Doktor ile Tedavi mümkünmü????????

İlaçlar hakkında merak ettikleriniz..
dosteli71

Doktor ile Tedavi mümkünmü????????

Mesaj gönderen dosteli71 »

Arkadaşlar 35 yaşına geldim ve benimde bir SF li olduğumu internette yaptığım araştırmalarla anladım. Ama henüz doktora gitmedim. Doktora gidip tedavi olan arkadaşlar yazarsa memnun olurum...
amphetamin

Mesaj gönderen amphetamin »

psikiyatride hiçbir tedavinin % 100 garantisi yoktur ki
nevrotik

Mesaj gönderen nevrotik »

gidecegin psikiyatristin yada psikologun hangi psikoloji yontemi ile calistiginada bagli biraz ornegin psikanaliz yonelimli psikoterapilerde yillarca suren derin analizler sonucunda bile pratikde hic bir degisiklik olmaya bilir bende oldugu gibi yani ama bilissel davranisci terapileri genel olarak fobiler konusunda daha cok basarili oluyor ve daha kisa sureli oluyor yani psikanaliz gibi yillarinizi almiyor 15 20 seanslik sinirlar konabiliyor.
Kullanıcı avatarı
zeko

Mesaj gönderen zeko »

bu sosyal fobi nin derecesine baglı biraz da ufak caplı seylerse terleme filan cozulur ama biraz ilerlemisse hayır ki bence psikiyatrist cozum deil kafanda cozuceksin herseyi
Uf@klıK
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

doktorlara tamamen güvenemiyorum o yüzden bence çözüm içimizde ve kurtulmayı istememizde bitiyor..ama tabiki doktorlarında yardımıyla iş daha da kolaylaşabilir belki ...bilemiyorum.......kararsızım yinede... :?
saf_ak

Tedavi mümmkün mü?

Mesaj gönderen saf_ak »

... Öncelikle tedavi kelimesini terkedin lütfen !. Çünki bu; kendinizi doktor ve ilaçlarla sınırlamanızı gerektirir.
.. Sorunlarınızı "istenmeyen duygu ve/veya davranışlar" olarak adlandırırsanız önünüzde başka kapılar açıldığını -eninde sonunda- göreceksiniz.

... Bu sorunların çok kısa süren ve kalıcı çözümleri var. Ben bunu gördüm. Hem kendimde hem başkalarında uyguladım. İhtimaller ve varsayımlar üzerine değil; tecrübelerime dayanarak konuşuyorum. çoğu zaman çözüm o kadar kısa sürede geliyor ki kişi bir mucizeyle karşılaştığını sanıyor. Ve diğer profesyonellerin (psikiyatrist, psikolog vb.) bu yöntemler üzerindeki ambargosu da burada başlıyor. Onların yerine bir düşünün..! Elinizde sihirli bir değnek var ve geleni ilk seansta çözüme ulaştırıyorsunuz... Ve altın yumurtlayan kazı kesmiş oluyorsunuz, müşterinizi kaybediyorsunuz... Halbuki öbür tarafta psikanaliz ve ilaçlar da dahil olmak üzere; müşterinizi size bağlayan, altın yumurtlayan kazı canlı tutmaya yarayan bir çok klasik TEDAVİ! YÖNTEMİ var...

... Siz olsanız kazı kesmeyi mi yaşatmayı mı seçersiniz...?

... Dilemma dedikleri bu olsa gerek... Yâni iki ucu pohlu deynek ...
Hep iyilik olsun.! Öyle olsun..!
dosteli71

Mesaj gönderen dosteli71 »

Arkadaşlar Merhaba, doktora gittim ve tedavi için paxil yazdı. Doktorun kendisi açıkçası hiç bir işe yaramadı. Ama verdiği ilaç çok iyi geldi. Kendi çabalarımlada beni sıkıntıya sokan durumlardan yavaş yavaş kurtulmaya başladım. Ama sadece doktor ve ilaç yeterli değildir, önemli olan bizim çabamız,,Saygılar
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

ilacın işe yaraması ve düzelmeye başlamana sevindim..inşaallah yenersin tamamen....

haklısın bu arada...çaba çok önemli..sf oturduğun yerden yenilmiyor..
Kullanıcı avatarı
Beril

Mesaj gönderen Beril »

saf ak

sen nasil bir cözümden bahsediyorsun biraz anlatabilirbisin lütfen?
Cünkü bende psikiyatrist yada psikologlarin yöntemlerinden hic bir fayda görmedim ve inanmiyorumda artik.
ok
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

psikiyatride hiçbir tedavinin % 100 garantisi yoktur ki amphetamın arkadasıma katılıyorum bugune kadar 5cesıt teshıs kondu sacma sapan hastalıklar ve ılaclarla ugrastım ama yınede doktora gıtmekte fayda var cunkı gercekten ısınde basarlılı ınsanlar cıkıyor
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
saf_ak

Mesaj gönderen saf_ak »

Beril kardeş !

.. Gecikmiş olmama rağmen beni hoşgöreceğini biliyorum.

. . . Sorunun cevabı EFT dir. Daha önce bu forumda gerek diğer arkadaşlar gerekse benim tarafımdan konu edildiği için tekrarlamak yerine birkaç link vermekle yetineceğim. Profilimden ulaşabileceğin geçmiş mesajlarımın bir kısmında bu konuyu işlemiş durumdayım. Kendi kendime uygulamam gerekiyor dersen aşağıda linkini verdiğim konulardan birinde (Derdem'e hitaben yazılanda) ayrıntılı Türkçe bilgi edinebileceğin 2 adet kitap adı var. Benim sana tavsiyem -yapabiliyorsan- iyi bir EFT uygulayıcısından yardım al.. Hem gereksiz hayal kırıklığı yaşamamış olursun hem de çözüm yolunda çok hızlı bir şekilde ilerlemiş olursun. SF gibi çapraz bağlantıları olan konularda kendi kendine uygulama her zaman netice vermeyebiliyor. Bu, yöntemin zayıflığından çok kişinin kendi zayıflığından kaynaklanıyor ve insan; sorunlarının kaynağına her yaklaşmaya kalktığında şuuraltı tarafından geri püskürtülebiliyor. Tabii bu da hayal kırıklığı demek oluyor.
. . . İyi bir uygulayıcı nasıl olur dersen: Belki Almanya'da para iade garantisi veren bir uygulayıcı bulabilirsin.Böyle bir kişi; hiçbir garanti vermeyen bir uygulayıcıdan daha iyidir denilebilir. En azından maddi kaybın olmaz. bu konuda herhangi bir tecrüben olurda benimle paylaşırsan sevinirim. Daha fazla ayrıntı istersen özelime veya profilimdeki mail adresime yazabilirsin. Sevgilerle...

1- tüm fobiklere bir soru http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... sc&start=0

2- EFT http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?t=1287

3- Emotional Freedom Technique-tekniği http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... ght=#51961
Hep iyilik olsun.! Öyle olsun..!