Kitap Üzerine...

Beğendiğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitaplar hakkındaki düşünceleriniz..

En sevdiğiniz kitap türü nedir?

a) Tarihi Kitaplar
2
5%
b) Psikolojik Kitaplar
12
27%
c) Edebi Kitaplar
11
25%
ç) Diğer türler
9
20%
d) Farketmez, her türlü kitabı okurum
8
18%
e) Kitap okumayı pek sevmem
2
5%

Toplam oy: 44

Kullanıcı avatarı
pedimu

Mesaj gönderen pedimu »

Tarihi Kitaplar en sevdiğim kitap türü ;)
belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.
-------------------------------------------------------
ROCK bir YAŞAM felsefesidir SAÇ uzatıp ROCKCI takılmak DEĞİL özgür OLMAK özgün OLMAKTIR ...
Kullanıcı avatarı
korsaatci

Mesaj gönderen korsaatci »

kitap okuma ile ilgili bir animi anlatayim....
Tranle agri ya gidecektik,tabii tren en son erzuruma kadar gidiyor,sonrada ordan otobusle aktarma yapacaktik....
Herneyse tam saatini hatirlamiyorum ama gece yolculugu olacakti bu bizim icin sabaha kadar surecek.
İnsanlar yavas yavas biniyordu ellerde posetler valizler vs.vs
Herkes oturdu gecte olsa tren kalkti.
Bizim vagonda birisi dikkatimi cekti.Turist bir genc vardi trende ne isi varsa oda bizlerle doguya gidiyordu.Kocaman sirt cantasi vs.
Tren hareketlendi birazdan herkesin posetler yavas yavas acilmaya baslandi,yemekler meyveler,biskuviler artik herkes ne getirdiyse yedi.
Ondan sonra yemekler yendikten sonra insanlar artik dolasmaya basladi vagonlar arasinda tuvalet onunde beklemeler siralar.Yani bir hareketliliktir surdu gitti.
Ben merakimdan surekli turisti kesiyorum tabi.Adam tren hareket eder etmez cikardi bi kitap okumaya basladi.1 saat sonra okuyor,3 saat sonra elinde kitap,geceleyin hala okuyodu.Hic yerinden 1 sefer olsun kalkmadi.
Sabahleyin tuvalete gitti onun disinda surekli kitap okudu.
Ben iste dedim onlarla aramizdaki fark bu.onlar neden gelismis iste bundan.(Ayriyeten Wc lerin pis olmasi,vagonlarin yemek kokusu dahil igrenc kokmasi,(inanmazsiniz belki ama bi aile kizarmis tavuk getirmis butun vagon igrenc bi sekilde tavuk kokuyordu)ben o turistten utandim

Medeniyet bu olsa gerek,gozumde bizimkiler hayvan surusu gibi gorundu
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

"Bugünkü Daily Telegraph gazetesi, yeniden bir araya gelme kararı alan müzik grubu Spice Girls'ün üyelerinden Victoria Beckham'ın hayatı boyunca hiç kitap okumadığını ve bununla övündüğünü yazdı.

"İngilizler en az 30 yıl öncesine oranla daha çok okuyor" başlıklı haberde gazete, Victoria Beckham'ın, iki yıl önce hayatı boyunca hiç kitap okumadığını söylediğini hatırlatma ihtiyacı duyuyor.

Daily Telegraph'a göre Victoria Beckham, bu kararıyla övünerek 'budala İngiltere' için bir emsal teşkil etmiş görünüyordu. Gazete ilk sayfasında, Manchester Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptıkları bir araştırmanın sonuçlarına yer vermiş.

Araştırma sonucunda, İngiltere'de 25 yılda kitap okuyan kişilerin oranının yüzde 13'ten yüzde 17'ye yükseldiği belirlenmiş. Araştırmaya göre ayrıca artık İngiliz kadınları, erkeklerine oranla kitap okumaya daha fazla zaman ayırıyor."

Yuh!!!! Neyse Ingilizler az okusun biz millet olarak cok okuyalim daha bilincli olalim ornegin Japonlar gibi milletce beraber ilerleyelim ;)