilce konusuyor ilacsız tedavi cok zordur önce sosyal fobinin sizi yıprattığı gerçeği var buda depresyona sokuyor depresyondan cıkmadan terapiler hiçbir işe yaramaz önce depresyondan cıkabilirseniz cok iyi bir doktor bulup benim gibi terapiler alın davranışçı terapi cok faydalıdır SF'de ben %50siyle bile yaşamaya razıyım az cekmedim eskiden resme çin işkencesiydi ama artık öyle değil düşüncelerim tamamen değişmeye basladı
ezelisfli

Mesaj gönderen ezelisfli »

Bugün is yerinde bir kiza bir sey sordum. Bence büyük bir basari bile degil ama olsun :) Umarim yarin da karsilasirim. Muhabbeti biraz daha derinlestirmeye calisacagim :)

Bir de berberde muhabbeti actim.
Artik bu gibi seyler bana siradan gelmeye basladi cok sükür...
ezelisfli

Ha bir de daha önce günlük basligina yazdigimi burada tekrar paylasayim.
Bu basliga daha uygun cünkü.
ezelisfli yazdı:Bugün bir kizla kisa süreli de olsa konustum. O da gülümseyerek konustu. Önemsiz bir mevzuydu ama iyi geldi :) Kendime güvenim artti.
Neden ters tepki aliriz diye korkuyoruz anlamiyorum. Böyle böyle olumsuz sartlanmalardan kurtulacagiz insallah.
Yerin dibine bat SF :)
barbarossa

Mesaj gönderen barbarossa »

Szrulynv yazdı:ilacları gömdüm düzenli olarak kullandığım ve annemi babamı abimi topladım onlara sınıfta kitap okur gibi 2-3 sayfa kitap okudum götümden terler akıyor ve sonrasında bi özgüvenki sorma sonradan buna Bilişşel davranışçı terapisi derler bunu bizzat psikiyatristimden öğrendim ama kademeli kademeli kademeli okunacak tabi isteyen varsa anlatabilirim.Hatta bir keresinde seansa gittiğimde psikiyatristle konusup ilac vs. doktor kitap okuyacaksın dedi şimdi bana oku dedi titreye titreye okudum 2-3 sayfa sonra sekreterini çağırdı sarışın güzel bir bayan ikisinede okudum ama nasıl kasıyorum kendimi rezil olmamak için başımdan götüme kadar ter boşaldı sonra 2 çift seansa gelmiş doktor onlarıda çağırmaz mı toplamda 4 kişiye onların öğretmeniymiş gibi kitap roman okudum o anki hislerim anlatamam özgüven tavan yaptı bende ve şuan sosyal fobinin %50 sini coktan gömdüm kendim geziyorum,istediğim cafeye sosyal ortama girerim istediğimi söylerim,kişilerle konusurken muhabbeti iyiyse cok fena konusuyorum muhabbeti kötüyse siklemiyorum he evet evet deyip geçiyorum ama tabi daha %50 si var bu işin ilac işe yaramıyor diyenlerede sesleniyorum hepsi cahilce konusuyor ilacsız tedavi cok zordur önce sosyal fobinin sizi yıprattığı gerçeği var buda depresyona sokuyor depresyondan cıkmadan terapiler hiçbir işe yaramaz önce depresyondan cıkabilirseniz cok iyi bir doktor bulup benim gibi terapiler alın davranışçı terapi cok faydalıdır SF'de ben %50siyle bile yaşamaya razıyım az cekmedim eskiden resme çin işkencesiydi ama artık öyle değil düşüncelerim tamamen değişmeye basladı
HELAL OLSUN GARDAŞIMA :)
ezelisfli

Yolda yürürken uzaktan bir tanidigi gördüm ve gidip bayramlastim.
Eskiden olsa cekindigim icin görmemezlikten gelirdim ve sonradan vicdan azabi cekerdim.
deniz85

Mesaj gönderen deniz85 »

[smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif]
ezelisfli yazdı:Yolda yürürken uzaktan bir tanidigi gördüm ve gidip bayramlastim.
Eskiden olsa cekindigim icin görmemezlikten gelirdim ve sonradan vicdan azabi cekerdim.
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

deniz85 yazdı:[smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif] [smilie=i-m_so_happy.gif]
ezelisfli yazdı:Yolda yürürken uzaktan bir tanidigi gördüm ve gidip bayramlastim.
.......................................................................[smilie=good.gif]
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

pokemon go'ya başladım mecbur dışarı çıkıyorum etrafı turlarken 2-3 kişi tanıştım ayaküstü sohbet ettik sanırım oyun sayesinde bayağı sosyalleşicem
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

kaale alinmayan adam yazdı:pokemon go'ya başladım mecbur dışarı çıkıyorum etrafı turlarken 2-3 kişi tanıştım ayaküstü sohbet ettik sanırım oyun sayesinde bayağı sosyalleşicem
Resim
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

Bashful yazdı:
kaale alinmayan adam yazdı:pokemon go'ya başladım mecbur dışarı çıkıyorum etrafı turlarken 2-3 kişi tanıştım ayaküstü sohbet ettik sanırım oyun sayesinde bayağı sosyalleşicem
Resim
hileliler yüzünden bıraktım
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
esantiyon

Mesaj gönderen esantiyon »

Ben herhangi bir yerde yururken insanlarla goz goze gelmemek icin ya ufka bakarim ya da gozlerim yerde gezinirim.Bugun bi degisiklik yapip karsidan gelen insanlara bakmayi denedim.Bunu yaparken bi derece basarili oldum denebilir.Bir yerde durdugumda gelen geceni seyrettim.Herkes dimdik ve gayet ozguvenli bicimde yuruyordu.Sonra bi an kendimi sorguladim her zamanki gibi Allahim neden ben diye..Ama vazgectim hemen.Sosyal fobi bir virus ve onu hayatimdan cikarmadan olmeyecegim ne pahasina olursa olsun onu yenecegim..
ezelisfli

esantiyon yazdı:Ben herhangi bir yerde yururken insanlarla goz goze gelmemek icin ya ufka bakarim ya da gozlerim yerde gezinirim.Bugun bi degisiklik yapip karsidan gelen insanlara bakmayi denedim.Bunu yaparken bi derece basarili oldum denebilir.Bir yerde durdugumda gelen geceni seyrettim.Herkes dimdik ve gayet ozguvenli bicimde yuruyordu.Sonra bi an kendimi sorguladim her zamanki gibi Allahim neden ben diye..Ama vazgectim hemen.Sosyal fobi bir virus ve onu hayatimdan cikarmadan olmeyecegim ne pahasina olursa olsun onu yenecegim..
Tebrik ederim.
Evet kardesim bir gün mutlaka yeneceksin. Böyle düsünmeye devam et. Bu yolda inisli cikisli günlerin olacak. Umudunu asla yitirme ve mücadeleye devam et.
esantiyon

Mesaj gönderen esantiyon »

ezelisfli yazdı:
esantiyon yazdı:Ben herhangi bir yerde yururken insanlarla goz goze gelmemek icin ya ufka bakarim ya da gozlerim yerde gezinirim.Bugun bi degisiklik yapip karsidan gelen insanlara bakmayi denedim.Bunu yaparken bi derece basarili oldum denebilir.Bir yerde durdugumda gelen geceni seyrettim.Herkes dimdik ve gayet ozguvenli bicimde yuruyordu.Sonra bi an kendimi sorguladim her zamanki gibi Allahim neden ben diye..Ama vazgectim hemen.Sosyal fobi bir virus ve onu hayatimdan cikarmadan olmeyecegim ne pahasina olursa olsun onu yenecegim..
Tebrik ederim.
Evet kardesim bir gün mutlaka yeneceksin. Böyle düsünmeye devam et. Bu yolda inisli cikisli günlerin olacak. Umudunu asla yitirme ve mücadeleye devam et.
Sagolasin ezelisfli bu illet mucadelesiz yenilmiyor.Umarım bütün fobikler olarak atlatiriz bu hastaligi