Sırada hangi ilaç var

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
umutsuz1981

Sırada hangi ilaç var

Mesaj gönderen umutsuz1981 »

merhaba,

Kullanmaya başladığım her ilaca umutla sarılıyorum ilk başlarda kendimi iyi hissettiğimi zannediyorum ama sonuç yine aynı.

zedprex, dideral, anafranil, paxil, remeron, prozac, lustral, cipralex, citalopram kullandım.

işin acayip yani bu ilaçların ne yan etkisini ne de başka bir etkisini gördüm. Sanki aldığım şey ilaç değil de jelibon şekeri. Hiç mi etki etmez adama bu ilaçlar. Remeron beni feci bi şekilde uyutmuştu onun dışındakilerden doğru dürüst bi yarar göremedim. Hele paxil ve prozac a çok ümit bağlamıştım ama olmadı. Bugün yine doktora gidecem ve yeni ilaçlar kullancam muhtemelen. Kendimi kobay gibi hissediyorum artık :cry:
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

.........

estağfirullah arkadaşım ne kobayı...o ne biçim söz öyle...

lütfen kendine güzel şeyler söyle...böyle şeyler söyleyip de canını sıkma...

her ilaç farklı bünyelerde farklı etkiler yaratır....hatta hiç etki etmediği zamanlar da olur...

seni rahatlatıcaksa söyliyeyim: ben de çok fazla ilaç kullandım...hiç etki göstermeyenler de oldu..ama sonunda beni hayata döndüren ilacı buldum...şimdi iyileştiğimi düşünüyorum yavaş yavaş bırakmaya alıştırıyorum kendimi..

sende de öyle olucaktır..lütfen umudunu yitirme..
umutsuz1981

..LaViNYa.. yazdı:.........

estağfirullah arkadaşım ne kobayı...o ne biçim söz öyle...

lütfen kendine güzel şeyler söyle...böyle şeyler söyleyip de canını sıkma...

her ilaç farklı bünyelerde farklı etkiler yaratır....hatta hiç etki etmediği zamanlar da olur...

seni rahatlatıcaksa söyliyeyim: ben de çok fazla ilaç kullandım...hiç etki göstermeyenler de oldu..ama sonunda beni hayata döndüren ilacı buldum...şimdi iyileştiğimi düşünüyorum yavaş yavaş bırakmaya alıştırıyorum kendimi..

sende de öyle olucaktır..lütfen umudunu yitirme..
tşk. ederim. peki hangi ilacı kullanmıştınız. Eczacılık fakültesi bitirmiş gibi olduk ilaç araştıra araştıra :P
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

seroxat

dideral+aurorix

lustral

atarax

ismini hatırlayamadığım gibi ilaç daha..

ve son olarak paxil..
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

aynı durumdayız bendede ne yan etki ne normal etki yaptı kullandığım çoğu ilaç , peki yüksek bir dozda yeterince zaman tanıdın mı hepsine? denediğin ilaçların çoğu ssri bide , daha değişik tipte ilaçlar denemelisin sf için yeşil reçeteyle alabileceğin xanax ve rivotrili deneyebilirsin , sana direk oranını veriyorum rivotril sfde placebo etkisini çıkarınca kişilerin %50-75 inde yardımcı olmuştur paxil ise %15-25. ( kaynak : http://www.socialfear.com/ssri_failure_in_sp.html )
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

che.. mesajlarına dikkat ediyorum da..ilaçlar konusunda gerçekten çok bilgilisin ;)
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

ne diyim bilmiyorum ki......ilaçlar da insan yapımı sonuçta fazlada bağlanmamak gerek yani... :? devamlı yeni bişeyler deneyeceklerdir elbette ama işte kesin çözüm hangisindedir bilinmez... :|
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

bende çok ilaç kullandım ama bazı kendini bilmez doktorlar yüzünden yanlış teşhis vakası hayatımı karartıyordu . ileri derecede şizofrenik hastalara verilen bir ilacı kullanmamı söylemişti doktor araştırmasam alt üst edicekti beni sanırım en iyi ilaç yine kendimiz :(
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Evet...

En iyi ilaç yine kendimiz...

Haklısın Umut...
DCC
turdogan

Mesaj gönderen turdogan »

eğer teşhis doğru ise sf ilaçsız olmaz mutlaka ilaç lazım çünkü sosyal fobi hastalığı bir kısır döngü gibi. İnsanlar karşısında aşırı heyecan, sıkıntı,terleme ve buna benzer durumlar yaşayan bir kişi depresyona giriyor. Depresyona girince sıkıntılar artıyor (mesela anksiyete). tekrar bir insanla bir araya geldiğinde tekrar depresyon. Yani bu bir kısır döngü. En azından tedavi sırasında mutlaka bir antidepresan ilaç gerekiyor. İlaçsız bu hastalık devamlı tekrar edecektir.
feritilker

Mesaj gönderen feritilker »

Paxil ölümüne terletiyor..Anafranil tavsiye ediyorum güzel ilaç
umutsuz1981

paxilden baya umutluydum ama bende ne bir yan etki ne de normal bir etki yaptı. anafranili bi senedir kullanıyorum kısmen depresyona faydası oldu ama sosyal fobi için ciddi bir etkisini göremedim.