Dr.Ahmet KOYUNCU'nun yeni kitabı"Sosyal Fobi"

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Dr.Ahmet KOYUNCU'nun yeni kitabı"Sosyal Fobi"

Mesaj gönderen nazlı2005 »

Psikiyatrist Dr.Ahmet KOYUNCU'nun Utangaçlık,Çekingenlik ve Sosyal Fobi isimli yeni kitabı çıktı. Kitabı henüz okumadım ama siparişini verdim. Merakla bekliyorum.Okuyunca yorumlarımı paylaşırım. Kitabı okuyan arkadaşlar yorumlarını buradan bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.
var

Re: Dr.Ahmet KOYUNCU'nun yeni kitabı"Sosyal Fobi"

Mesaj gönderen var »

Bir tane "Sosyal Fobi" kitabı vardı zaten. Bu ikinci kitap mı?

"Sosyal Fobi II SAGA:SF's Revenge, bayilerde"
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

Mesaj gönderen domatesbiberpatlican »

var yazdı:Bir tane "Sosyal Fobi" kitabı vardı zaten. Bu ikinci kitap mı?

"Sosyal Fobi II SAGA:SF's Revenge, bayilerde"

ahahahaa revenge çok iyiydi ya :D

nazlı o kitabın konusu açılmıştı,burdan bakabilirsin

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... =7&t=14005
SF'li arkadaşları seviyorum,kralsınız,adamsınız.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Evet ya arkadaşlar, dün akşam mesajı yolladıktan sonra diğer kitaplara bakayım dedim orada gördüm.Neyse olan oldu artık:) Kitabı bugün elimden düşürmedim 113.sayfadayım. İçerik gayet iyi fakat kitap yazım hatalarıyla dolu. Pes yani bu kadar mı olur dedirtiyor. Her sayfada en az 1 bazen 4-5 hata var. Gaz yerine göz yazılmış bir yerde mesela.Bunun gibi en az 100 yanlış var şimdiye kadar.Yazım yanlışları, bazen cümlelerde anlam düşüklükleri okuyucuyu rahatsız ediyor. Dönüp tekrar cümleyi okumak zorunda kalıyorsun.
Hatta elime bir kalem alıp hataların altını çizerek Dr.Ahmet Koyuncu'ya göndermeyi bile düşünüyorum. Liman Yayınevi böyle bir kitaba haksızlık yapmış ve çok özensiz davranmış. Sosyal Fobi konusunda Türkiye'de böyle bir kitap ilk defa yazılıyor ve GERÇEKTEN çok çok iyi. Fakat bu yanlışları umarım yeni basımlarda düzeltirler.
Dr.Ahmet Koyuncu kendi kitabını baştan bir kere daha okursa yazım hatalarını görür ve gerekeni yapar diye düşünüyorum.
Bence psikiyatristlerin bile okuyup pek çok yeni bilgi öğrenebileceği kitabı sosyal fobi belasını yaşayan herkesin okuması gerekiyor. Dr.Ahmet Koyuncu emeğine sağlık.
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

nazlı2005 yazdı:Evet ya arkadaşlar, dün akşam mesajı yolladıktan sonra diğer kitaplara bakayım dedim orada gördüm.Neyse olan oldu artık:) Kitabı bugün elimden düşürmedim 113.sayfadayım. İçerik gayet iyi fakat kitap yazım hatalarıyla dolu. Pes yani bu kadar mı olur dedirtiyor. Her sayfada en az 1 bazen 4-5 hata var. Gaz yerine göz yazılmış bir yerde mesela.Bunun gibi en az 100 yanlış var şimdiye kadar.Yazım yanlışları, bazen cümlelerde anlam düşüklükleri okuyucuyu rahatsız ediyor. Dönüp tekrar cümleyi okumak zorunda kalıyorsun.
Hatta elime bir kalem alıp hataların altını çizerek Dr.Ahmet Koyuncu'ya göndermeyi bile düşünüyorum. Liman Yayınevi böyle bir kitaba haksızlık yapmış ve çok özensiz davranmış. Sosyal Fobi konusunda Türkiye'de böyle bir kitap ilk defa yazılıyor ve GERÇEKTEN çok çok iyi. Fakat bu yanlışları umarım yeni basımlarda düzeltirler.
Dr.Ahmet Koyuncu kendi kitabını baştan bir kere daha okursa yazım hatalarını görür ve gerekeni yapar diye düşünüyorum.
Bence psikiyatristlerin bile okuyup pek çok yeni bilgi öğrenebileceği kitabı sosyal fobi belasını yaşayan herkesin okuması gerekiyor. Dr.Ahmet Koyuncu emeğine sağlık.

bu hatalardan haberi var, 2.baskıda hepsi düzeltilecekmiş arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Sevindim çünkü bu kitap bence çok satacak 2.basımda düzeltilmesi de iyi bir şey. Bu kitap en az 10 baskı yapar bence.
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

nazlı2005 yazdı:Sevindim çünkü bu kitap bence çok satacak 2.basımda düzeltilmesi de iyi bir şey. Bu kitap en az 10 baskı yapar bence.

yapsın tabi yaa.fobikler madem dışarı çıkamıyosunuz,doktora gidemiyosunuz,verin internetten siparişi kapınıza gelsin :)
var

Mesaj gönderen var »

Gaz yerine göz yazılmış bir yerde mesela
  • "Topluluk içinde gaz çıkarmaktan korkarlar ..."
  • "Topluluk içinde göz çıkarmaktan korkarlar ..."
Evet, böyle düşününce epey anlam bozukluğu yaşanıyor. Ben onuncu baskıyı bekleyeyim bari.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

nazlı2005 yazdı:Evet ya arkadaşlar, dün akşam mesajı yolladıktan sonra diğer kitaplara bakayım dedim orada gördüm.Neyse olan oldu artık:) Kitabı bugün elimden düşürmedim 113.sayfadayım. İçerik gayet iyi fakat kitap yazım hatalarıyla dolu. Pes yani bu kadar mı olur dedirtiyor. Her sayfada en az 1 bazen 4-5 hata var. Gaz yerine göz yazılmış bir yerde mesela.Bunun gibi en az 100 yanlış var şimdiye kadar.Yazım yanlışları, bazen cümlelerde anlam düşüklükleri okuyucuyu rahatsız ediyor. Dönüp tekrar cümleyi okumak zorunda kalıyorsun.
yanlış bir editör seçimi olmuş zannedersem, Dr. Ahmet bey'ine haberi var. 2. basımda tüm hatalar düzeltiliyor, hatta bildiğim kadarıyla şimdiden düzenlendi, benim hikayemdede bi kaç değişklik olucak..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

var yazdı:

Evet, böyle düşününce epey anlam bozukluğu yaşanıyor. Ben onuncu baskıyı bekleyeyim bari.
sen gel buralara kadar kitabı almadan git:) ben sana yollarım 10. baskı çıksın hele:) yada adres ver elimdekini yollayam sana
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

var yazdı:
Yok artık.Topluluk önünde bir gaz çıkarmadığımız kalmıştı:) Sayfa 89 da "Yine yoğun bir sıkıntı ve karnım patlayacak, göz ve tuvalet kaçıracağım hissi geliyor.":)))))
var

Mesaj gönderen var »

Eh! Yakın tahmin yapmışım en azından.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

nazlı2005 yazdı:
var yazdı:
Yok artık.Topluluk önünde bir gaz çıkarmadığımız kalmıştı:) Sayfa 89 da "Yine yoğun bir sıkıntı ve karnım patlayacak, göz ve tuvalet kaçıracağım hissi geliyor.":)))))
Gürültüsüz ve kokusuz olmak şartıyla topluluk içinde gaz çıkarmanın sakıncası yoktur

Hadi diyelim engel olamadın ve gürültülü şekilde gaz çıkardın; o zaman da içimden geldi dersin

[smilie=dash2.gif] :D
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Kitabı cumartasi günü bitirdim. Uzun süredir 2 günde bir kitabı bitirmemiştim. Kitabın 2. bölümünde yazım yanlışları ilk bölümdeki kadar yoktu. Ben kitabı çok beğendim. Hem konuyu yani durumu anlatıyor hem de neler yapılabileceğini.
Terapi şart. Üzerine gidilecek, adım adım. Kafanızdaki olumsuz,yıkıcı düşüncelerin değiştirilerek yerine olumlularının konması gerekiyor. Bunun için de ilaçlar yardımcı sadece. Kişinin direnmeden, cesaretle sorunun üzerine gidebilmesi için.
Çözüm : Uygun ilaç+psikoterapi
Terapisiz,sadece ilaçla hiçbir yere varılamaz.
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Bu kitap ülkemizde yazılmış en iyi, en kapsamlı sosyal fobi kitabı. Üfürme değil, ciddi emek,araştırma var. Sosyal fobi sıkıntısı ile uğraşan herkese bu kitabı okumalarını tavsiye ederim. Kitabı okuduktan sonra sosyal fobi konusu kafanızda iyice netleşiyor. Neyle savaştığımızı bilelim değil mi?