kızıl nehirler

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
sedat

kızıl nehirler

Mesaj gönderen sedat »

arkadaşlar sfyle alakası yok ama şimdiye kadar okuduğum en güzel roman olması hasebiyle sizle paylaşmak istedim..kızıl nehirler kitabı aslında düşündüğümüz birçok şeyin hiç de öyle olmadığını gerçeklerin çok farklı olduğunu ustaca işlemiş..Kızıl Nehirler Jean Christophe Grange DOĞAN KİTAPÇILIK
hani hatırlarmısın doğduğun anı
sen ağlar idin,gülerdi alem..
öyle bir ömür geçirki,olsun
mevtin sana hande,halka matem....

ve yangın havasında yağar benim karım
serseri yağmurlar altında adına ıslanıyor
saçlarım...
adına ıslanacak saçlarım...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

bu kitaba bayılıyorum :heart:

hatırlattığın için teşekkürler;)
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

MRB SEDAT SANA KATILIYORUM ÇOK GÜZEL BİR KİTAP,GERÇEKTEN DE MÜTHİŞ SÜRÜKLEYİCİ :shock: FAKAT FİLMİNİ SEYRETTİYSEN PEK KİTABA SADIK KALINMAMIŞ,AÇIKÇASI ALAKASIZ VE KÖTÜ OLMUŞ.AYRICA Jean Christophe Grange'IN DİĞER KİTAPLARI DA GÜZEL(AMA EN GÜZELİ GERÇEKTEN KIZIL NEHİRLER),MESELA TAŞ MESLİSİ,ÖZELLİKLE LEYLEKLERİN UÇUŞU... KURTLAR İMPARATORLUĞU HARİÇ TÜM KİTAPLARINI OKUDUM FAKAT SİYAH KAN DİĞERLERİ KADAR GÜZEL KURGULANMAMIŞ BENCE.HI BU ARADA EĞER BU TÜR KİTAPLAR İLGİNİ ÇEKİYORSA SANA MÜTHİŞ BİR ÖNERİ DE DAHA BULUNABİLİRİM ''İHANET NOKTASI'' (DAN BROWN).YA BU KİTAP CİDDİ ANLAMDA SÜRÜKLEYİCİ.ÇOK ÇOK ÇOK GÜZEL. ;) HOŞÇAKAL...
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
candy

Mesaj gönderen candy »

Ben Grange'ın sadece Siyah Kan isimli kitabını okudum ve çok beğendim, diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum. Dan Brown'un kitaplarının hepsi birbirine benziyo, sadece isimler ve yerler değişiyo. Ama öyle de olsa kitapları zevkli ve sürükleyici.
sedat

Mesaj gönderen sedat »

unuttum arkadaşım kızıl nehirleri izlemedim ama haklı olduğunu hissediyorum..çünkü davinci şifresini bitirdiğimde süper dedim bunun filmide mükemmeldir diye heyecanla izledim ama tek kelimeyle yazık etmişler ..eğer ilk filmi izleseydim kitabı okumak hiç içimden gelmezdi..kızıl nehirleri de bi türlü izleyemedim...kurtlar meclisini okuyorum şu anda oda baya zevkli ve akıcı..bitirince sana özetini çıkaırırım...:):) (okumadım demişsin ya))..ihanet noktası önerini de değerlendirecem...emre kongarın tarihimizle yüzleşmek kitabınıda burda zikredeyim o zaman..eğer almadıysanız bence hiç almayın..sadece kafa karıştırıyor...hani birine küfredersin sonra sana küfrettim ama üstüne alınma demek gibi bi anlayışla kitabı yazmış...neyse kötüde olsa reklam yaptım galiba:):)
inş.sfden cümleten kurtuluruz..

saçlarım...
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

SEDAT MRB İYİ OKUMALAR GÜZEL Mİ DİYE Bİ ÖZET GEÇERSEN SEVİNİRİM AMA NEDENSE KURTLAR İMPARATORLUĞUNUN O KADAR İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.ARADA TÜRKİYE,UYUŞTURUCU,MHP FİLAN GEÇİYOR DİYE DUYDUM İTİCİ GELDİ.NEDENSE TÜRKİYE KARŞITI GİBİ DÜŞÜNEREK SİNİERİMİ BOZDU VE YAZARIN HABERİ OLMASA DA O KİTABINI OKUMAYARAK ONU CEZALANDIRDIM :smt047 ;) NEYSE SEN DİĞER ÖNERİLERİMİ DE OKU BEĞENECEĞİNE İNANIYORUM.BU ARADA BİR KİTABI OKUYUP DAHA SONRA FİLMİNİ SEYRETMEK FİLM NE KADAR KÖTÜ OLURSA OLSUN ÇOK ZEVKLİ DEĞİL Mİ?AKLINDA CANLANDIRDIĞIN KARAKTERLERLE KARŞILAŞTIRMAK FİLAN... BİLMİYORUM ÇOK ZEVKLİ OLUYOR BENCE VE KEŞKE FİLMLERİ Bİ DE GÜZEL OLSA :arrow: TAM SÜPER OLACAK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sedat

Mesaj gönderen sedat »

UNUTTUM yazdı:ARADA TÜRKİYE,UYUŞTURUCU,MHP FİLAN GEÇİYOR DİYE DUYDUM İTİCİ GELDİ.NEDENSE TÜRKİYE KARŞITI GİBİ DÜŞÜNEREK SİNİERİMİ BOZDU VE YAZARIN HABERİ OLMASA DA O KİTABINI OKUMAYARAK ONU CEZALANDIRDIM :smt047 ;) NEYSE SEN DİĞER ÖNERİLERİMİ DE OKU BEĞENECEĞİNE İNANIYORUM.BU ARADA BİR KİTABI OKUYUP DAHA SONRA FİLMİNİ SEYRETMEK FİLM NE KADAR KÖTÜ OLURSA OLSUN ÇOK ZEVKLİ DEĞİL Mİ?AKLINDA CANLANDIRDIĞIN KARAKTERLERLE KARŞILAŞTIRMAK FİLAN... BİLMİYORUM ÇOK ZEVKLİ OLUYOR BENCE VE KEŞKE FİLMLERİ Bİ DE GÜZEL OLSA :arrow: TAM SÜPER OLACAK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ya aksine bende bu tür şeylere meraklı olduğum için kitaptan zevk alıyorum...dediğin kitabı okuduğun kitabın filmini izlemek daha heyecanlı ama,kitap kadar zevk alamayınca hayal kırıklığı oluyor biraz..zannımca ,kanımca...
bu arada yazarıda iyi cezalandırmışsın farkında olmasada 20 ytl kaybı var:):)...önereceğin filmler de varsa beklerim...cidden bak film önerini özellikle beklerim...

saçlarım...
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

İLAHİ SEDAT ARKADAŞIM.YANİ MSJINI BİRAZ DAHA UZATSAYMIŞSIN TAM SÜPER OLACAKMIŞ :lol: :lol: NEYSE BU ESPRİYİ ÇOK HARCADIK=)) :axe: TAMAM SANA FİLM ÖNERİLERİNDE BULUNURUM TABİKİ AMA ŞUANDA PEK VAKTİM YOK KUSURA BAKMA.EN KISA ZAMANDA YAZARIM.HOŞÇAKAL...
bibakipcikcam

Mesaj gönderen bibakipcikcam »

bu tarz sürükleyici ve ilginç kitaplardan hoşlanıyorsanız bir tane de ben önereyim:

OLASILIKSIZ - Adam Fawer

Dan Brown'a daha yakın bir tarzı var...
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

TEŞEKKÜR EDERİZ ÖNERİNİZ İÇİN... =))))))
ezgi qyou

Mesaj gönderen ezgi qyou »

bu adamın ktapları çk gzel deneyin bence hepsi çk gzel..