sadece ozel durumlarda ilac kullanimi.........

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
eftelya

sadece ozel durumlarda ilac kullanimi.........

Mesaj gönderen eftelya »

arkadaslar herkese merhaba...ben yillardir kalabalik onunde konusma,sunum yapma,bisey okuma vs. konularinda sorunlar yasadim.....boyle anlarda kalp atislarim inanilmaz bir sekle burunuyor ,heryerim titriyor ve agzimdan kelime cikmasini birakin nefesim kesiliyor sanki.....isin garibi bahsettigim durumlar disinda son derece normalim ve sosyalim....ve yukarda bahsettigim dusumlarin sebebide oncesinde birkac basarisizlik yasamam ve hep ayni basarisiz senaryoyu beynin tekrarlamasi ve kacinilmaz sona beynin emir verip beni goturmesi diye dusunuyorum.....
bu olaya cok kafa yordum ve bu tarz korktugum durumlarda bazen ortama uyum gosterirsem,sunum disindada asiri aktif olup millete laf atarsam vs.kendim engelleyebiliyorum....ama cogunlukla bunu basaramiyorum ve basaramadikca kendime guvenimde zedeleniyor ve eskiden normal olarak yasadigim seylerdede heyecanlanmaya basliyorum sanki daha da SF nin icine dusuyorum.....
yani hersey beyinde bitiyor eger kendi icimizde boyle durumlarda gecmisteki basarisiz oldugumuz durumlari dusunmeyip hep pozitif olursak hersey duzelir......ve ben bunu saglamak icin ne yazikki cok nefret ettigim alkole basvuruyorum bazen.....heyecanim gidiyor ama uyusuk ve beyinsiz gibi oluyorum.....hatta cok onemli bir sunumumu bu sayede heyecansiz ama sorulara cevap veremeyen salak seklinde sunmustum.....
bu sitede oz.le ilaclar kismini cok arastirdim ve dideral ilaci beni cok cekti....yani duzenli ilac kullanmak bagimli olmak istemiyorum,sonucta normal yasantimi surdurebiliyorum...sadece boyle ozel durumlar icin 1 tablet dideral alsam bir zarari olurmu??birde dideralle beraber ortamda alkol alirsam kotu bir etkilesim olurmu?
cevaplarinizi bekliyorum....tabiki cozum ilac degil ama eski basarisiz birkac tecrubemle bu durumlarda yine basarisizliga suruklenmektense ilacla o kotu tecrubelere ek olarak guzel basariyla sonlanmis tecrubeler yaratip sonrasindada beynin bu basariyi yinelemesi ve o korkulari atmami saglamasi mumkun degilmi?insallah bu cektiklerimizden hepimiz kurtuluruz,sevgiler........
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

eftelya dideral tansiyon hastalığı için geliştirilmiş bir ilaçtır bu ilaç kalp atışlarını yavaşlattığından heyecan anında kalp atışlarının hızını azaltır. ama dediğim gibi esas kullanım amacı tansiyon hastalığıdır. bu arada şunu belirteyim bence bu ilaç sflilerin aşırı heyacanı için biraz da plasebo etkisi yapıyor çünkü bu ilacı kullanan zaten artık heyecanlanmayacağına kendini şartlandırıyor ve öyle de oluyor. bu ilaç kesin bir çözüm değildir çünkü ömürboyu her kritik durumda almak gerekir

eftelya ayrıca düzenli ilaç kullanarak bağımlı olmak istemiyorum demişsin senin rahatsızlığın için kullanacağın ilaçlar zaten bağımlılık yapmazlar istediğin zaman dozunu azaltarak bırakabilirsin

sonuç olarak her heyecanlanacağın durumda dideral almak yerine ki normal insanlar için yan etkisi nedir onu da bilmiyorum düzenli olarak antidepresan türü ilaçları kullanarak hastalığını büyük ölçüde yenmen daha güzel olur diyorum geçmiş olsun
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar