bikere okursanız faydası olabilir belki iç diyaloglar

Çözüm önerileriniz..
tunc002

bikere okursanız faydası olabilir belki iç diyaloglar

Mesaj gönderen tunc002 »

ben suna değinmek isterim ben yıllardır depresyon ve sosyal fobi benzeri durumlarda yasıyorum aslında olay biraz da iç konusmalardan kaynaklanıyo
iç konusma dediğimiz seyi insanlar günlük hayatında pek yasamıyorlar düsünmek baska bisey, iç diyolog farlı bisey, iç diyolaglar genelde insanın içinde bulunduğu sorunları buyuten ve kocaman yapan bir durumdur içimizden gecen bendeki negatif senaryolar sizdeki sosyal fobik durumlar üzerine karsılasabileceğiniz sıkıntılı durumlar üzerine ,sosyal fobi durumunda içinizden toplum önün de görüldüğünüz durum gibi o anda içinizden gecen seyler iç diyologtur bu iç diyologtan ne kadar etkilenirseniz zararı o kadar buyuk olur sizin için ve ya benim için mesala bakırköye gidelimmi dendi size beyninizden gecenler ya orasıda kalabalıktır simdi bi sürü beni eleştirme ihtimali olan insanlar kahkaha atan tipler o anda daha daralırsınız yok benim canım sıkkın evde oturuyım dersiniz kafanızdan gecenler iç diyologdur ben cok strese girdiğimde söyle derim iç konusmalar kendimi berbat hissetirirken bi cafe veya benzeri yerde HERSEYİ KENDİM YARATIYORUM BU BENİM İÇİMDEKİ FIRTINA KİMSENİN BENİMLE ALAKASI YOK ,DİYE TEKRAR EDERİM ve İÇİMDEN GECEN SEYLERE İNANMAM hastalığınızla ilgili bilgi sahibi olmak,telkin ben içimden bombos bir denize baktığımı düsünürdüm pazarda yürürken o derece rahatsızım kalabalıktan yani delirmek üzereyken kalabalıktan oyle düsünürdüm,psikolog desteği almak grup terapilerine katılmak bence cok faydalı, anti depresyanlar hayata diğer insalar gibi pozitif bakmamızı sağlar hayata pozitif baksakda adımlarımızı kendimiz atmamız gerek kendime ve size zaferlerle dolu bir hayat diliyorum BEYİN YAP EMRİNİ VERDİĞİNDE ZATEN KAZANMIS OLUCAZ
HAYAT DEVAM EDİYOR
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

:? gerçektende öyle mi dersiniz........ama önce innanmak lazım değil mi....bilemiyorum....... :|
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

TUNÇ002 ARKADAŞIM ÇOK DOĞRU ŞEYLER YAZMIŞSIN KESİNLİKLE HERŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR VE BİTER DÜŞÜNCE ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRMEYİ BAŞARDIĞIMIZ AN BU İŞ TAMAMEN BİTMİŞTİR.BEN DÜŞÜNCE ŞEKLİM YÜZÜNDEN YAKLAŞIK 3 ,4 AYLIK Bİ SF BELİRTİLİ DÖNEM YAŞADIM VE BAKTIMKİ BUNU TAMAMEN BEN OLUŞTURDUM VE KARAR VERDİM ESKİ BANA DÖNMEYE ŞİMDİ YOLUN NEREDEYSE TAMAMINA YAKININI GİTTİM ÇOK AZ BİŞEY KALDI O DA YALNIZCA KAYGILAR... O DA BİTİYOR!HERŞEY AMA HERŞEY DÜŞÜNMEKLE OLUR AMA DÜŞÜNCEYE HAKİM OLMAK TABİKİ ZOR.BUNU BAŞARAMASSAK HİÇBİŞEY OLMAZ.SANA KESİNLİKLE KATILIYORUM VE YAZDIKLARIN İÇİN KENDİ ADIMA TEŞEKKÜR EDERİM.BU KONU BASİT YA BUNUNLA OLUCAK İŞ Mİ DENEN FAKAT EN ÖNEMLİ OLAN KONU BENCE .MALESEF FARKINDA DEĞİL ÇOĞUMUZ VE ANLATIMLARI DA PEK CİDDİYE ALMIYORLAR :roll:
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
tunc002

Mesaj gönderen tunc002 »

rica ederim UNUTTUM
HAYAT DEVAM EDİYOR
Kullanıcı avatarı
peglar

katılmamak mümkün değil...

Mesaj gönderen peglar »

tunc002 kesinlikle katılıyorum.hayta ve olaylara yaklaşımınız ,bakışınız nasıl olursa alacağınız karşılıkta o yönde oluyo (herzaman olmasa bile çoğunlukla böyledir). ben "uzun bir ömrün bedelini "; sevdiklerimle daha uzun zaman geçirebilme fırsatı olarak görüyorum.sadece hayıflanmak olduğum yerden neden ben böyleyim demek bana şu ana kadar hiçbirşey kazandırmadı.hayatımda bişeylerin kendiliğinden değişmesini çok bekledim,olmadı .ama artık kendim birşeyler yapıcam,hayatımın kontrolünü elime almak istiyorum.(arkadaşlar sizlerden de bir konuda küçük bir isteğim olacak: lütfen yazılarınızı yazarken daha pozitif daha olumlu olursanız sevinirim.zaten bir çoğumuz kendimizi eleştirirken birçok kez yeterince acımasız davranıyoruz, hayatı kendimize zindan ediyoruz.tamam polyanacılık oynamayalım ama hepimizin biraz pozitif düşünceye ihtiyacı var.)