efexor ve paxil birlikte kullanılır mı

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
agnostik

efexor ve paxil birlikte kullanılır mı

Mesaj gönderen agnostik »

bilgisi olan arkadaşlar cevap bekliyorum efexor ile paxil birlikte kullanılır mı benim bir an önce sf den kurtulmam gerekiyor nasıl olacaksa artık

saygılar
sigmund

Re: efexor ve paxil birlikte kullanılır mı

Mesaj gönderen sigmund »

Bunu psikiyatriste sormalısın. Farklı endikasyonu olan ilaçları böyle rastgele kullanmak sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Dikkatli ol lütfen.
agnostik

açıkcası ben sf için hangi ilacın daha etkili olduğunu öğrenmek istiyorum araştırdığım kadarıyla tirisiklit(yanlış yazmış olabilirim) grubuna ait ilaçlar daha etkiliymiş doğru mu acaba
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

benden duymuş olma ama PAXİL iyi bir ilaç, yeter ki sabırlı ol! Ama doktor kontrolünde kullan ilaçları. İlaç dozunu doktor yardımıyla artıracaksın, tek başına böyle işlere kalkışmayasın sakın. Tek tavsiyem sabır. İlaç kullanırken dahi sabır, sabır, sabır. Hemen sonuç beklersen çabuk bıkar umudunu yitirirsin.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

efexor veya paxil bunlar sf ilacı değl. seratoninerjik antidepresanlar. bi mutluluk hormonu olan seratonin hormonu salgısını artırırlar. sf kendini iyi hissetme nedeniyle dolaylı olarak azalabilir.

aslında genelde sf için yardımcı ilaç olarak kullanılabilir. depresyonun neden olduğu sf, veya sf nin neden olduğu depresyonda iyidir.

soruya gelince, genelde 2 antidepresan bi arada verilmez. ama verildiğide oluyor. bu çok nadir. bu konuda doktordan bağımsız hareket etmemeni önerirm. ilaçların ters etkileşimi söz konusu olabilir.

geçmiş olsun..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

agnostik yazdı:açıkcası ben sf için hangi ilacın daha etkili olduğunu öğrenmek istiyorum araştırdığım kadarıyla tirisiklit(yanlış yazmış olabilirim) grubuna ait ilaçlar daha etkiliymiş doğru mu acaba
alakası yok. gelse gelse anksiyolitikler iyi gelir. bunlar içersindede benzodiazepin grubu tek sayılır ve başı çeker ki yazdırması güçtür...
agnostik

arkadaşlar cevaplar için teşekürler ayrıca mahsunkul üstadım nerelerdesin ya uzun zamandır konuşmuyoruz beni hatırladın mı bilmiyorum ama msn de konuşuyorduk

benim bildiğim benzodiazepin grubu sürekli kullanılmıyormuş bağımlılık riski varmış ayrıca tedavi eetmek için değilde günü kurtarmak için rivotril falan doktorlar tarafından veriliyormuş açıkcası ben kullanmak istiyorum bu ilacı ama yazdıramıyorum ayrıca bir kere yazdırmanın da bi faydası yok sürekli yazdırmam gerekiyor onun iiçinde rapor gerekliymiş
özetle benim benzodiazepin grubu ilaçları dışında bir çare bulmam lazım

peki şöyle sorayım o zaman ben şuan paxil kullanıyorum bunun yanına hangi ilacı eklersem daha iyi bir netice alabilirim arkadaşlar yardımıznı bekliyorum

NOT:ayrıca anafranil diye bi ilaç var onu kullansam olur mu
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

agnostik yazdı:arkadaşlar cevaplar için teşekürler ayrıca mahsunkul üstadım nerelerdesin ya uzun zamandır konuşmuyoruz beni hatırladın mı bilmiyorum ama msn de konuşuyorduk

benim bildiğim benzodiazepin grubu sürekli kullanılmıyormuş bağımlılık riski varmış ayrıca tedavi eetmek için değilde günü kurtarmak için rivotril falan doktorlar tarafından veriliyormuş açıkcası ben kullanmak istiyorum bu ilacı ama yazdıramıyorum ayrıca bir kere yazdırmanın da bi faydası yok sürekli yazdırmam gerekiyor onun iiçinde rapor gerekliymiş
özetle benim benzodiazepin grubu ilaçları dışında bir çare bulmam lazım

peki şöyle sorayım o zaman ben şuan paxil kullanıyorum bunun yanına hangi ilacı eklersem daha iyi bir netice alabilirim arkadaşlar yardımıznı bekliyorum

NOT:ayrıca anafranil diye bi ilaç var onu kullansam olur mu
hatırlamaz olurmuyum ali. tekrardan seni duymak güzel oldu, yaz boyu çalıştım fazla internete giremedim. sanada msn de raslamak güç :)

evet benzodiazepinler maksadı dışında alınırsa bağımlılık veya alışkanlık yapablir. ama durduk yerde böyle bi etki yapmaz. ilaç etkileşimleri çok önemli aslında, misal alkol ile birlikte alınırsa bağımlılık yapar adamı pişman eder içitiğine. yinede tedbirli olmak lazım.

tekrardan geçmiş olsun.
bunun yanına hangi ilacı eklersem daha iyi bir netice alabilirim
böyle bi ilaç ben bilmiyorum olsa ilk ben kullanırdım mutlak.

bu arada antidepresan kullanımına karşıyım. depresif veya sf li olmayı, rahat ve ot gibi yaşamaya yeğlerim...
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Paxil çok iyi bir ilaçtır. Prospektüsünde sosyal-fobi yazdığını görünce buna inancım daha da arttı. Direk sf'ye etkiyen ilaç görmek sevindirici doğrusu!

Yanına ilaç kullanmana gerek yok sanırım. Ben doktor kontrolünde 3 aydan fazladır kullanıyorum Paxil'i, uykusuzluk ve sersemlik haricinde hiçbir şikayetim yok bu ilaçtan. Doz ayarlaması önemli, çünkü 2.ay bomba gibiyken 3. ayda dibe vurduğuma şahit oldum. Dozunu doktorum artırdı, yeterli olana kadar doz artırımı yapacakmış.
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

tek bir ilacı bile kendi başına almaya karar vermemelisin.. hele ki iki ilacı birbirine karıştıracaksan kesin bunun kararını bir doktor vermiş olmalı. aksi takdirde oldukça pişman olabilirsin.
agnostik

buaralar fazla msn ye takılmıyorum mahsunkul seni görmek güzeldi.
neyse konuya dönecek olursak ben doktora gitmedim kendi kafama göre alıyorum bu ilacı iyi de geliyor bana,
ama bişey eksik bende tam adını koyamıyorum bu eksikliğin bi boşluk var sanki içimde ve en önemlisi inasanlarla ilişki kurarken ilk adımı ben atmak istiyorum ama bunu yapamıyorum işte bunun için paxil'e ek olarak bi ilaç almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

ayriyeten doktora gitsemde yine bu ilaçları verecek bir mucize beklemiyorum açıkcası doktorlardan

NOT:paxil'in doz ayarlaması nasıl yapılıyor mesela ben şuan 20 mg kullanıyorum ama yetmediğini düşünüyorum 40 mg çıkarıcam doğrumu yapıyorum acaba
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

doktorun çokta farklı bi ilaç vericeğini zannetmem. bence doktora git.

benim gibi kafana göre takılma derim...
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

10 mg lık artırımlar yapılıyor sanırım. Paxera 30mg var, paxil ile aynı etken madde. Doktorum doz artırmaya karar verince Paxera'ya geçti. O da yetmezse 40mglık Paxil ile yola devam olacak. Bu kutunun sonunda görecez sonuçları.

Madem kendi başına kullanıyorsun benim gibi yap ve 30 mg kullan önce Paxera ile. Olmazsa Paxil 40mg dan devam edersin bir süre. Naçizane tavsiyemdir. ( NOT: İMKANI OLANLAR EVDE DENEMESİN )
agnostik

domates yazdı:10 mg lık artırımlar yapılıyor sanırım. Paxera 30mg var, paxil ile aynı etken madde. Doktorum doz artırmaya karar verince Paxera'ya geçti. O da yetmezse 40mglık Paxil ile yola devam olacak. Bu kutunun sonunda görecez sonuçları.

Madem kendi başına kullanıyorsun benim gibi yap ve 30 mg kullan önce Paxera ile. Olmazsa Paxil 40mg dan devam edersin bir süre. Naçizane tavsiyemdir. ( NOT: İMKANI OLANLAR EVDE DENEMESİN )
şuan 20mg kullanıyorum bitince 30 mg geçmeye karar verdim artı bunun yanında anafranil kullanıcam bakalım sonuç ne olacak inşallah öbür dünyayı boylamayız :D
Neden??

Mesaj gönderen Neden?? »

Paxera ilk başlangıç dozu doktor tavsiyesiyle 5mg dan başladım bugün.
Hayırlısı artık
Kilitli