Çok uzman bir doktora gittim veeeeeee...

Çözüm önerileriniz..
serkanrai

Re: Çok uzman bir doktora gittim veeeeeee...

Mesaj gönderen serkanrai »

saçmalama ben adam öldürürüm bu yüzden zonrada kendimi kafayı yer deliririm bu tedavi en azından aşırı sosyal fobi olmuyanlar için çözüm olabilir ama başkalarında kötü sorunlar yaratır ben birçok böyle durumlara düştüm dahada içime kapanıp depresyona bile yol açtı
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

@serkanrai
bilişsel terapimi seni daha kötü yaptı ve ne yüzünden cinayet işlersin anlamadım.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

freezee yazdı: 15 Eyl 2007, 18:23 Arkadaşlar herkese selamlar,

Bugün tanınmış bir doktora göründüm. Sosyal fobinin tek ve kesin çözüm yolunun üzerine gitmek olduğunu söyledi. Ağlasanda, patlasanda, çatlasanda bayılsanda at kendini dışarı dedi. Kimseye aldırma, ne kadar rahatsız olsanda çık dışarı dedi. Hatta aileme bunu belirli bi saatten önce eve almayın, gerekirse kovun gitsin dışarıda ne yaparsa yapsın dedi :)

Çözüm gerçektende budur, aldığım gazdan sonra çok kalabalık bir caddede kafamı önüme eğmeden yürüdüm. Dolmuşta bi tanıdık gördüm onunla muhabbet ettim. Sıkıntı duydum mu? Evet çok sıkıntı duydum ama tek ve kesin çözüm yolu buymuş.

Sosyal-fobi'nin köpek korkusu gibi olduğunu ve hiç bir zaman yüzleşmeden geçmeyeceğini söyledi. Korka korka alışacaksın dedi. Her şey daha kötüye gitsede çıkacaksın toplum içine dedi.

Bütün bunların yanında paxera + dideral yazdı. Toplantılardan, önemli günlerden önce bi tane dideral atmamı söyledi. Paxera içinse sabah akşam yarım atmamı söyledi. Bana 15 gün boyunca ızdırap çektiren aurorix içinse iyi dayanmışsın dedi.

Sizlerle paylaşmak istedim, herkese selamlar...
Tedavinin özeti
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]
pesimisst

Mesaj gönderen pesimisst »

sosyal fobi için geliştirilen bir RİMA antidepresanı henüz 15. günde bıraktırarak (ki aurorix ile tedavi uzun sürelidir) paxera+dideral ?! yani bir SSRI + Beta bloker kombine etmek. Çok uzman doktormuş gerçekten de. Son gelişmeleri sizden alalım.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

İlaçtam değil üzerine gitmek bahsetmiştim. İlaçlar doktorun bileceği iş. En iyisini onlar bilir.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]