İlaç almak ya da almamak

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Kullanıcı avatarı
öfkeli

İlaç almak ya da almamak

Mesaj gönderen öfkeli »

İlaç aldığım ve rahatladığım dönemler oldu, ilacın verdiği rahatlamayı hem kendim hem de çevrem fazlasıyla hissetti ve gördü. Ama akşam olunca, eve gidince tek istediğim uyumak oldu. Uyku bu ilaçların yan etkisi. Yani uyumaktan "SF li olmasam şunu yapardım" dediğiniz hiç bir şeyi yapamıyorsunuz ki.

İlaç kullanırken aşırı uyku problemine nasıl bir çözüm buluyorsunuz, çözüm bulan varsa paylaşabilir mi?
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
tensete

Re: İlaç almak ya da almamak

Mesaj gönderen tensete »

UYku dışında dediklerine katılıyorum Benim öyle çok uyuma gibi bir problemim olmamıştı.Yani düzensizlikler vardı uykularımda ama daha çok uyuyamama sorunu olmuştur.
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

Mutlaka o da zordur ama uykusuzluğu tercih ederdim, ne yapsamda ilacın yaptığı uyku hali ve uyuma isteği yan etkisinden kurtulabilsem...
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

asla ialçla çözmeye çalışmayın sf basit bir sorun. tüm ilaçlar yeşil reçete ya da değil uzun süreli kullanımda bağımlılık yapar. psikiyatri çökmüş durumda asla sorunu çözme derdinde değil tamamen yalan. 30 yıldır ilaç kullanıyorum sadece sokaklarda dolaşan bir şizofren olmamayı başardım ama eminim öyle olsaydım daha mutlu olurdum.

sf aşağılık komplexinin diğer adıdır. aşağılık komplekslerinizi farkedin kendinize bilişsel terapi uygulayın beyninize hükmetmeyi öğrenin yeter. komplexlerinizin kurbanı olmayın. herkes insan bi de burası türkiye zeka seviyesi son derece düşük insanların yaşadığı bir ülke. kimsenin kimseden eksiği fazlası yok. zengin piçleri kendine daha çok güveniyor o kadar.
çamur

Mesaj gönderen çamur »

belgin yazdı:asla ialçla çözmeye çalışmayın sf basit bir sorun. tüm ilaçlar yeşil reçete ya da değil uzun süreli kullanımda bağımlılık yapar. psikiyatri çökmüş durumda asla sorunu çözme derdinde değil tamamen yalan. 30 yıldır ilaç kullanıyorum sadece sokaklarda dolaşan bir şizofren olmamayı başardım ama eminim öyle olsaydım daha mutlu olurdum.

sf aşağılık komplexinin diğer adıdır. aşağılık komplekslerinizi farkedin kendinize bilişsel terapi uygulayın beyninize hükmetmeyi öğrenin yeter. komplexlerinizin kurbanı olmayın. herkes insan bi de burası türkiye zeka seviyesi son derece düşük insanların yaşadığı bir ülke. kimsenin kimseden eksiği fazlası yok. zengin piçleri kendine daha çok güveniyor o kadar.

bu hastalığın zenginlerde daha az olduğu kesin... ama olanlarda var... birçoğu paraları ile çalışmak zorunda kalmadıkları, maddi güçleri ile kendilerini kamufle edebildikleri için sf.yi saklıyorlar yada kendilerini kandırıyorlar.. ama bize göre çok daha avantajlı oldukları kesin.. bende çok param olsa bi şekilde bu illet hastalığa rağmen çok başarılı ve mutlu bir insan olmayı başarabilirim diye düşünüyorum... bende ilaç kullanmamakla çok savaştım, ilaçsız bilişsel vs bi çok yol denedim ve hala deniyorumda ama maalesef bu hayat şartlarında ve eldeki kısıtlı imkanlarla bunu beyinde çözmek çok zor... ilaca karşı direniyorum ama daha fazla ne kadar dayanabilirim bilemiyorum maalesef...
sadece arabalar...
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

ruhsal sorunların ekonomik kökenli olduğu kesindir. paralı insan delirmez sfli olmaz demek istemiyorum onlar daha mutsuz ve kötü durumdalar. ekonomi blirleyicidir her anlamda yani alt yapı üst yapıyı belirler.insanlar piçler ve piç olmayanlar diye ikiye ayrılır fakir ya da zengin ayrımı olmaksızın. bu bir gerçek. onlar için kendinizi feda etmeyin.

ailenin kültürel yapısı eğitim anlayışı sfyi ve delirmeyi azaltır ya da çoğaltır. zengin çocuk piçse sfli olmaz kişilik bozukluğu geliştirip ailesini süründürür. doğuştan iyi olan zengin çocuk baskıyla büyüdüyse baskı türü sevginin yoğun baskısı da olabilir şiddet görme biçiminde de olabilir delirmesi kaçınılmazdır. hem parasız hem baskı gören çocuğun vay haline! bu çocuğun iki şansı vardır ya ölür ya da direnir gücünü sonuna kadar harcar fakat çürük elmadan farksızdır. dünyada adalet olsaydı yaşamın anlamı olmazdı.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

bu parasızlığın birgün başıma iş açacağını tahmin ediyordum. :) şaka bir yana ilaçla tedavi efsanesi kitabını okumanızı öneririm, bir de capra diye meşhur birinin batı düşüncesi ile ilgili bir kitabı var. Modern tıp bazı konularda çuvallamış maalesef, okuyun bilinçlenin ahali!
sosyalfobi : geçici çekingen zar
revnaknuma

Mesaj gönderen revnaknuma »

valla benim için ilaçlar mükemmel ve uyutmuyor. normalden az uyuyorum.
zenginlerin ruh sağlığı daha bozuktur. fakir ve varoş mahallelerinde sf ve depresyon görülmez. varoşlardaki eczanelerde psikiyatrik ilaç yok çünkü orada insan ilişkilleri çok sıcaktır. insanlar içli dışlıdır. herkes birbiri ile akraba gibidir.
zengin ülkelerde sf ve depresyon çok daha fazla görülür. amerikalıların yaklaşık yarısı antidepresan kullanmaktadır.
yani ne kadar fakirseniz ruh sağlığınız o kadar iyi olur çünkü daha doğal yaşarsınız.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

revnaknuma yazdı:valla benim için ilaçlar mükemmel ve uyutmuyor. normalden az uyuyorum.
zenginlerin ruh sağlığı daha bozuktur. fakir ve varoş mahallelerinde sf ve depresyon görülmez. varoşlardaki eczanelerde psikiyatrik ilaç yok çünkü orada insan ilişkilleri çok sıcaktır. insanlar içli dışlıdır. herkes birbiri ile akraba gibidir.
zengin ülkelerde sf ve depresyon çok daha fazla görülür. amerikalıların yaklaşık yarısı antidepresan kullanmaktadır.
yani ne kadar fakirseniz ruh sağlığınız o kadar iyi olur çünkü daha doğal yaşarsınız.
ya sayı saymasını bilmiyorsun ya da hiç dayak yememişsin diye bi söz var ya.. yanlış anlama ama yazdıkların için uyuyor.

sen fakirliğin ne olduğunu biliyor musun? neresi doğal? fakirlik doğal da değil insani de değil.

zenginlerin daha çok antidepresan kullandığı doğru. çünkü zenginlerin keyifleri kıyak, ufacık canları sıkılsa hemen çözüm aramaya koyuluyorlar, keyifleri yerinde.
ama fakirlerin zaten öylesine dertleri var ki.. maddi olanları halletmeden sıra ruhsal olanlarına gelemiyor.

bu işin bir yönü. daha bir sürü yönü var. ama yazmaya zamanım yok.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

revnaknuma yazdı:..
çok yeşilçam izleme
BEN BENİM
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

sevgili çamur,

zaten zor olan bu koşullarda ilaca direnmek gereksiz. ilaçsız, dünyanın bugünkü koşullarına dayanabilmek ayrıca bir güç ister bu gücü ilacı bırakmak için harcamamak daha mantıklı.

ben de ilacı bırakıyorum zaman zaman ve yaşam daha hareketli olmaya başlıyor fakat ilaçsız uyumam mümkün değil. düşünceler iç konuşmalar beni uyutmuyor. ilaca yeniden başlayıp rahatlıyorum. zaten buraya yazabilmemim sebebi de ilacı 5 gün bırakmış olmam. yakında belki yazamıycam çünkü ilaç beynimi susturacak. anlamsızlık isteksizlik başlayacak.

maddi koşulların zorluğu insanı dirençli sabırlı güçlü çalışkan yapıyor, soyguncu da yapabilir tabi bu yapı meselesi. tanıdığım bir sürü zengin benim gibi delirmiş arkadaşım var çoğu fena halde beni kıskanıyor, onların bu şımarık kıskançlıkları nedniyle ilişkilerimi kestirip atıyorum. sosyal yaşam olmaması da çok şey katıyor. arkadaşlık dünyanın en değerli şeyi belki fakat bir kaç arkadaşla yetinmeli güven duyabildiğin.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

CCHR: The Difference Between Medical Disease & Psychiatric Disorder : http://www.youtube.com/watch?v=n3JQ8OVHVWA&NR=1
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bütün mesele bu zaten. to be or not to be [smilie=dash3.gif]
..............Resim.................~~Resim