Beyler Bayanlar Bi Yardım Eli Uzatın

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

cerulean yazdı:
beyazbulut yazdı:
cerulean yazdı: bir an ne demek istiyor diye düşündüm sonra dank etti :D valla bu konuları fazla kafana takıp obsesyon haline getirirsen değil evlilik, adam gibi bir ilişki bile yaşayamazsın bunlar kader kısmet işleri rüzgarın yönüne bırakacaksın. sen kendin doğru bildiğin işleri yapmaya devam edeceksin, olacağı varsa olur.
ya ne rüzgarın yönüne bırakması falan.hadi rüzgar esmiyosa nolucak.insan bişi yapmazsa hiçbişi olayacağı yok.
iyi o halde sen nasıl biliyorsan öyle yap :?: :?
ben kendi düşüncemi yazmıştım sadece...
rüzgar olayı bana çok ters yani.okulda bi kız vardı 4 yıl bakıştık.sonra o mezun oldu gitti.ve hiçbişi yaşanmadan bitti.işte rüzgara kendimi bıraktım ve rüzgar esmedi.tmm öyleyse şey ni diyim olacağı olsaydy olurdu.

belki bi kız için daha kolay rüzgara bırakmak kendini.çünkü hoşlandığın kişiyle bakışırsın o da senden hoşlanıyosa ve sfli değilse yada biraz girişkense gelip senle konuşur.belki anlaşırsınız belki anlaşamazsınız ama bişiler olur yani.
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

iyi de ben bu konuyu obsesyon yapmamaktan bahsediyorum, hani bazen insanlar yalnızlığın etkisiyle aşırı kafasına takar, karşı cinsten her gördüğüne aşık olduğunu zanneder, sürekli bu konuyu irdeler, geçmişi yad eder, yolda gördüğü çiftlere düşmanlık besler vb. ... Ben sürekli bu konuyu gündeme getirenlere rüzgarın yönü diyorum. Seninkisi apayrı bir olay. Onlar "aşırı deniyor", sen hiç denemiyorsun. İkisi de dengeli ve nötr durumlar değil. Neyse off gene Güzin Abla gibi hissettim :?
) O (
Okan1992

Mesaj gönderen Okan1992 »

evet benimde bu gün okulda koluma güzel bi kız girdi yanımda git altta merdivenden bakmasınlar altım görünüo die :oops: :oops: heralde kızarmışımdır. ama sf den değil ondan kurtulduğumu düşünüyorum zira öyle olmasaydı bu gün otobüs şöförüyle 15 dakka tartışıp paramı geri alamazdım :lol:
Okan1992

ama şu sosyalfobi bence zamanla azalan bir sorun mesela ben 2 sene önce otobüste nerede ineceğimi bile söyleyemezdim bu sene adamlan tartışıp bana yaptığı haksızlıktan dolayı ağzının payını verebiliyorum. ancak
artık hiç birşeyi umursamaz oldum önümde adam öldürseler kılımı kıpırdatmam umurumda değil hiç bişeyden heyecan duymuyorum hemde hiç birşeyden heyecan=0 her durumda umursamazım. kız diom koluma girdi diyom sadece lan ben şimdi ne yapacam diye düşünmekten başka bi şey hissetmedim yani duygu yok gülüyorm oda günde 2 kere sahte gülücükler onun dışında yüzüm hep asık ve neden bilmem hep dışarıya bakıp saçma sapan hayallere dalıyorum. para yok pul yok rahat yok istediğim hiç bişey olmuyor zaten bütün ama bütün isteklerime en önce ailem karşı çıkıyor bırakın diyer insanları hiç bir istediğim bir çanta bile alınmıyor bana bi net parası bi elektrik parası veriyorlar ama çok para yemiş oluyorum hemde çok. beni sürekli elalemin çocuklarıyla kıyaslıyorlar bütün derslerim 4 neredeyse hala bile bunu yapıyorlar yok o öyle bu böyle intihar etmeyi denedim hap yuttum Babam uyansada ben bunu nasıl azarlarım diye düşünüo ki heralde daha hastanede gözlerimi açar açmaz adam bağırınmaya başladı. umurlarında bile değilim anasını adamlar hayatımı sırf beni hazarlamak için kurtardı halbuki bıraksalardıda ölseydim ha ha
sevim

Mesaj gönderen sevim »

bence sendede bendeki gibi isteksizlik gelişmiş çevrendeki isanlarla bir problemin yoksa eve girme derim çünkü bu hastalık çok sinsi bir hastalık sen,i etkisi altına almasını engelle sanırım lise öğrencisisin bu hastalığa yakalanman için kritik dönem
asa

Mesaj gönderen asa »

bencede aman boşver dersin eve kapanırsın sonrada bir kartopunun çığa yolaçma işine dönüşür bu sf, onun için şimdiden kafaya takmasan iyi edersin ayrıca herkesten hoşlanıyormusun ne yapıyorsun yoksa şıpsevdimisin aman kendine dikkat et illada kız arkadaşın olacak diye bişey yok kafana takma
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

bu işler böyle başlar sonrakendini önemsiz hissetmeye başlarsın bulaştıkça batarsın hatta bataklığa düştüğün zaman fazla debelenmeyeceksin diye bir laf vardır bence bataklığa fazla yanaşma düşersen debelendikçe batarsın ona göre
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
Okan1992

bende sosyal fobi falan yoktu genelde yılda yada 2 yılda bir aşık olurum sadece sevince aşkımı ilan ediom ama daha ettiklerimin hiç biri kabul etmedi zaten bu sf onun için gelişti :( sonrada kızlara karşı olan güvenim - lere düştü halada öyle, fakat sadece kızlara olan güvenim değil insanlara olan güvenimde düştü zaten evde annem babam sürekli işe yaramaz olduğumu söylüyo. Allah allah daha napacam sınıf 1 cisiyim her dediklerini yapıorum say say bitmez ama işe yaramazım hala yapmayıncada küfür den tut yapmadıkları şey kalmıor :( neyse zamanla anladımki sırf salak ailem yüzünden bu hayatımı .. edemem bu yüzden artık onları hiç takmıom babam da umurumda değil 2 yıldır defalarca kavga ettik hep devirdim onu artık bulaşmıoalr bile o yüzden sf düzeldi gibi artık diğer insanlara karşı hiç ama hiç ezilmiom gerek yasal gerek ilegal yollardan haklarımı hep savunuom tabi iki bu son bi yıldır oldu
şimdide beden öğretmeni yüzünden karın kaslarımda yırtılma oldu doktorla konuştum bu günde dava açmaya gidicez adamın ders işlediği yok ceza verio sorada serbest bırakıo görecek anyayı konyayı

ama işte kızlara karşı sf li oluorum :(
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

sosyal fobinin geçtiğini,bir insana saati sorabilerek mi anladın :D bence sosyal fobinin geçtiğini ,ancak okulun kantininde kalabalık içinde rahatça arkadaşlarınla oturup çook rahat olabildiğinde anlamalısın. saygılar.
asa

Mesaj gönderen asa »

secret-man yazdı:sosyal fobinin geçtiğini,bir insana saati sorabilerek mi anladın :D bence sosyal fobinin geçtiğini ,ancak okulun kantininde kalabalık içinde rahatça arkadaşlarınla oturup çook rahat olabildiğinde anlamalısın. saygılar.
o doğru bak

ama bende bazen sosyal fobi olmuyor yaw bi bakıyorsun kalabalık içinde rahat ediyorum bi bakıyorsun acayip kasıyorum kendimi ama benim sf daha çok tanıdıklarım olduğu zamanlarda azıyor yani tanıdığım kişilere rezil olacam gibi bir durum ortaya çıkıyor kalbim çarpıyor, terliyorum ,titreme basıyor ama şuda var ortamda tanımadığım kişiler olunca genelde rahat oluyorum tabi istisnalar hariç yani yüzde elli ihtimal oda bide son zamanlarda kendimi iyi hissediyorum sarı kantaronun etkisi galiba bide farklı otlarda katıyorum sarı kantarona çözüm yolları başlığı altında yazmıştım
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

Okan1992 yazdı:bende sosyal fobi falan yoktu genelde yılda yada 2 yılda bir aşık olurum sadece sevince aşkımı ilan ediom ama daha ettiklerimin hiç biri kabul etmedi zaten bu sf onun için gelişti :( sonrada kızlara karşı olan güvenim - lere düştü halada öyle, fakat sadece kızlara olan güvenim değil insanlara olan güvenimde düştü zaten evde annem babam sürekli işe yaramaz olduğumu söylüyo. Allah allah daha napacam sınıf 1 cisiyim her dediklerini yapıorum say say bitmez ama işe yaramazım hala yapmayıncada küfür den tut yapmadıkları şey kalmıor :( neyse zamanla anladımki sırf salak ailem yüzünden bu hayatımı .. edemem bu yüzden artık onları hiç takmıom babam da umurumda değil 2 yıldır defalarca kavga ettik hep devirdim onu artık bulaşmıoalr bile o yüzden sf düzeldi gibi artık diğer insanlara karşı hiç ama hiç ezilmiom gerek yasal gerek ilegal yollardan haklarımı hep savunuom tabi iki bu son bi yıldır oldu
şimdide beden öğretmeni yüzünden karın kaslarımda yırtılma oldu doktorla konuştum bu günde dava açmaya gidicez adamın ders işlediği yok ceza verio sorada serbest bırakıo görecek anyayı konyayı

ama işte kızlara karşı sf li oluorum :(
bende senin gibiydim ama ailemle bir sorunum yoktu sf ye başka etkenlerden dolayı düştüm anlatmakta istemiyorum ama ailene karşı saygılı olursan iyi olur çünkü onlarda senin iyiliğini istiyor saygılı olursan birazda aileni anlayıp seversen sf dende kurtulursun
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
Okan1992

secret-man yazdı:sosyal fobinin geçtiğini,bir insana saati sorabilerek mi anladın :D bence sosyal fobinin geçtiğini ,ancak okulun kantininde kalabalık içinde rahatça arkadaşlarınla oturup çook rahat olabildiğinde anlamalısın. saygılar.
sen benim sorunumu anlamamışsın valla ben değil rahat rahat oturmayı kantinde ayak üstü yemek yiyip 2.5 ltre kolayı arkadaşlarımla birlikte ayak üstü oturmaya yer olmadığı için içebiliosam artık neyse XD
yanlız yemekte yiyorum çünkü diğer insanlar umurumda değil nasıl olsa onlarla hiç konuşmucam yada şu lise bitince hiç birini bidaha göremicem yani hiç bi sıkıntım yada acaba ne derler diye düşüncem olmuyor.

ama gel görelimki ki kızların yanına gidince sf li olduğum zamanki gibi hissediyorum :oops:
Okan1992

Okan1992 yazdı:
sen benim sorunumu anlamamışsın valla ben değil rahat rahat oturmayı kantinde ayak üstü yemek yiyip 2.5 ltre kolayı arkadaşlarımla birlikte ayak üstü oturmaya yer olmadığı için içebiliosam artık neyse XD
yanlız yemekte yiyorum çünkü diğer insanlar umurumda değil nasıl olsa onlarla hiç konuşmucam yada şu lise bitince hiç birini bidaha göremicem yani hiç bi sıkıntım yada acaba ne derler diye düşüncem olmuyor.

ama gel görelimki ki kızların yanına gidince sf li olduğum zamanki gibi hissediyorum :oops:
bendeki anne baba sende olsa... var ya yapmadığım iş kalmadı ama herzaman beceriksiz oluyorum ve işe yaramaz oluyorum onları hiç dinlemiyor oluyorum ama her dediklerini yapıyorum
ERTÜRK

selam

Mesaj gönderen ERTÜRK »

sohbet güsel okan arkdasın dertleri ben de de var ama çok karamsar bakıyosun olaylara be nde

:o ////şöyle başlıyım hehm her gördum kısa ya da kıslara asık oluyoru m yada hoşlanıyorum etkisi bırakıyo ama o gidince hoşlantıda gidiyo böyle graip bir saplantım var anlamıyorum bi de ilk baştaki konular var kızla ne konuscan bu sorun acayip derecede be nde de var bu kızar ma felan hahyt böyle hiç çekilmiyo var ya ama ben de okan gibi çogunlugu yenmişim fark etmeden bunu yeni farkettim ama su kızlara fobim bi türlü ilerleme yapamıyorumm :cry:

/// y a bi de form sık sık girin herkes ayda yılda bi giriyo böyle güsel olmuyo :P
Okan1992

lan yaptım ben bu gün din dersi vardı kader falan işledik ben çıktım kızlar yokmuş gibi bu rahatsızlıklarımı falan anlattım zaten bayramın ilk günü trafik kazası geçirdim elim yara bere içinde arkadaşında ayağı kırıldı Allah korusun beyler gerçekten çok kötü bişey nolduğunu anlamadan kendimi havada uçar vaziyette ardından yerde 80 km hızla sürüklenir vaziyette buldum artık noldu ne bitti ayağa kalktım ortalık kan içinde arkadaş yerde sürünüo çok kötü gerçekten neyse hemen kahveye gittim ilk yardım çantası varmı dedim elime oksijenli su falan sürdürdüm. bugünde ilgi odağıydım yazılıdan en yüksek notuda ben aldım buda bi + herkez çalıştınmı dio ama gerçekten ders dinlemek dışında çalışmıyorum :D bide şu kızlar var bizim sınıfta çok güzeller ama çok şımarıklar sinir oluom verseler öldürürm. neyse aslında konuşmak hiçte zor değilmiş, bayanlar yanlış anlamayın ama muhabbetiniz çok aptalca ha :lol: o kadar aptalca şeyler konuşuluoki artık ben ne desem bi muhabbet konusu oluor anlatma yeteneğim gerçekten çok güzel :D süper bi + ıymışta haberim yokmuş izlediğim bi filmi falan geçirdiğim kazayı anlattım bütün gün kızlarla konuştum ve birde baktımki hiçte zor değilmiş :D sora bide bi otobüse bincez otobüs ortada yok üşümemek için başka otobüse bindik :D sora bizim otobüs gelince indik adam dio nereye kalkacak araba tuvalete gidioz dedim :D sora gerçek arabaya bindik. yarın gidince bunuda anlatırım kızlara süper bi muhabbet konusu :) tüm sf lilere sesleniorum siz aslında mükemmel insanlarsınız hayal gücünüz çok gelişmiş çok şey biliyorsunuz herşeye yeteneğiniz var ama yapamam edemem ben neyimki diyim bunları keşfedemiyor keşfetseniz bile aptalca bişeymiş gibi boşa bırakıyorsunuz aslında aptallık bile bir yetenektir. siz çok yeteneklisiniz gerçekten çıkın dışarı kendinize zarar vermeyin mesela bnm yerimde bi sf li olsaydı o otobüse binmez kendi otobüsü gelinceyekadar o soğukta beklerdi biliyorm çünkü bende o yollardan geçtim [/list]