olasılıksız

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
katre

Mesaj gönderen katre »

domates buraya yazdığım cevabı yanlışlıkla sana özel mesaj olarak göndermişim. #-o nasıl becerdim anlamadım ama ordan bakar mısın?
"Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez."
Kullanıcı avatarı
ice_tea

Mesaj gönderen ice_tea »

GÜNSELİ yazdı:olabilir.bende bir terslik var zatende,hayırlısı..

kitabı neden beğenmediğimle ilgili "ne okudum ne okuyacağım" başlığına daha ayrıntılı bi şeyler yazmıştım.bi bakayım..
günseli sana katılıyorum başta neden sevmedin demştim ya sözümü geri alıyorum sende bir terslik yokmuş :)
bnde olasılıksızı okudum en sonunda beklediğim bir kitap çıkmadı ön sözü sadece ilgimi çekdi ve güzel bir kitap beklerken hayal kırıklığına uğradım açıkcası tavsiye edeceğim bir kitap değil okadar
Kullanıcı avatarı
macaroony

Re: olasılıksız

Mesaj gönderen macaroony »

Yaşasın ben de kendimi garip bulmuştum kitabı beğenmeyince. Yalnız olmadığıma sevindim. Şahsi fikrim sıradan bir polisiyeden farkı olmadığı. Ya da ben ancak o kadarını anladım :think:
İşte Öyle Bir Şey
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Ben de 2 ya da 3 yıl önce bir ramazan ayında okumuştum kitabı öyle abartıldığı kadar güzel bulmamıştım kurgu biraz hoşuma gitmişti. kitabı çabuk bitirmemin nedeni de genellikle eve kapanıyor olmam.şimdi kitabın içeriğiyle ilgili aklımda pek birşey kalmadı.toplasan bir 10-15 cümle ancak yazabilirim. Miş'li geçmiş zaman kullanmamin sebebi de kitap hakkındaki bu düşüncelerimin 2-3 yıl önceki değerlendirmemden aklımda kalanlar olması. Gördüğünüz gibi yaptığım değerlendirmeden aklımda kalanlar bile kitaptan aklımda kalanlar kadar :-)
Kullanıcı avatarı
buz9

Mesaj gönderen buz9 »

üfff ya uzun zaman oldu kitap okumuyorum iyice hantallaştım
Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin....
Kullanıcı avatarı
buz9

Mesaj gönderen buz9 »

çok enteresan bu başlığa yorum yazdığımda olasılıksızı okuyum falan diye düşünmemiştim.sonra bir ara arkadaşım verdi al oku diyerekten şimdi farkettim buraya yorum yapmışım.enteresan yani:)
kitaba gelince muhteşem birazda fizik ten anlıyorsanız matematikte varsa okuyunca acayip oluyor insan.
bir de alper canıgüz var oğullar ve rencide ruhlar--gizli ajans okudum şimdi tatlı rüyalar adlı kitabını okuyorum. ben çok sevdim şiddetle tavsiye ederim kendisini. gizli ajans favorim ama.gerçi tatlı rüyalarda çok güzel gidiyor ama daha bitmedi.
Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin....
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

Başlığı görünce hatırladım ki ben bu kitabı yarım bırakmak zorunda kalmıştım. Baştan okuyayım bari. Hatırladığım kadarıyla müthiş diyemesem de sarıyordu. Boş zamanınız varsa okuyabilirsiniz.
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

empati deki adam birileri ona dokununca fena oluyor , meğer insanalrın duygularını taklit eden , emen biriymiş o yüzden o titremeler , korkular kaçmalar yaşamış .. onu okuyunca ben de mi böyleyim diye düşündüm hatta dedimki demekki her şeyin bir sebebi var ben o yüzden bu sf vs. her neyse beyinle alakalı fiziksel bi rahatsızlık . bence orda da anlatıldığı gibi bu dalgalr vs iletişimi beyimiz de dalgalrla sağlanıyor ya bence bazı yerler bu konuda sakat , doğru algılayamıyoruz, yanlış çalışıyor olmalı . sırf bu yüzden bu haldeyiz , düşünme bozukluğu var bizde . düşüncelerimiz çok yanlış kimse bizimle ilgilenmezken ilgilendiklerini sanıp yok yere ellerimiz titriyor kızaıryoruz bunlar biz -böyle düşündükten sonra fiziksele dönüyor öncesinde sadece fikirseldi. fikir sonucu beyne yanlış emir gidiyor olmalı ki benim elim titriyor , terliyorum bayılacak gibi oluyorum.
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

olasılıksıza gelince istatistiksel olarak bakmak lazım. kitapta şizorfrenlerin uyaklı konuştukları ve dejavu sık yaşadıkları yazıyor . üstleik bunlar istatisik sf için de bi istatistik vardır belki ama ben özellikle son zamanlarda kelimeleri hecelemeye özellikle aklımdan fazla tekrar etmeye ve hecelemeye başladım . ayrıca bu defajavu ile sık karşılaşıyorum ne bu dejavu sinirimi bozuyor bazen gerçekle hayali ayırt edemiyorum! bi yerde okumuştum bazı rahatsızlıklar tedavi edilmezse sonunda şizofreniye varan önemli psikolojik rahatsızlıklara kadar gidermiş .