PAXİL-SEROXAT VB... UYARILAR-HABERLER

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
rainrain

Re: PAXİL-SEROXAT VB... UYARILAR-HABERLER

Mesaj gönderen rainrain »

yaklaşık 8 aydır düzenli olarak paxil kullanıyorum. Bazı günler ilacı almayı unuttuğumda beyin kendi kendine sinyal vermeye başlıyor ertesi günün sabahında. Sanki beynime doğru bir ani sinir uyarısı oluyormuş gibi hissediyorum.
çamur

Mesaj gönderen çamur »

arkadaşlar bu yazıları okuduktan sonra, okadar çok kişinin yazdıklarına alıntı yapıp cevaplamak geldiki içimden.. ama uzatmamak için direkt cvp yaziim dedim :D
ben yaklaşık beş senedir paxil kullanıyorum... doktorlar veriken diyolar bağımlılık yapmaz, duygusal bağımlılık falan felan diye... ben kullanan biri olarak sadce şunu diyebilirmki.... bu koskocaaaaaaaaaaa bi YALAN:..... adamı resmen bağımlı diyo bu illet.. bırakamıyosun.. ne kadar denediysem bırakamadım... bırakınca kullanmadan önceki halimden beter oluyorum... resmen uyuşturu gibi bşi bu.. bırakınca insanın beyninde her an çakan şimşekler, kulak çınlamları, aniden sanki ayaklarının altında yer çekliyomuş hissi, gördüğün anormal kabuslar, ağlama krizleri, aşırı sinir, panik, korku.... daha syacak çok şey var.... ilaç tıpkı uyuşturucu maddeler gibi kullandığın sürece kendini iyi hissettiriyor.. duyguları donuklaştırıyor... ama bıraktığın andan itibaren başlıyan haller ilacı bırakılmaz hale getiriyor.... ben bu ilacı kullanan ve hala bırakma mücadelesi veren biri olarak burdaki arkadaşları bitek şey dicem... aman sakın bu ilaçları kullanmayın.... bunu konuşarak, yaşıyarak, terapi yoluyla çözmeye çalışın.. eğer böyle çözerseniz.. bu hastalığı gerçekte kendiniz yenmiş olursunuz.. aksi taktirde çözüm sandığınız şey aslında dönülmesi zor bir kabus olur sizin için!!!! [smilie=bomb.gif]

bununla ilgili olarak sizinle bir link paylaşıcam:

http://shelly-hartheaven.blogspot.com/

bi zahmet izleyin ve görün modern uyuşturucu ticaretinin aldığı şekli.....

buarada yazdıklarımın çok iç karatıcı olduğunu iyibiliyorum, ama maalesef dost acı söyler arkadaşlar :D :p

buarada benim gibi bu ve benzeri ilaçları uzun süre kullanıp bırakan yad benim gii bırakmaya çalışan arkadaşlar varsa onlarında fikir ve tecrüblerini bilmek isterim... özel mesaj yada buradan cvp atarlarsa sevinirim :)

hadi kalın sağlıcakla...
sadece arabalar...
Kullanıcı avatarı
babel

Mesaj gönderen babel »

arkadaşlar acaba ilaçlar her gün belli bir saatte mi alınmalı, yani bugün örn. saat sabah 09.00 da alındı ise yarında mı aynı saatte alınmalı? yoksa o gün içinde saati fark etmez deyip sadece almak yeterli mi? ruh sağlığına ilişkin olamayan hastalıklarda ilacın alım saati önemli, düzenli olarak alınmalı diye biliyorum, acaba ruh sağlığına ilişkin hastalıklarda da durum böylemi?
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen
Kullanıcı avatarı
banditta

Mesaj gönderen banditta »

bana doktorum sadece sabah alacağımı söylemişti. her gün aynı saatte alman lazım diye bir kural yok diye biliyorum. yine de bu ilacı günün herhangi bir saatinde almak yerine öğlene kadar almanı tavsiye ederim; yoksa gözüne uyku girmiyor sabaha kadar.
var

Mesaj gönderen var »

Geçen sene sormuş zaten. Şimdiye kadar doğru veya yanlış kullanarak bitirdiği kutuların sayısı 25'i geçmiştir
ilhn_41

Mesaj gönderen ilhn_41 »

arkadaşlar lütfen yardım şu aşırı terlemeye iyi gelen bi ilaç yoku bu forumda bi ilaçtan bahsettiler ama bulamadım bi türlü
Kullanıcı avatarı
banditta

Mesaj gönderen banditta »

var yazdı:Geçen sene sormuş zaten. Şimdiye kadar doğru veya yanlış kullanarak bitirdiği kutuların sayısı 25'i geçmiştir
[smilie=blush.gif] hakkaten öyleymiş. aralık ayını görünce atlamışım.. :)
paxil

Mesaj gönderen paxil »

bence inancı kuvvetli insanlarda oluşmaz bu intihar fikri
geçmişiyitikadam

Mesaj gönderen geçmişiyitikadam »

arkadaşlar bu ilaçlara ben şahsen güvenmiyorum.ilaç içtim iyi oldum bıraktım artık iyiyim diyen kaç kişi var? varsada kaç kişi???????????
var

Mesaj gönderen var »

Tekrarlıyorum; ilaçlar iksir değildir, mucizevi etki beklenmemelidir. Tedavimizde bize yardımcı olurlar. Kendi çabalarımızın yetmediğinde bize destek olurlar.
Her ne kadar emsal olmasa da bunu başka bir sitemin ilacından bir örnekle pekiştireyim. Anti biyotikler iyileşmemeiz için nasıl bağışıklık sistemimize yardımcı oluyorlarsa, antidepresan ve antipsikoyikler sinir benzer şekilde faydalı olurlar. Mikrobun üstüne antibiyotik şurup dökünce öleceğini düşünmezsiniz değil mi? Bağışıklık sisteminin gayreti olmadan antibiyotik hiç bir işe yaramaz. Keza antidepresanlar ve sinir sistemi için de öyle!
Kilitli