sosyal fobiyi yendim.kesinlikle!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
ice_tea

Mesaj gönderen ice_tea »

sf yi yanmiş aferin sana kardeşş
Kullanıcı avatarı
muratokato

Mesaj gönderen muratokato »

tdurden yazdı:ya arkadaşlar kanmayın şu adama. yok öyle bir şey polenle beynin kimyasal dengesi sağlanabilirmi. komedi bunlar. delinin biri kuyuya bi taş atıyo ve malesef 40 akıllı peşinden atlıyo. gidin bir psikiyatriste tüm sorunlarınızı bi kağıda not alın ve doktora bir bir söyleyin. o da sizin rahatsızlığınız için en uygun ilacı verecektir. büyük bir ihtimallede iyileşeceksiniz. bırakın böyle bilimselliği olmayan saçmalıkları allah aşkına. hem paranıza hem kayıp giden hayatınıza yazık.
buradan eleştiri yapacak herkese sesleniyoruuuuuum!!!

"BAŞLIĞIN İLK BAŞINDAN İTİBAREN OKUMADAN,AŞAĞIDA VERECEĞİM LİNKTEKİ BAŞLIK İÇİNDEKİ YAZILARIMIN TAMAMINI OKUMADAN VE BİLİMSEL OLMAYAN ELEŞTİRİLERİ MUHATAP ALIP CEVAP VERMEYECEĞİM ÇÜNKÜ BU BİR KISIR DÖNGÜDÜR"

herkese aynı şeyleri tek tek tekrar tekrar anlatamam.o kadar vaktim yok kusura bakmayın.

işte link;
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... sc&start=0

YAZILARIMI OKUYAN HERKESE YİNEDE TEŞEKKÜRLER
TEK ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY YAZILARIMA HALEN DAHA BİLİMSEL BİR ELEŞTİRİ YAPILMAMIŞ OLMASIDIR.BU İNSANLARIN OKUDUKLARINDAN VE BİLDİKLERİNDEN KENDİLERİNİNDE EMİN OLMAMASININ GÖSTERGESİDİR.

bunuda ben yazdım.
Kullanıcı avatarı
muratokato

Mesaj gönderen muratokato »

ayrıca "tdurden" arkadaşım ben seni yerde ararken gökte buldum.hayırdır ne işin var burada beni eleştirdiğin diğer yazımda kendine yandaş bulamayınca "köyün delisi" moduna geçince şimdide burayamı dadandın.

korkarım burdanda sana ekmek çıkmaz hadi naş naş başka bir başlığa.

arkadaşlar bu kişi benim yukarıdaki herkes okusun diye verdiğim linkte benim yazılarıma eleştiri üstüne eleştiri yapan fakat kendi iddialarıyla ilgili 1gr.bilimsel araştırma vermeyen,

polene plasebo etkisi yapıyor diyen bu arkadaş prof.dr.Mehmet ÖZ'ü kaynak göstererek yaptığım bilimsel araştırmaya "gık"bile diyemeyip cevap yazmayan,

ben iddialarıma psikolojik,nörolojik,farmakolojik,Endokrinolojik,olarak deteylı açıklama yaptığım halde kendisi bir-kaç basmakalıp psikolojik lakırtı ve duygusal iddialardan öteye biryere gidemeyen bi insandır.
(şu an bu kadarı aklıma geliyor.)

aşağıdaki linki tekrar veriyorum okuyun.bu "tdurden"in ne kadar önyargılı bilimden uzak,sütü döküp ondan sonra kuyruğunu kıstıra kıstıra kaçan,iddiaları çürüyünce "gık"bile demeyip cevap yazamayan.(en azından özür dileyebilirdi,çünkü ben ona başka bir konuda özür dilemiştim) birisi olduğunu zaten anlayacaksınız.

işte link;http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... torder=asc&

zaten daha öncede söylediğim gibi şifa ALLAH'tandır.kişiler,hekimler,olaylar,hepsi birer aracıdır.

ben kendimi değil bilimi üstün tutmaya çalışıyorum.zaten ben ünlü biri değilimki bu sitede kendimi üsyün tutsam ne yazar.önemli olan ben değil yazılarım olmalıdır.

ilmi konuşmak için illaki prof.doç,dr. olmak gerekmez.merak gerekir.köydeki çobanda araştırma yapıp bir sonuca varabilir.bir doktorda.bugün bunların örneği günümüzde yokmu.kırsal kesimde yaşayan köylü bir insan bir şey icat edip basında çıkmıyormu.

ama ben yeni birşey icat etmedim sadece bize söylenenlerin aslında öyle olmadığını yine mevcut bilimsel verilerle araştırıp açıkladım.

her sakallı hacı olamayacağı gibi,her doktorda doğruyu söyler diyemeyiz.insan doğruya kendi ulaşması gerekir.çünkü bizi hayvandan ayıran bir üstünlüğümüz olan "AKLIMIZ" var.

herkese acil şifalar.
TEK ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY YAZILARIMA HALEN DAHA BİLİMSEL BİR ELEŞTİRİ YAPILMAMIŞ OLMASIDIR.BU İNSANLARIN OKUDUKLARINDAN VE BİLDİKLERİNDEN KENDİLERİNİNDE EMİN OLMAMASININ GÖSTERGESİDİR.

bunuda ben yazdım.
Kullanıcı avatarı
nedrud

Mesaj gönderen nedrud »

muratako

yazdıklarını ve verdiğin lintekileri de okudum fakat şunu söyleyebilirimki sen şifa dağıttığını söyleyen kocakarı metodlarından öteye gidememişsin. "tdurden" bilimsel verilerle ifade ederken sen yine "deneyin görün" mantığıyla bilimsellikten uzak hareket etmişsin. ayrıca çok ısrar etmesine rağmen polenin sf de etkili olduğunu gösteren tek bir bilimsel link bile verememişsin. bende nacizane şunu söyliyeyim sf beynin kimyasında bozulmalardan kaynaklanan bir hastalıktır. tedavi yöntemi olarak tüm dünyada bilimsel olarak ilaç tedavisi şart koşulmuştur. ilaç tedavisinin yanında psiko-terapi ile daha iyi sonuçlar alındığı kaydedilmiştir. yani senin yazdıkların tamamen safsatadır. böyle bilimselliği olmayan kendi kafandan türettiğin bi kaç bilimsel sandığın ama aslında komediden ileri gitmeyen sözlerinle burada insanları kandırmaya çalışma. çünkü sfliler bir tutunacak umut içindeler ve senin bu yazdıklarınla böyle bir umut içine girebilirler. kimse kanmasın. sadece bu kadar söylüyorum.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

kardeşler icat denen bi olay var kımse anasının karnında ogrenmedı bazı seylerı arastırıp deneyıp buldu ayrıca bu sadece bı gıda ne var kı al dene kardesım adam denemıs memnun kalmıs hemen koca karı moduna gırıyoruz en azından sf ye iyi gelmıyo olabilir ama bı cok seye ıyı geldıgı kesın bu kadar cok faydası olan bı ılac neden sfs ye de ıyı gelmesın gayet manıklı arkadası kutluyorum ben forumda abuk subuk yorum yapıp hıc bı cozum onerısı getırmeyen ve mılletle sadece agız dalasına gırenlerı de kınıyorum ...
faber-castell

gerçekten ilginç

Mesaj gönderen faber-castell »

Tüm forumu okudum.
muratokato polenin faydasını görmüş yazmış.

tabii biraz fazla iddialı yazmış.
ama bunun da kimseye zararı olacağını sanmıyorum.

bu saçma tartışmada neyin nesi?

bu önyargı neden anlamadım.

bizim ihtiyacımız olan da bu ve bunun gibi bizleri bu dertten kurtaracak veya

biraz bile olsa faydası olacak şeyler değilmi?

Çözüm önerileri bulmak için okumuyormuyuz?

Değerli zamanımızı biraz olsun kendimizi iyi hissetmek için

burada harcamıyormuyuz?

bu forumu bu yüzden okumuyormuyuz?

Bu yüzden buraya yazıp birbirimize faydalı olmaya çalışmıyormuyuz?

Arı poleninin burada ki insanlardan birine bile faydası olsa

yazılanlar amacına ulaşmış olmayacak mı?

Veya bırakın faydayı buradaki bir tek insanın bir gününü bile iyi geçirmemize faydası olacaksa

ve ya bırakın faydayı olmasını,
faydası olma ihtimali varsa
bile doğru olan bu değilmi?

Yoksa bazı arkadaşlar,

çoksa gördüğümüz gibi

forumu

geyik yapmak için mi kullanıyor?

gereksiz, tek satırlık

yazılarla forumu

bir chat

odasına çevirmek

gereksiz karşılıklı yazışmalar,

birbirlerine hal
hatır sormalar

daha mı faydalı bir tutum.
faber-castell

.....

Mesaj gönderen faber-castell »

Rainslovee ( yaw yazılışı ne zor bi rumuz.)
arkadaşım kesinlikle haklısın.

bir deli taş attı ne demek.

kimsenin buraya yazı yazana deli demeye hakkı yok.

muratotako nun gizli emellerinden mi şüpheleniliyor?

yoksa arıcılarla anlaşması var da polen satışlarından hisse mi alacak?

yüzde yüz kesin çözüm demiş.

Der.

buradaki insanların hiç birinin, buradaki çözümlerin hiç birine yüzde yüz inanacak kadar saf olacağına inanmıyorum.

Aklına yatan gidip alır,

dener,
beğenmezse bırakır.

İddialı konuşma o kişinin anlattıklarının doğru olduğuna inandığını
gösterir o kadar.

yoksa kimsenin burada insanlara oyun oynadığını,
sanmıyorum.

arı poleni hakkında bilgiyi tabi ki istersek inetrnetten bulabiliriz.

ama önce arı

poleninin işe ayradığını duymamız lazım değilmi?
Kullanıcı avatarı
nedrud

Mesaj gönderen nedrud »

bakın dünya üzerinde yaşayan 6 milyar insandan sf de polen etkilidir diyen tek insan muratako dur. yani durumun ne kadar vahim olduğu anlaşılıyor. polen sf üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. komiktir hatta bunu burada tartışmak. ve maalesef "adam kendisine iyi gelen bir bitkisel ilaçtan bahsetmiş beğenen kullanır beğenmeyen kullanmaz kardeşim" gibi bir mantıkda kabul edi,lemez. çünkü burada sf nin tedavisi konusunda yeterince bilgisi olmayan arkadaşlar olabilir. onların bir umuda kapılmaları hiç hoş olmaz. çünkü yanlış bir umut bu. doğru değil. bakın sf üzeri,nde yapılan araşitırmalar da içi boş plasebo denilen tabletler bile %27 başarı sağlıyor. maalesef bu arkadaşta onlardan biri.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

arkadas cok umutsuzsun beaa..
Kullanıcı avatarı
nedrud

Mesaj gönderen nedrud »

değilim aksine çok umutluyum ama bu işler böyle halledilmez doktora gidip ilaç ve terapi desteğiyle hallolur. başka türlü olmaz. herkesin bunu bilmesi lazım.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

İlaç veya terapi olmadan da yenebilenler var.
Kullanıcı avatarı
nedrud

Mesaj gönderen nedrud »

onlar aslında sf li hiç olmayanlar. kendilerini sf li zannedenler. dedim ya noş plasebo tabletlerle bile %27 lik bir kesim bile sf den kurtulmuş. onun gibi bir şey.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

bir olumsuzluk ön eki bulmacalarda cıkıyo hanı artık nedrud yazıcam oraya :)
Kullanıcı avatarı
Beril

Mesaj gönderen Beril »

Ya bazi arkadaslarimiz bir cözüm önerisinde bulunuyor kendilerine yardim ettigi icin. O heycani o sevinci paylasmak baskasina yardim edebilmek icin sonrada böyle yazilarla karsilasiyorlar. Ozaman kimse yazmasin cözüm önerisi.
Yani arkadaslar artik eminim korkuyordur bir cözüm önerisi yapmaya.Kimbilir kim kizacak yada gülecek önerisine degilmi?
Bize yardim etsede etmesede tesekkür etmeliyiz o arkadaslara.Okadar zamanini harcayip yardim amaciyla yazmislar bu önerileri.
Ama galiba bizler dertlenip zahten basaramayiz demeyi daha cok seviyoruz daha rahat buluyoruz.
ok
sporky

Mesaj gönderen sporky »

ARkadaşlar polen'i bende kullandım ve halen kullanıyorum sf açısından faydasını görmek zannedersem uzun bir süreç ama zaten bu faydalı olan hatta bütün vitaminleri içersinde barındırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey için neden bu kadar kıyamet kopuyor anlayamıyorum..

Ben başka bir konuda sizleri uyarmak istiyorum.. Bu polen işinde felaket üç kağıtlar dönüyor.. Bulunduğum yerde bir arkadaşım buranın yerel pazarında 10 milyona polen aldığını söyledi.. Bende öğlene doğru soluğu pazarda alıp polen, daha doğrusu envai çeşit arı mamulleri satan adamın yanında aldım soluğu. Adam bana sabah 10ytl'ye sattığı şey için 15 ytl demez mi ? Tabiki de hakkımı savundum ''ama arkadaşım sabah 10ytl'' ye aldı dedim.. Adam şaşırdı tabi. Ondan sonra neyse ver bakalım falan dedi.. Buraya kadar herşey normal değildi tabi ama esas anormal olan şeyler eve gelip kavanoza dikkat etmem ve tatmamla başladı.. Daha önce aldığım polen yumuşak olmakla birlikte daha bir sarı ve daha bir balımsı tada sahipti.. Ancak pazardan aldığım polen sert olmakla beraber(kavruk gibi) tadı kesinlikle iğrençti.. Ve bomba şimdi geliyor kavanozu incelediğimde o da ne içersinde ufak bir Sümüklü Böcek !!! Lanet ettim aslında böyle üç kağıtçı davranan bir adamdan o poleni almam hataydı ama kusura bakmayın bir ,,, ettik !! Sanırım bu gün yarın 10 ytl verdiğim o kavanozu atacağım..

Siz siz olun bu mamulu alırken lütfen tadına bakma imkanınız varsa tadına bakın ya da güvendiğiniz yerlerden alın.. Benim gibi tanımadığınız bir pazar satıcısından almayın !!