ritmotrans(müzikli telkin)

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
serhat_18

ritmotrans(müzikli telkin)

Mesaj gönderen serhat_18 »

arkadaşlar bu konuyu bi daha açtım.çünkü yeterince ilgi görmediğini düşünüyorum.2 haftadır telkinleri dinliyorum.ve değişimi 2.günden farkettim.ve gitgide iyiye gittiğimi farkediyorum.bu telkinlerde inançta önemli değil.istersen inanma sadece müziği aç ve ne ile uğraşırsan uğraş.bu psikolojik bi şey değil.o yüzden inanmak gerekmiyor.tabi kafana göre indirmicen.forumu iyice okuyup öyle dinlemenizi tavsiye ederim.ben sürekli dersane ortamında.sosyal çevrede olduğum için değişimi kolayca farkettim.egom güçlendi.artık milletin yanında sus pus oturmuyorum.tabi tamamen geçmedi.ama dinlemeye devam ediyorum.bu müzikleri doğru düzgün dinleyip etki göremeyen yok neredeyse.
bazıları bu kişilerin insanları kandırdığını söylüyor.
eğer kandırsalardı bedava olmazdı. ayrıca sana bir hafta iki hafta kadar süre verip %100 etkisi olduğunu söylemezlerdi.ve bunun psikolojik bi şey olduğunu,inanmakla geçeceğini söylerlerdi.deneyin bence.
Meğer ne yalnızız insan olmuşsak,
yaprak gibi dalda sessiz solmuşsak,
yeri gelmiş acıyada gülmüşsek,
sana olan SEVDAMDANDIR bilesin...
----
Bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş
bir bakarsın volkan olmuş yanmışsın ARKADAŞ...
user

Mesaj gönderen user »

senin adina sevindim gercekten o zaman bizde bir deneyelim insallah faydasini görürüz, peki nerden dinleyebiliriz??
realistboy

Mesaj gönderen realistboy »

evet serhatın sözlerini ciddiye almanızı öneriyorum. bu telkinler direk bilinçaltına etki yapıyor. ama öyle hemen etkisini görmüyorsunuz 60 saat gibi bir dinlemeden sonra gözle görülecek faydalaar sagladıgını göreceksiniz :) kızarma ego güçlendirici sosyalfobi kulakkızarması utanma ertelemeyi bırakma gibi bir sürü çeşitleri var kendine uygun olanı seç ve dinle .
ßir gün Bizde Özgür olabilecekmiyiz..
Kullanıcı avatarı
serhat_18

Mesaj gönderen serhat_18 »

realistboy sana pm attım.okudunmu
Meğer ne yalnızız insan olmuşsak,
yaprak gibi dalda sessiz solmuşsak,
yeri gelmiş acıyada gülmüşsek,
sana olan SEVDAMDANDIR bilesin...
----
Bir kıvılcım düşer önce büyür yavaş yavaş
bir bakarsın volkan olmuş yanmışsın ARKADAŞ...
Kullanıcı avatarı
bidenesen

Mesaj gönderen bidenesen »

ben iki gündür dinliyorum bakalım ne olacak açıkçası çok inanarak dinlemiyorum ama inanmamıza gerek yokmuş başka bişeyle ilgilenirkende dinliyebilirmişiz siteyi baya inceledim sfli olupta kurtulanlar falan var inşallah işe yarar hem denesek ne kaybederiz bundan daha kötü olmam herhalde
düşmek hiç ayıp değil kalkmasını bil ve acele et şu gözyaşını sil!!!
dream

Mesaj gönderen dream »

bende dinlemeye başladım bugün 3.günüm
hadi hayırlısı arkadaşlar inşallah işimize yarar.
bu arada ilk hafta sadece ego güçlendirici ve suçluluk telkinleri öneriliyor.
ikinci haftadan itibaren sf ve diğerlerini eklemek lazımmış
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

dream yazdı:bende dinlemeye başladım bugün 3.günüm
hadi hayırlısı arkadaşlar inşallah işimize yarar.
bu arada ilk hafta sadece ego güçlendirici ve suçluluk telkinleri öneriliyor.
ikinci haftadan itibaren sf ve diğerlerini eklemek lazımmış
baş ağrısı var mı?
nedim

Re: ritmotrans(müzikli telkin)

Mesaj gönderen nedim »

kimsenin moralini bozmak istemem ama 2 ay boyunca günde 8 saat dinledim.sonuç hayal kırıklığı
Kullanıcı avatarı
garel

Mesaj gönderen garel »

Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım.Kendi sesini kaydedip arka fonda dinliyormuşsun.Sesini net olarak duymazsan bile beynine ses dalgaları şeklinde uyarı gönderiyormuş.Ve dinledikçe,zamanla kendi sesimiz özgüvenimizi kazanmamıza yardımcı oluyormuş.Bu yöntemi doğru bilen terapist eşliğinde uygulanırsa fayda sağlayacağına inanıyorum.
Onurunu ve tüm saygınlığını kaybetmiş bir adam...
var

Mesaj gönderen var »

Aktif yazdı:Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım.Kendi sesini kaydedip arka fonda dinliyormuşsun.Sesini net olarak duymazsan bile beynine ses dalgaları şeklinde uyarı gönderiyormuş.Ve dinledikçe,zamanla kendi sesimiz özgüvenimizi kazanmamıza yardımcı oluyormuş.Bu yöntemi doğru bilen terapist eşliğinde uygulanırsa fayda sağlayacağına inanıyorum.
Duymadan, başka bir deyişle işitme duyumuz üzerinden beynimize aktarılmadan, dalgalar hangi kanaldan beynimize uyarı gönderiyormuş?
Kullanıcı avatarı
garel

Mesaj gönderen garel »

Sesi net olarak duymadan bahsettim hiç duymamaktan değil.
İnsan kulağının teorik olarak 20 Hz ile 20000 Hz arasını duyduğu söylense de, en iyi 250 Hz ve 3000 Hz arasındaki konuşma frekansı bölgesini duyar.

Bu duyma durumu o anki algı durumuna göre değişir.Bir şeye daldığımızda 250hz ve üzerinde olsa bile duymadığımızı söyleriz.Psikolojide algıda seçicilik vardır.Bununla bağdaştırmış biraz.Bir şeylerle ilgilenmemizi.Arkadaki fona dikkat etmememizi hatta gerekiyorsa unutmamızı.Bu durumun biliçaltına zamanla etki ettiğinden bahsetmiş.Ne kadar doğrudur yanlıştır bilemiyorum.Bana mantıklı geldi.Türkiye de bu şekilde ritmotrans yöntemini uygulayan birileri varsa onlardan bilgi almak gerek
Evde kendi başına uygulayan değilde uzman yardımı eşliğinde ritmotransı yöntemini uygulayan varsa daha aydınlatıcı cevaplar yazabilir.

Net olarak bilmediğim konuda bir şeyler yazdım.Okuduğum makalelerde bana mantıklı geldiğini belirteyim.
Onurunu ve tüm saygınlığını kaybetmiş bir adam...
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

Arkadaşlar bu tip şeyler safsatadır hurafedir itibar etmeyiniz.

(Ben de çıkaracam böyle bir yöntem. Görüp de okuyamayacağız kadar uzağa "güzel sözler" yazan bir kağıt koyacam, sonra orada yazanların sizin bilinç altınıza kazındığını iddia edecem. nasıl?)
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Bu tür şeyler istismarar açık olmakla birlikte gerçeklik payı da var.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
var

Mesaj gönderen var »

caferali yazdı:Arkadaşlar bu tip şeyler safsatadır hurafedir itibar etmeyiniz.

(Ben de çıkaracam böyle bir yöntem. Görüp de okuyamayacağız kadar uzağa "güzel sözler" yazan bir kağıt koyacam, sonra orada yazanların sizin bilinç altınıza kazındığını iddia edecem. nasıl?)
Güzel! Aslında ben antipseudoscience uyarını bekliyordum.
katmandu

Mesaj gönderen katmandu »

mickeymouse.com ile mickeymouse.com da bedava olarak örnekleri var

ben bir süredir dinliyorum(10 gün kadar oldu) gece yatarken dinlemek daha iyi diyorlar bende öyle yapıyorum.
valla işe yarıyor mu tam çözemedim. ama doğa yada ney sesi ile uyumak oldukça rahatlatıcı. şimdilik söyleyebileceğim düzenli uyku uyayamamaktan şikayet edenler denesin... uykum düzene girdi benim rahat bir şekilde uyuyorum... bir ayı tamamlayım işe yararsa isme özel olanlardan da yaptırmayaı düşünüyorum.
ne yersen ye asit yapar ağzında