Ferrari'sini Satan Bilge

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..
Kullanıcı avatarı
Thinkinghost

Ferrari'sini Satan Bilge

Mesaj gönderen Thinkinghost »

yazar Robin S. Sharma.Direk sfyle ilgili bi kitap diil ,ancak;kitapta sorunları çözmek ve daha mutlu bi yaşama sahip olabilmek için değişik felsefelerden çözüm önerileri var.açıkçası beni etkiledi bi deneyin derim
:D :D :D
misafir-

Mesaj gönderen misafir- »

Arkadaşlar süper bir kitap bayıldım desem yalan olmaz.Okurken insanı yormuyor.Sıradan kitaplardaki gibi size nutuk çekmiyor.Bana da bir yakınım tavsiye etmişti okudum çok zevk aldım siz de okuyun en kısa zamanda.Hatta ROBIN SHARMA nın bir kitabı daha var.SİMYACI bu kitabıda okumanızı tavsiye ederim.Belki 3 sefer okumuşumdur bu kitabıda sizlerle paylaşmak istedim. :lol:
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

yagmurdatufan yazdı:Arkadaşlar süper bir kitap bayıldım desem yalan olmaz.Okurken insanı yormuyor.Sıradan kitaplardaki gibi size nutuk çekmiyor.Bana da bir yakınım tavsiye etmişti okudum çok zevk aldım siz de okuyun en kısa zamanda.Hatta ROBIN SHARMA nın bir kitabı daha var.SİMYACI bu kitabıda okumanızı tavsiye ederim.Belki 3 sefer okumuşumdur bu kitabıda sizlerle paylaşmak istedim. :lol:
Simyacı, Robin Sharma'nın değil, Paulo Coelho'nundur. geçenlerde de bir arkadaş aynı hataya düşmüştü. düzelteyim dedim. bu arada kitabı okumadım...
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

iyice meraklandım, alıp okıyım şu kitabı artık. bir de sibumi diye bir kitap varmıs okuyan oldu mu?
Kullanıcı avatarı
Free_Soul

Mesaj gönderen Free_Soul »

Bencede kesinlikle okunması gereken bir kitap insana yaşama amacı kazandırması açısından çok faydalı.. Sadece nasıl bir insan olmanız gerektiğini değil tekniklerini de anlatan bir kitap beni olağanüstü şekilde etkiledi ve hayata bakış açımı değiştirdi.. Şiddetle tavsiye ediyorum..
yakutlu

Mesaj gönderen yakutlu »

"Paulo Coelho-- Simyacı" Herkese tavsiye olunur. Kitabı okurken her satırı adeta gözümün önünden bir film şeridi gibi geçti. Yazarın bir kaç kitabını daha okumuştum. Fakat Simyacı'da kullandığı dil çok güçlü ve etkileyici. Kitap için söylendiği gibi insanı kendi ruhunda yolculuğa çıkarıyor. Kendi ruhunu kendi sınırlarını merak edenler bu kitabı kaçırmasınlar derim. Yalnızadam hatırlattığın için sağol. Bu günlerde yeniden okusam iyi olacak, hani bazan yüksekçe bir tepeye çıkarsınız kollarınızı açarsınız ve öğlece beklersiniz esen rüzgarı. Rüzgar neşeli bir şarkı gibi hiç kimsenin bilmediği sırları fısıldar kulağınıza tebessüm edersizniz ya anlamlı. O kitap bende bu duyguları uyandırdı işte.

Hala okumakta olduğum kitap Kırım'lı yazar Cengiz Dağcı'nın "O Toprak Bizimdi" adlı eseri. Aynı yazarın " Korkunç Yıllar " adlı eserini de şiddetle tavsiye ederim. Okunacak kitaplar demişken Refik Halid Karay'ın "Yer Altında Dünya Var" adlı eserini burada zikretmezsem kendimi yazara karşı büyük bir suç işlemiş sayarım. Refik Halit edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden biridir. Macera severler ne yapın edin yazarın bu kitabını mutlaka okuyun size müthiş bir serüven yaşatacak çünkü.
yakutlu

Mesaj gönderen yakutlu »

"Paulo Coelho-- Simyacı" Herkese tavsiye olunur. Kitabı okurken her satırı adeta gözümün önünden bir film şeridi gibi geçti. Yazarın bir kaç kitabını daha okumuştum. Fakat Simyacı'da kullandığı dil çok güçlü ve etkileyici. Kitap için söylendiği gibi insanı kendi ruhunda yolculuğa çıkarıyor. Kendi ruhunu kendi sınırlarını merak edenler bu kitabı kaçırmasınlar derim. Yalnızadam hatırlattığın için sağol. Bu günlerde yeniden okusam iyi olacak, hani bazan yüksekçe bir tepeye çıkarsınız kollarınızı açarsınız ve öğlece beklersiniz esen rüzgarı. Rüzgar neşeli bir şarkı gibi hiç kimsenin bilmediği sırları fısıldar kulağınıza tebessüm edersiniz ya anlamlı. O kitap bende bu duyguları uyandırdı işte.

Hala okumakta olduğum kitap Kırım'lı yazar Cengiz Dağcı'nın "O Toprak Bizimdi" adlı eseri. Aynı yazarın " Korkunç Yıllar " adlı eserini de şiddetle tavsiye ederim. Okunacak kitaplar demişken Refik Halit Karay'ın "Yer Altında Dünya Var" adlı eserini burada zikretmezsem kendimi yazara karşı büyük bir suç işlemiş sayarım. Refik Halit edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden biridir. Macera severler ne yapın edin yazarın bu kitabını mutlaka okuyun size müthiş bir serüven yaşatacak çünkü.
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

Bu kitap kaç sayfa arkadaşlar.
Kalın deilse okumak isterim.
meraklanmaya başladım.
_EFTELYA_

Mesaj gönderen _EFTELYA_ »

199 sayfa
FİRST

Mesaj gönderen FİRST »

gitgide düşüyor sayfalar 100ün altına düşerse bende okuyacağım :D
_EFTELYA_

aa
nasıl ya?

bendeki 199 sayfa...

bir daha baktım...

elimde kitap :)

...
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Bİ KARAR VERİN ARKADAŞLAR ARADA 33 SAYFA VAR. :)

BU ARADA KİTABI BULDUM.

ÇOK OKUYAN BİR YEENİM VAR O DA OKUMUŞ VE ÇOK BEENMİŞ.
150 - 200 SAYFA BİŞEY Dİ DİYO ODA. BANA UĞRADIINDA GETİRECEİNİ SÖYLEDİ. ;)
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

:D
_EFTELYA_

:D :D

199 sayfa olan Ferrarisini Satan Bilge ... :) :)

heralde Simyacı'yı soruyor arkadaş .. çünkü senin yazından sonra sormuş :)

şimdi okudum :) ...
_EFTELYA_

aa gülmüş...

birdakka birdakka...

pathfinder arkadaş hangisini sordunyahu ? :)

...