Yabancı

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
caferali

Yabancı

Mesaj gönderen caferali »

Alber Camus'nün muhteşem romanı. Herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilmem ama, içimdekileri özellikle romanın sonuç bölümünde çok güzel bir şekilde ifade etmiş.
Hayat anlamsız... Yaşamak da ölmek de bir.. Öyle ya da böyle... farketmez.. nasıl olsa ölüp gideceğiz ve yok olacağız. boşuna üzülmek.. boşuna sevinmek.. anlamı yok hiçbirşeyin. umudum yok, beklentim yok. hiçbir şeyin farkı yok. ne olacaksa olsun bitsin de gelsin şu huzur dolu yokluk..
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Re: Yabancı

Mesaj gönderen mavi ay »

bizim gibi insanların kendineden çok şey bulabileceği bir kitap..yıllar öce okumuştum.. yeniden okuyacağım. iyi hatırlattın.sağol..
eski nick : triyandafilis
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Birkaç sene önce okumuştum ve çok hoşuma gitmişti. Bu kitaptan varoluşçuluğa ilgi duydum. En sevdiğim romanlardan biridir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Uzun zamandır kitap okumuyorum ve bu yüzden kendimden utanıyorum. Ama internet gazetelerini her gün mutlaka okurum.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Çok etkileyici bir kitaptı.

İngilizce okumuştum,ondan olacak birçok bölümü çıkmış aklımdan.Yazık! Neyse bir daha okurum ben de.
bulantı
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

zeki demirkubuz - yazgı da izleseniz beğenirsiniz
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI