YENDİM ! (Çok iyi okuyun)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Rexiach

YENDİM ! (Çok iyi okuyun)

Mesaj gönderen Rexiach »

Ben yendim. İnanılmaz basit bişeymiş. Sorun bile değilmiş. Gülüp geçilecek bişey. Çok iyi okuyun, anlayarak okuyun lütfen.

-Bizler en temelimizde 5 duyumuzla, zaman mekan içinde anlık deneyim yaşayan canlı varlıklarız.
-5 duyu ile algılarız ve anlamlandırırız. 5 duyumuz dışında beynimize mesaj ileten başka bir şey yok.
-Karşımızdaki diğer insanlar da bizim gibidir, aynıdır, insandır.
-Onlar da 5 duyuları ile anlık deneyim yaşarlar.
-Toplumsal kanunlar ve Evrensel Kanunlar vardır.
-Toplumsal kanunlar zihne iyi-kötü 2lemesi ile entegre olur, Evrensen Kanunlar Zihnin kendisidir, gerçektir. Evrensel kanunları değiştiremezsin. Ağaç ağaçtır, insan insandır. Elma elmadır. Olay, olaydır. Olay iyi mi kötü mü? Elma iyi mi kötümü ? :))) İyi-kötü 2liliktir. 2lilikten çıkın. Sonsuz ihtimal var.
-Bilinçaltı yoktur, Zihin bir bütündür. Bilinçaltını kullanmayı seçen SENİN ZİHNİN. Neden zihnini komple kullanmayı, istediğini seçmiyorsun?
-Neden ben şu an bilinçaltımı seçmiyorum, zihnimi ve AKLIMI kullanmayı seçiyorum demiyorsun? Desene :) Afedersin salak mısın? Seçim şansın var! Dene gör.
-5 duyunla duyumsama yapmıyor muyuz hepimiz? Farkımız ne ? Hepimiz aynı değil miyiz? Sorun nerde?
-Farkımız şu, AKLIMIZI kullanmıyoruz, zihnimiz eğitilmemiş ya da körelmiş.
-AKILLI OL :) SORGULA. Zihin inanılmaz bişey. Akıl inanılmaz bişey. Zeka farklı, akıl farklı. Zeki olabilirsin ama akıllı mısın? Akıl zekanı keşfetmek. Akıllı olmazsan zekan çöp olur.
-AKILLI OL, yoksa alırlar aklını :)
-Hayat çok basit :) Sağlığına dikkat et. Umarım faydam olmuştur. Hikaye yaratma, yanlış anlamlandırma yapma, bahane yaratma, büyükler boşuna söylememiş, AKILLI OL, çok fena bir varlığız :) Umarım faydam olur.
Rexiach

Re: YENDİM ! (Çok iyi okuyun)

Mesaj gönderen Rexiach »

Farklı farklı hikayeler ile bunu yenen insanlar da var. Kimisine bi çözüm iyi gelir, diğerine bir başka çözüm, yendiğini düşünüp geri gelenler de olacaktır. Yanılmışım diyenlerde. Fakat benim dediğim kesin ve net, bir daha geriye dönüşü olmayan çözüm. Halihazırda, yaptığın işlerde, düşüncelerinde, en tepede, tartışmasız olarak zihin, zeka ve akıl araçları yok mu ? Kahve içmeye gidiyorum, zihnin öyle istedi. İlaç kullanıyorum bana iyi geliyor, zihnin öyle istedi. Kendimi maruz bırakıyorum, iyi geliyor, zihnin öyle istedi. Hep bir planlama, düşünce. Peki en basit hali ile bunlara ihtiyaç kalmadan, sadece AKLIMLA İSTEDİĞİM ŞEKİLDE DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ AKILLI BİR VARLIĞIM diyip, oturduğun yerden en basitini yapıp kurtulmuyorsun? Unutma, seçim yeteneğin var. İstediğini seçebilirsin.