dernek vs. kurulmalı

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

dernek vs. kurulmalı

Mesaj gönderen WillBeGood »

sanal ortamda çok güzel şeyler yazıp konuşuyoruz daha sosyal olmak gerek. bunun için özellikle İstanbulda ve büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlara sesleniyorum bir SOSYAL FOBİ derneği var mı bilmiyorum ama eğer yoksa kurulmalı bence. bu dernekte hem diğer insanlarla olan iletişimimiz hem de kendi aramızda bu sorunları birebir çözmemiz daha etkili olur. ayrıca sitedeki bir çok arkadaşımızın ne kadar içler acısı halde olduğunu görüyoruz mahkumdan farkımız yok kurulacak dernek vasıtasıyla kamu oyuna bizim gibi insanların durumu daha iyi yansıtılıp, bu girişimlerimiz hem sf'yi yenmemizde bir basamak olur hemde gerek tıbbi gerek sosyal hak olarak devletimizden çeşitli talepler elde edebilme çabasına gireriz . arkadaşlar bi düşünün görüşlerinizi merak ediyorum
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

İşin çok abartılmış olacağını düşünüyorum..
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

DeRDeM yazdı:İşin çok abartılmış olacağını düşünüyorum..
Derdem kardeş işte biz sf'lilerin sorunu da bu bak ben sende hemen bunu gördüm herşeyi sorun yapıyoruz olmayacak sanıyoruz abartıyoruz afedersiniz elin transeksüelleri dernek kuruyor da bişey olmuyor biz kurunca mı abartılı oluyor ama sana kızmıyorum bizim özelliğimiz bu ne yapalıp kabuğumuzu kırmak zor oluyor. yine de cevabına teşekkür ederim
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

iyi de bu sf lilerin doğasına aykırı bir hareket olmaz mı? yani kamuoyunun, medyanın ilgisini çekmek, görsel basında yer almak vs sf lilerin en son isteyeceği şeylerden biri bence. hem devletin bize sosyal haklar vs. sağlayacağından emin misin? devletin işi gücü yok, bize mi yardımcı olacak? şahsen ben kendimizi boş yere afişe etmek dışında hiçbir sonuç alabileceğimizi sanmıyorum.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

böyle birşey olursa ben gönüllü olarak çalışırım..

ama önce şu 2 seneyi atlatmam lazım....

okul bi bitsin...

...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Daha önce bu dernek konusu çok konuşuldu tartışıldı. Çıkan sonuç derneğin gereklililiğinin çok olmamasıydı. Dernekleşmenin çok ciddi getirilerinin olmaması, artı dernekleşmenin maddi, sorumluluk ve zaman külfeti getireceği sonucuna varıldı. Dernek kurmanın birçok bürokrasisi var. Birinin bununla uğraşması, bütün vaktini buna ayırması gerekli kimseyi böyle bir sorumluluğun altına sokmaya gerek yok bence... Artı dernekleşince dernek giderleri için aidat toplamak gibi bir yüküde yüklenmeye gerek yok.

Sonuç olarak dernek kurmaya karşı değilim ama ihtiyaçta görmüyorum.
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

catastrophic yazdı:iyi de bu sf lilerin doğasına aykırı bir hareket olmaz mı? yani kamuoyunun, medyanın ilgisini çekmek, görsel basında yer almak vs sf lilerin en son isteyeceği şeylerden biri bence. hem devletin bize sosyal haklar vs. sağlayacağından emin misin? devletin işi gücü yok, bize mi yardımcı olacak? şahsen ben kendimizi boş yere afişe etmek dışında hiçbir sonuç alabileceğimizi sanmıyorum.
işte sen itiraf ediyorsun bak kendimizi ifşa ederek kamuoyunun önüne koyup yaramıza neşter atıyoruz bence ya tabi devlet buyurun neyiniz vardı hemen çözelim demez ama bu işin başlagıcı bu yani örgütlenmek
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

deagolbrandybuck yazdı:Daha önce bu dernek konusu çok konuşuldu tartışıldı. Çıkan sonuç derneğin gereklililiğinin çok olmamasıydı. Dernekleşmenin çok ciddi getirilerinin olmaması, artı dernekleşmenin maddi, sorumluluk ve zaman külfeti getireceği sonucuna varıldı. Dernek kurmanın birçok bürokrasisi var. Birinin bununla uğraşması, bütün vaktini buna ayırması gerekli kimseyi böyle bir sorumluluğun altına sokmaya gerek yok bence... Artı dernekleşince dernek giderleri için aidat toplamak gibi bir yüküde yüklenmeye gerek yok.

Sonuç olarak dernek kurmaya karşı değilim ama ihtiyaçta görmüyorum.
ya sende haklısın deagolb üyelerimizn çoğu öğrenci kıt kanaat geçiniyor ama dernek giderlerini finanse edecek veya giderleri azaltacak bir yol bulmak gerek
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Mesaj gönderen Guess_What »

peki sf'li insanların toplum önünde afişe olmalarının onları bazı kişilere veya gruplara karşı tehlike içine sokmayacağı kesin mi? çalışanlar bilirler işyerlerinde bile insanlar birbirlerinin kuyularını kazabiliyorlar, sf'li olup da düzelme aşamasında hayatını kurmaya çalışan birisinin işyerindeki bir rakibi tarafından bu durum itibariyle suistimal edilmeyeceği garanti midir? veya afişe olunca insanların size ya acıyarak ya da alaycı bir şekilde bakmayacakları ne malum? (ne yazık ki ben henüz başka bir bakış açısıyla karşılaşmadım) sosyal olmanın bir gerekten öte bir tabu gibi dayattırıldığı bir toplumda sf gibi bir sıkıntıya sahip insanların sorunlarını bırakın anlamayı onların yaralarına tuz basacak insanlar olmayacak mı? sosyal fobi forumuna dahi üye alırken admin'in artık üye olacak kişi hakkında bir ön bilgi almak mecburiyetinde olmasının sebeplerini hiç düşündünüz mü? ya da neden artık forumun ana sayfasında başlıkların görünmediğini...
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

Guess_What Yukarda verdiğim cevapta da bunları anlatmak istiyordum aslında.. Anlatamadım..
Sana katılıyorum.. Benim de, çekindiğim ve korktuğum yanı buydu..
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
kahverengi

Mesaj gönderen kahverengi »

:smt045
Kullanıcı avatarı
deli-manyak

Mesaj gönderen deli-manyak »

Guess_What güzel açıklamışsın arkadaşım saol. yazını okuyunca ''ulan aslında hayat güzelde biz insanlar kendi işimizi kendimiz zorlaştırıyoruz...'' diye geçti aklımdan...

ama yinede soylediğin şeylere rağmen durmamalı çalışmalı çalışmalıyız ahhhh...
Katran Gecelerin HeyuLası !
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

evet dernek kurmak çok güzel birşey zaten birçoğumuzun aklından geçenler bunlar fakat biz sf li olduğumuz için daha çok sorunlara yok açar diye düşünüyorum....
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

düşündüm de..işin içine medya filan giricek....

yok..olmadı..

en iyisi biz kendi içimizde yardımlaşalım arkadaşlar..

haklısınız..
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Evet.. bence de....

Yoksa iyice ilgi oldağı olucaz...
DCC