*_Dr. Ahmet Bey'in Yeni Kitabı/SF'lilerde DEHB_*

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
yolcu

Re: *_Dr. Ahmet Bey'in Yeni Kitabı/SF'lilerde DEHB_*

Mesaj gönderen yolcu »

Kara murat mı? Benim!
Ben yaşamaya gelmedim, öyle bi bakıyordum hayata...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

fobikisosyal yazdı:
mahsunkul yazdı:estağfrullah fobiki, eleştriler, farklı fikirler ve yaklaşımlar, çok seslilik demokrasinin bir güzelliğidir.
O senin güzelliğin Mahsun, seni seviyoruz:))
bilmukabele:) [smile=blush.gif]
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
nazlı2005

Mesaj gönderen nazlı2005 »

bitmezyalnızlık yazdı:mahsunkulun ahmet koyuncu olduğunu düşünüyorum...
Böyle bir şey olabilir mi? Okuyunca önce güldüm sonra acaba olabilir mi dedim? Serde şüphe var:)
aysee

Mesaj gönderen aysee »

Son zamanlarda herşeyden öyle uzak kaldım ki, içime kapandım kendimle ilgili sadece kişisel nedenlerden. Sosyal fobiyi gözünüzde sorun haline getirmeyin, o sizin parlayan tarafınızın yansımasıdır. Bunu söylüyorum. Ben depresyonla mücadele ediyorum yine bakalım nereye gidecek.
Kaderin içindeki kadersizliğin göstergesi olarak sabrın mükafatı alınır...
globall

Mesaj gönderen globall »

Sf konusunda tecrübeli denecek biriyim denebilirim. ve çıkardığım ders : sf geçmez. kronik.... bir gün iyi olunur. diğer gün kötü. kronik bir hastalık. hayat boyu bazı etkenlere göre artacak, bazen azalacak. ben bunu altedecem. ölmeden bu rahatsızlıktan kurtulacağım. diye birşey yok. adı çıkmış kanserin, tedavisiz diye, oysa kesin çözümü olmayan bir sürü hastalık var. sf de öyle birşey. hastalık değil ama. kişinin kendinde barındırdığı olumsuz bir faktör. kısa boylu bir insan hayat boyu yüksek raflraa ulaşamaz. onun gibi... Ben hayat boyu yüksek raflara ulaşamayacağım. napacağım? mahvoldum. diye kafayı takarsak pire deve olur. Ahmet koyuncunun kitabından da muhakkak birşeyler öğrenebiliriz. şahsen merakımı celbetti. sf sıkıntıları hafifletecek tüyolar vardır, can kurtaran simitleri vardır. alıp okumak lazım. ama tanımları ufak ufak tutsa da bir dehb olmayı, sf nin yanında bir de dehb olmayı kabullenmek istemiyorum. İster dehb olayım ister abcd. yaşayıp gitmek ben buyum, ben şöyleyim demeden daha pratik...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

nazlı2005 yazdı:
bitmezyalnızlık yazdı:mahsunkulun ahmet koyuncu olduğunu düşünüyorum...
Böyle bir şey olabilir mi? Okuyunca önce güldüm sonra acaba olabilir mi dedim? Serde şüphe var:)
yok ben citizen'im, ahmet koyuncu manzara..: )
..............Resim.................~~Resim
boritta

Mesaj gönderen boritta »

Dikkat Eksikliğinde kullanılan ilaçlar hakkında, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEH, çocuğun gelişimine uygun olmayan yetersiz dikkat süresi, yaşa uygun olmayan hiperaktivite ve dürtüsellikle (düşünmeden harekete geçme) karakterize bir bozukluktur.

Dikkat eksikliği tedavi edilmediği taktirde, çocuğun sosyal ve akademik alandaki işlevselliğinin giderek bozulduğu , özgüven kaybının sıklıkla ortaya çıktığı bilinmektedir. Dikkat eksikliği tanısı çocuk psikiyatristi uzman tıp doktoru tarafından konur. Çocuk psikiyatristleri dikkat eksikliği tanısı koyarken şu bulguları değerlendirirler: çocuğun doğum öncesi ve sonrası gelişim öyküsünün ayrıntılı şekilde alınması, aile ve çevresiyle olan ilişkilerinin değerlendirilmesi ve çocuk psikiyatristi tarafından gözlem ve muayenesi ile tanı konur. Hastalığın nedenleri olarak nörokimyasal, nörofizyolojik, psikolojik ve genetik faktörler üzerinde durulmaktadır.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun tam tedavisi için şu çok önemlidir: DEHB, çocuk psikiyatristi, aile ve okul işbirliği ile çok yönlü olarak ele alınmadığı taktirde tam olarak başarı sağlanması zorlaşır. İlacın bir DEHB`li öğrenci için gerekli olup olmadığına, öğrencinin klinik tablosunu değerlendirerek, sadece uzman tıp doktoru olan çocuk psikiyatristi karar verebilir. Ancak ilacın kullanımıyla ilişkili olarak ailelerin ciddi kaygıları olmaktadır. Bunun en önemli sebebi ilacın olası yan etkileri ve bağımlılık yaptığı ile ilgili medyadan edinilen yanlış bilgilerdir.

Kaynak Makale: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-141/ ... aclar.html
yprk2008

Mesaj gönderen yprk2008 »

globall e çok katılıyorum...
aliek

Mesaj gönderen aliek »

Kitabı alıp okuyan var mı, aklında kalan yerleri bizimle paylaşsa?
cekuku

Mesaj gönderen cekuku »

arkadaşlar bu çok doğru bir tespit bende psikiyatriste gittim bende bu dehb olduğunu söyledi şikayetim sosyal fobi anksiyete obsesif kompulsif bozukluk yani takıntı idi yeni bir ilaç çıkmış bir iki sene öncemi ne bana onu verdi şimdilik memnunum gerçektende bende hiperaktivite cıktı konsantrasyon eksikligi falan ilacın ismi strattera dı galiba iyi geldi şimdilik doz arttıra arttıra veriyor
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

bu kitabı bir türlü bulamadım.çoğu şey bendede var.aslında sosyal fobi dikkat eksikliğinden fazla değil bende belkide süreklii sıkılmamın sebebi dikkatimi yoğunlaştıramamak.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
twistedsister

Mesaj gönderen twistedsister »

bu adamın youtube kanalı gezinirken önüme düştü. bir az gözattım ilginç şeylerden bahsediyor. ama canan karatay hakkındaki lafları haksız. herkes kendi işine baksın.