Aşırı terleme - yüz kızarması

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
Hasankkkkk

Aşırı terleme - yüz kızarması

Mesaj gönderen Hasankkkkk »

Arkadaşlar merhaba. 3-4 yıldır yüz kızarması ve aşırı terleme problemi yaşıyorum, yüz kızarması sosyal ortamlar dışında sorun yaratmıyor fakat terleme hayatımı alt üst etti. 50 metre yürüsem bile kış ayları dışında ter içinde kalıyorum. Yazın herkes terler diyebilirsiniz fakat bendeki terleme mart ayında bile oluyor ve miktarı öyle böyle değil. Benim gibi gündelik hayatta terleme ve sosyal ortamlarda yüz kızarması sorunu yaşayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Bu sitede bir arkadaş terleme için patlıcanı soyup kabuklarını kaynatıp çay gibi için yazmış o arkadaşa ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım ama onuda ilerleyen zamanlarda deneyecem. Sizden yardımlarınızı bekliyorum terleme yüzünden hiç bir yere yürüyerek gidemiyorum artık, yüzüm koltuk altım gövdem kasıklarım her yerim terliyor, en ufak bir utanmada yüzüme sıcak basıyor ve genelde kızarıyorum. Şeker, tiroid, kolestrol gibi problemlerim yok. Sosyal fobi için antidepresan da kullanmak istemiyorum çünkü ben sosyalfobim olduğundan terlediğimi değil terlediğim için sosyal fobimin olduğunu düşünüyorum. Eğer benim gibi terleme veya yüz kızarması sorunlarını yaşayıp çözüm bulabilen arkadaşlar varsa değerleri tecrübelerini benimle paylaşmasını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gönül dostu

Re: Aşırı terleme - yüz kızarması

Mesaj gönderen gönül dostu »

aynı ben :) genetik olsa gerek spor yaparken,yürürken su içinde kalırım. Hal böyle olunca tabi sosyal fobim tutunca konuştuğum kişinin gözü önünde resmen eriyorum onlarda fark edip çaktırmıyorlar büyük ihtimal [smilie=whistle2.gif]

çözüm dersen ameliyat gibi şeyler dışında çözüm yok diye biliyorum sonuçta yapı gereği olan bir şey at gibi koşturup hiç terlemeyen tanıdıklarımda var.
Resim
Hasankkkkk

Re: Aşırı terleme - yüz kızarması

Mesaj gönderen Hasankkkkk »

gönül dostu yazdı:aynı ben :) genetik olsa gerek spor yaparken,yürürken su içinde kalırım. Hal böyle olunca tabi sosyal fobim tutunca konuştuğum kişinin gözü önünde resmen eriyorum onlarda fark edip çaktırmıyorlar büyük ihtimal [smilie=whistle2.gif]

çözüm dersen ameliyat gibi şeyler dışında çözüm yok diye biliyorum sonuçta yapı gereği olan bir şey at gibi koşturup hiç terlemeyen tanıdıklarımda var.
Aman ameliyattan uzak durun, o ameliyatı olup memnun kalan hiç kimseyi görmedim, geçen yaz bu ameliyatı olan en az 20 kişiyle konuştum hiç biri memnun değil, özellikle yaz aylarında büyük sıkıntı yaşıyorlarmış, bir taraftan kesilen ter başka yerden çıkıyormuş pantonları bile ıslanıyormuş yaz aylarında. Facebookta bi grup kurmuşlardı ameliyattan dolayı oluşan terlemeden kurtulmak için birbirlerinin yardımını alıyorlardı adını hatırlamıyorum oraya yazmıştım ne düşünüyorlar diye ameliyat olacam demiştim adamlar resmen yalvardı sakın olma diyorlar. Bu durumlarına üzülmüştüm etraf para göz doktorlarla kaynıyor hiç uyarı yapmadan ameliyat kararı alıyorlar, sadece telefonla görüşüp hastayı dinleyip ameliyat kararı alanlar bile var. Onlarda belkide iyi niyetle yapıyorlar bu işi ama iyi sonuç alan görmedim yani ben. Bu patlıcan kabuğu çayını denemek lazım aslında, ben 1 ay sonra sınava gireceğim mideme dokunur veya başka bişey olur belki diye denemiyorum şimdi. Denediğimde ilk işim sonucunu buraya yazmak olacak.