Kaygımı Tanıyorum - Tavsiye Kitap

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Sosyal16

Kaygımı Tanıyorum - Tavsiye Kitap

Mesaj gönderen Sosyal16 »

Merhaba arkadaşlar size yeni çıkan ve takip ettiğim bir psikoloğun kitabını paylaşmak istiyorum. Kitap tam bize göre kaygı bozuklukları ile alakalı ve vaka örnekleri ile anlatılmış bir kitap. Ben okudum şahsen beğendim sizlerinde beğeneceğini umuyorum.

Kitabı satın almak isteyenler aşağıda ki bağlantıya bakabilir.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/kaygimi ... alta%C5%9F

Kitabı yayınlamadan önce kaygı bozukluğu yaşayan dört kişi okuyup kitapla ilgili düşüncelerini yazmışlar. O yazıyı da arka kapak yazısı olarak belirlenmiş.Ben çok beğendim özellikle vakalar iyiydi bazı yerlerde biraz uzatmış gibi ama yine de çok etkileyiciydi.

Arka Kapak Yazısı
Bu kitapta adından da anlaşılacağı üzere kaygı bozukluklarını ve psikoterapi sürecini anlatmayı hedefledim. Kitabı yazarken en çok dikkat ettiğim şey herkesin anlayabileceği bir dilde olmasıydı. Bu yüzden mümkün oldukça mesleki terimlerden uzak durmaya çalıştım. Kitabı okuduktan sonra kaygı bozukluklarının nasıl tedavi edildiğini öğreneceksiniz. Ayrıca psikolojik rahatsızlıklarda psikologlar nasıl bir terapi süreci yürütüyor. Neler yapıyor? O oda da neler oluyor? Konuşmanın dışında nasıl uygulamalar yapılıyor? Vaka örnekleri ile görmenize imkân sağlıyor. Ayrıca herkesin bir psikoloğa sormak istediği ama sormak için fırsat bulamadığı soruların cevaplarını bulacaksınız. Yani A’dan Z’ye psikoterapi sürecinde neler oluyor adım adım göreceksiniz. Eğer sizde bu süreci merak ediyorsanız. Bu kitabı aldığınıza pişman olmayacaksınız. Hele ki kaygı problemleri yaşıyorsanız kesinlikle almanızı öneriyorum.
Psikolog Ayhan ALTAŞ

Eğer kaygı problemi yaşıyorsanız kesinlikle bu kitabı okumalısınız. Kaygı problemi yaşamıyor ama psikologlar ne yapıyor da insanlar iyileşiyor diye merak ediyorsanız Ayhan ALTAŞ bu kitabında bunu ayrıntılı bir şekilde aktarmış. Çoğu kişi deli damgası yerim diye psikologlara gitmeye çekiniyor ama içten içe de orada ne oluyor onu da merak ediyor. Psikologların karşısına çıkıp sormaya çekindiğiniz soruların hepsinin cevabını bu kitapta bulabilirsiniz.
Cihan A.

Kitap, kaygı problemlerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Hem kaygıyı hem de kaygı bozukluklarını öğrenebileceğiniz kitapta terapi sürecinin nasıl olduğunu anlamanıza imkan sağlıyor. Ayrıca vaka örnekleri hem insanların nasıl iyileştiğini anlatıyor hem de psikolojik problemlerin tedavisi olduğunu kanıtlıyor. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Nesrin K.

Kitap çok sadece bir dille amaca uygun yazılmış. Kaygı bozukluklarını ve terapi de neler olduğunu merak ediyorsanız bu kitap tam size göre…
Deniz A.

Hepimiz günlük hayatımızda stres ve kaygı düzeyimizi artıran psikolojik problemler yaşıyoruz ve bunu kendi içimizde çözmeye çalışarak durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyoruz. Aslında sorunlarımızla tek başımıza mücadele vermektense uzman birinden yardım almanın süreçte daha büyük katkısı olduğunu gören biri olarak şunu söyleyebilirim ki; Ayhan Bey' in kaleminden çıkan bu kitapta süreçle ilgili A' dan Z' ye merak edilen tüm soruların cevapları yer alıyor. Gündelik dille bilimsel dili harmanlayarak yazılan bu kitap, her kesime hitap etmekte, öğretici olduğu kadar gerçek vakalarla bize somut örnekler sunmaktadır. Siz de psikolojik problemlerle baş etmenin yollarını arıyorsanız ve süreçle ilgili kafanıza takılan sorular varsa bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.
Sevgi D. İ.