Beyler Bayanlar Bi Yardım Eli Uzatın

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Okan1992

Beyler Bayanlar Bi Yardım Eli Uzatın

Mesaj gönderen Okan1992 »

Ben şu sosyalfobi denen meleti çoğunlukla yenmiş bulunmaktayım mesela hiç tanımadığım birine saat sorabiliyorum, tek başıma yemek yiyebiliyorum,grup etkinliklerine katılmaktan kaçınsanmda mecbur kalınca katılabiliyorum, bildiğim konularda gayet güzel konuşup fikir verebiliyorum,düşüncelerimi açıklayabiliyorum dalga geçen olursa, sende bişey söle diom susuo 8) benlen yaptım hatalardan dolayı dalga geçen şımarık kendini bişey zanneden kızlara ver erkeklere çok piss laflar sokabiliyorum, ezilmiyorum hakkımı savunuyorum, okulun en fena öğrentemiyle bile tartışmaya girebiliyorum yani hemen hemen sosyal fobi kalmadı.
Ancak birazda arkadaş çevremden ve bu yaşakadar evden çıkmamadan olsa gerek, toplu ortamlarda panik olmasam korkmasam bile evde oturmaya alıştığım için dışarı çıkmayı hiç istemiom, düğünlerden nefret ediorum, hayatımda hiç sinemaya falan vs gitmedim, hiç bi zaman bi gece klubünün kapısından dahi içeri bakmadım, hiç bi cafede zaman geçirmedim,
dediğim gibi zamanımın çoğu evde geçtiği için becerilerimde kısıtlı bu yüzden hala kendime güvenim tam değil, ancak akıl yürüterek mantıklı bulduğum şeyleri zaten önceden düşündüğüm için çok hızlı ve hatasız yapıyorum,

Ve asıl sorun çoğunlukla evde oturduğum dolayısıyla hiç kız arkadaşım olmadı, 18 yaşındayım ve bi kızla en fazla 30 saniye konuşmuşumdur,
kızlarla hayatta konuşamam kortuğumdan değil kormuyorum ama ne söyliceğimi bilemiyorum, nasıl konuşsam ne konuşsam hiç bilmiyorum lütfen derdime bi çağre bulun
ırmak

konuşucanda

Mesaj gönderen ırmak »

konuşucanda ne olucak boşver
Okan1992

Haklısın zaten tipsizim :| bize kız falan yok ben en iyisi evde oturmaya devam edeyim en iyis pc başında 18 saat boyunca devam ettiğim sro ve cod4 faaliyetlerine devam etmek
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Evde oturmak bir çözüm değil sadece sorunu ötelemek, ertelemektir. Henüz yaşın çok genç, toplumun, insanların arasına katılmalısın, yaşam döngüsü içinde kendine bir yer edinmelisin.
asa

Mesaj gönderen asa »

aynı ben :lol:

senin yaşın kaç?

acaba bu şey(bela) yaşla beraber düzeliyor mu? sormamın nedeni bu

mesela bende senin gibi oldum bazı yerlerde tartışmalara girebiliyorum

çoğu yerde yemek yemeye başladım eskiye nazaran çok daha iyi

dışarıya eskisinden rahat çıkıyorum

ama düğünlere (sadece bir düğünde heyecanlanmadım) gidemiyorum.Özelliklede bu sefer aşacam dediğimde genelde panik atak oluyor orayı terketmek zorunda kalıyorum ,ama bir anda oluyorsa yani düğün olduğunu bilmiyorum ama yanımdaki kiişi gel şurayada uğruyalım diyor az bişey heyecan oluyor böyle durumlarda aşırı yaşamıyorum heyecanı az oluyor ,yani sanki kendimizi koşullandırıyoruz gibi geliyor ,mesela yukarıda değindim düğün tarzı bir eğlence vardı bir anda oldu yanımdaki gel şuna bir bakalım dedi (açık havadaydı ,kalenin içinde) girdik hiç heyecan olmadı hatta biri dansa çağırsa çıkacam o derece .yani benim sf ortamdan ortama değişiyor.Yani birileri bakıyormuş gibi geliyorsa o gün benim için cehennem oluyor .ama genel olarak aldırmamayı öğrendim,bunuda hep çevremi inceliyorum herkes kendi halinde oluyor ondan dolayı kendimi koşullandırdım ama en son gittiğim düğün beni mahvetti ben birden girince panik atak yaptım ama yinede şansımı zorladım ,herkes kendi halinde felan dedim kendime ,ama bir baktım bütün gözler benim üstümde öbür komşularda hep bana bakıyor birden dağılıverdim ,dışarı kaçarken selam vermeyide ihmal etmedim ,telefona bakarak çıktım sanki biri arıyormuş gibi bidahada girmedim içeriye ,zaten kıpkırmızı olmuştum ,bide öyle bir terlemişimki ,bide sanki omirilikten yukarısı titriyor gibi oldu ,zaten ben kızarmaya hiç aldırmıyorum benim sinir olduğum kafamın titremesi ,bu olay beni derinden etkiledi daha hala kötüyüm ,ne güzel herşey yoluna girmişti ,bu düğün hüzün yapmama tekrardan depresyona girmeme neden oldu tamda her ortama girerim dediğim bir zamanda hemde bu düğündede rahat olacağımı düşünüyordum,belkide değişik yöntenmler denemeliyim artık ,ilaç(paxil) almak gibi
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

ya kızlarla farklı bi şekilde konuşmayacaksınya.onlarla da normal konulardan bahset.illaki çok komik, çok farklı bi şekilde konuşmana gerek yok yani.
Okan1992

Öncelikle yaşım 18 yaşla düzeliyormu dersen bu okulunla ve tamamen şansına bağlı birazda sana benim gibi yap kafanı kullan. statüsü iyi olan arkadaşlar edin. zaten onlarla takılarak hiç olmassa okulda biraz iyileşme gösterirsin ama benm arkadaşların hiç birinin kızlarla alakası yok galiba nedeninin hepimizin tipsiz olması zaten yakışıklı olsam kızlar benle ilgilenir çünkü çok şahit oluom yakışıklı bi erkek gördülermi kızlar hiç vakit kaybetmeden flirt etmeye başlıyorlar benle konuşmuyo bile kızlar demekki yakışıklı değilim bu kız işlerini boşvermeliyim
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Okan1992 yazdı:Öncelikle yaşım 18 yaşla düzeliyormu dersen bu okulunla ve tamamen şansına bağlı birazda sana benim gibi yap kafanı kullan. statüsü iyi olan arkadaşlar edin. zaten onlarla takılarak hiç olmassa okulda biraz iyileşme gösterirsin ama benm arkadaşların hiç birinin kızlarla alakası yok galiba nedeninin hepimizin tipsiz olması zaten yakışıklı olsam kızlar benle ilgilenir çünkü çok şahit oluom yakışıklı bi erkek gördülermi kızlar hiç vakit kaybetmeden flirt etmeye başlıyorlar benle konuşmuyo bile kızlar demekki yakışıklı değilim bu kız işlerini boşvermeliyim
kızları boşvermeliyim demek yerine başarılı olduğun konulara odaklanmalısın. kızları boşverme ama kafanı sadece onlarla meşgul etme, o süreci kendi haline bırak sen okuluna, işine gücüne yada hobilerine odaklanmaya bak.
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

Okan1992 yazdı:bu kız işlerini boşvermeliyim
istesende kız işlerini boşveremezsin.güdülerin seni yönlendirir.

hem bu yaşlarda bu kız arkadaş edinmeye bak.tavsiyem budur yani.
Okan1992

ben anca görücü usulü evlenecem başka yolu yok :cry:
Kullanıcı avatarı
motivasyon

Mesaj gönderen motivasyon »

Okan1992 yazdı:ben anca görücü usulü evlenecem başka yolu yok :cry:
üzülme hemen.. bunları düşünmek için çok erken.. :|

karşı cinsle önce arkadaş olarak konuşmaya kendini alıştırmalısın.. daha bu mümkün değilken direkt sevgili olma beklentisiyle biriyle tanışman hiç bir fayda sağlamayacaktır.. tutulur kalırsın, başlamadan biter muhtemlen..

pek iç açıcı şeyler söylemediğimin farkındayım ama durum bu, basamakları "tek tek" ve "sırayla" çıkman gerek..

okumuyorsun sanırım, ve çalışmıyorsun da..
okul ve iş ortamı birileriyle "arkadaş olarak" konuşmaya başlayabilmek için ideal yerlerdir oysa..
Sonunda küçük prens, "İnsanlar nerede?" diye söze başladı.
"Çölde insan çok yalnız hissediyor kendini..."
"İnsanların arasında da yalnızdır insan," dedi yılan.
Okan1992

öyle dionda bizim okul öyle değil.
bütün kızlar çok havalı hepsi çok güzel hepsi yakışıklı erkeklerin yanında biz öyle sibop gibi kalıoz o uzun boylu yakışıklı heriflerin yanında :(
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Yazdıklarından anladığım kadarıyla sosyal fobi denebilecek bir durum kalmamış sende, tebrik ederim. Kızlarla ne konuşulur ben de bilmiyorum bayan olduğum halde :? Bu yüzden yardımcı olamayacağım ama benim naçizane düşüncem; "kızlarla konuşulacak" konular diye bir şey olduğunu sanmıyorum, kıza göre değişir, çevrendeki insanları biraz gözlemleyip nelerden hoşlandıklarını anlamak iyi bir başlangıç olabilir bence. Neler seviyorlar, kitaplar, filmler, hatta onu da geç sen kendine ilgi alanları edin, kendin hoşlanabileceğin bir kaç konu bul, kültürel, eğlence veya spor da olabilir, sonra da bunlara ilgi duyabileceğin insanlarla konuş. Kolay gelsin.
Okan1992

nerelisin :D
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Kim nereli, ben mi? :?