EN SON OKUDUĞUNUZ KİTAP?

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
_EFTELYA_

Mesaj gönderen _EFTELYA_ »

PKKliler kendi dillerinde söylerler tabi...
ama bilmiyordum kakadan dolayı pe ke ke dediklerini...

ama yanlış kullanılıyor,pe ka ka denmez , bu bir kısaltmadır ve pe ke ke diye okunmalıdır yani pe ke ke okuyarak pkklileri yüceltmiyoruz asla..
sadece dilimizi doğru kullanıyoruz o kadar.yani türkçe konuşuyoruz,kürtçe konuşsak elbette onların söylediği manaya gelirdi...

haberlerde hep pe ka ka diye söylendiğini duymuşumdur ama yanlışmış işte bu söylem :)

...
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

deagolbrandybuck yazdı: PKK lılar zaten pekeke derler... cunku kaka pis anlamina gelir, keke ise kurtcede ailenin en büyük ve saygı duyulan reisi için uygun görülür... dost kanka anlamınada gelir... bu nedenle pekeke derler...
Ben onu 'keke' değil de 'keko' diye biliyordum. Diyarbakırlı bir arkadaşım söylemişti. Ama kürt değildi. Yani somut bir dayanağım yok. :roll:
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

Partizan Kartereyin Kurdistan diye biliyorum ben.. milli güvenlik hocamız lise de öğretmişti... amann neyse ne.. iğrenç bi örgüt sonuçta..
Kullanıcı avatarı
hayhay

Mesaj gönderen hayhay »

Vahiy Kültürü , Doc . Dr . Ruhi Özcan ( ra )
Kullanıcı avatarı
Explorer
İletişim:

Mesaj gönderen Explorer »

erich maria - insanları sevmelisin

ismine aldanıp aldık, okuyorum ama yarıda bırakmıyım, bırakmaya alışmayım diye okuyorum okunmasada olur....
Sevmek çay, Sivilmek şeker
Bizim gibiler çayı şekersiz içer.
BİR ACAYİP ADAM

Mesaj gönderen BİR ACAYİP ADAM »

gileadli_roland yazdı:Partizan Kartereyin Kurdistan diye biliyorum ben.. milli güvenlik hocamız lise de öğretmişti... amann neyse ne.. iğrenç bi örgüt sonuçta..
Partiya Karkerene Kurdıstan dır açılımı

anlamı da Kürdistan İşçi Partisi dir
BİR ACAYİP ADAM

Mesaj gönderen BİR ACAYİP ADAM »

bu arada bu aralar okuduğum kitap Aziz Nesin in Memurlar adlı hikaye hitabı

tavsiye edrim içinde güzel öyküler var :!:
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

BİR ACAYİP ADAM yazdı:
gileadli_roland yazdı:Partizan Kartereyin Kurdistan diye biliyorum ben.. milli güvenlik hocamız lise de öğretmişti... amann neyse ne.. iğrenç bi örgüt sonuçta..
Partiya Karkerene Kurdıstan dır açılımı

anlamı da Kürdistan İşçi Partisi dir
hmmm.. vay yalancı hoca.. demek yanlış öğretmiş lisede bize .. :P
misafir-

Mesaj gönderen misafir- »

Suç ve Ceza-Dostoyevski

Arkadaşlar yeni bir kitaba başlıyorum bana tavsiye edebileceğiniz,mutlaka okumalısın diyebileceğiniz kitaplar varsa çok sevinirim. :P
n/a

Mesaj gönderen n/a »

tezer ozlu - yasamin ucuna yolculuk

kitaptan bir bolum:

"insanın gerçek yeteneğini, tüm yaşamını, kanını, aklını, varoluşunu verdiği iç dünyasının olgularının sizler için hiç bir değeri yok ki. bırakıyorsun insan onları kendisiyle birlikte gömsün. ama hayır, hiç değilse susarak hepsini yüzünüze haykırmak istiyorum. sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla hiç bağdaşan yönüm yok. aranızda dolaşmak için giyiniyorum. iyi giyinene iyi yer verdiğiniz için. aranızda dolaşmak için çalışıyorum. istediğimi çalışmama izin verdiğiniz için. içgüdülerimi hiçbir işte uygulamama izin vermediğiniz için. hiçbir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz..."