Oldu Da Bitti...Sonunda Kurtuldum!Elveda!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
YiğitDönmez

Oldu Da Bitti...Sonunda Kurtuldum!Elveda!

Mesaj gönderen YiğitDönmez »

Hepinizi tanımak çok güzeldi.Son bir kaç aydır hiç bir durum yaşamadım artık kendime güveniyorum ve çevrem genişliyor.Yardımlarınız için teşekkürler!Her birinizi teker teker tanımak isterdim ama olmadı...Teşekkürler!Elveda! :roll:
Yatay Geçişle Mi? Yoo? Tamamen Kendi İsteğimle Aranızdayım ...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Kendine iyi bak.. Başarılarının devamını dilerim.. Güle güle.. :)
Kullanıcı avatarı
blackpine

Mesaj gönderen blackpine »

başarılar
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Hacı nasıl yendin anlatsana yav :roll:
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
everest74

Mesaj gönderen everest74 »

cezan sanırım az olduğundan dolayı,hapisaneden erken çıktın.güneşin tadını doya doya çıkar.sakın dışarda tekrardan vukuat işleyip hapisaneye düşme emi.sana dışardaki hayatında başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
beyaban85

Mesaj gönderen beyaban85 »

Umarım kalıcı olarak kurtulursun bu sıkıntıdan.

--------------------------------
gel tanışalım önce
ben kısaca sf
ama sen bana uzub uzun
sosyal fobiciğim de!
-------------------------------
yasinbilgin

slm

Mesaj gönderen yasinbilgin »

slm hacı nasıl yendin ben bir türlü yenemedim her seferinde başa dönüyorum sanki beynimde bir sürü takıntı var. Her seferinde olan bana oluyor sanki. Bazı zaman günleri unutuyorum. Aklım hayalim şaşıyor. Ben iyi bir insan olmak istiyorum ama olamayorum nasıl olacak.evlensem düzelirmi hacı
ırmak

in

Mesaj gönderen ırmak »

inşallah yenmişindir ama bu ob

sesif bi durum sarmal yani...
emre

Mesaj gönderen emre »

eski mesajlarını okudum biraz genç kardeşim hayatında başarılar.
Yaşasın sf ile olan kurtuluş mücadelimiz.
Yıkılsın duvarlar Açılsın hayat
Geriye dönüş yok, Hep ileri
Armies, communication is the first target. go ahead
Okan1992

Re: slm

Mesaj gönderen Okan1992 »

yasinbilgin yazdı:slm hacı nasıl yendin ben bir türlü yenemedim her seferinde başa dönüyorum sanki beynimde bir sürü takıntı var. Her seferinde olan bana oluyor sanki. Bazı zaman günleri unutuyorum. Aklım hayalim şaşıyor. Ben iyi bir insan olmak istiyorum ama olamayorum nasıl olacak.evlensem düzelirmi hacı
tek kelime söylüyorum bu takıntılar tamamen senin beyninde kendi düşünce sisteminde sana göre senin yaptığın herşey aptalca sayılıyor ama başkasının yaptığı en aptal şey bile onu karizmatik biri gibi gösterio snn için bu düşünceleri at yap aptalca şeyler yap kendini iyi hissedersin ahlak kurallarına aykırı olmasa dışarda çıplak koşacak durumdayım şuan ben.
sende böyle manyaklıklar yap yolda bağıra bağıra koş.
al bi top bi yere şut çek gool die koş sevinç gösterisi yap özellikle yapmanı söylüom bak bi yere git uzak bi yere ve bunu yap gerçekten yap ilk önce hiç kimsenin olmadığı yerlerde yap avazın çıktığı akdar haykır bende insanım diye bana inanki bunları yaparsan bu sf den tamamen kurtulursun denenmiştir kendimden biliyorum
Kullanıcı avatarı
YiğitDönmez

Yorumlarınız için teşekkür ederim, nasıl yendiğimi merak eden arkadaşlarımız var.Onları aydınlatayım diye düşündüm:

-İlk adım kendine güven.Ben bunu yeneceğim diye kendinizi şartlamanız gerek.Çünkü her şey zihnimizde bitiyor.

-Bir önceki mesajda söylenen taktiği deneyin.İşe yarıyor...Daha sonrda 3. aşama...

-Tanımadığınız da olsa insanlara yavaş yavaş "günaydın","iyi akşamlar" demeye başlayın.Buna kendinizi alıştırınca her şey rahatlayacak bir yükten kurtulmuş gibi olacaksınız.

-Daha sonra iş yerinizde/okulunuzda iş/okul arkadaşlarınızla sohbet etmeye çalışın.Bir konu belirleyin ve sohbeti başlatın.Bu sizin için en büyük adım olacak ki daha sonra çok daha harika hissedeceksiniz.

-Şimdi geldi herkes bize bakıyormuş hissine...Bunu halletmek de önemli.Sonuçta senin de onlardan biri olduğunu ve sana neden bakmak isteyeceklerini sorgula.Ve kendini diğer insanların yerine koy.

-Dediğim gibi her şey zihinde bitiyor.Kendinizi topluluğa hazırladığınızda yapacağınız konuşma/konferans çok daha kolay olacak.Aktifliğiniz artacak.

SF'den kurtulmanın pek çok yolu var ama bunları denedim ve başarılı oldum.Değerli yorumlarınız için bir kez daha teşekkür ederim.Hala sitede olup soruları cevaplayacağım henüz ayrılmamaya karar verdim arkadaşlar...!
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

bi ırmak 2 daha ayrılıcam deyip ayrılmaz :)

burası kendimiz en rahat hissettiğimiz yer gitme boşver ;)
Kullanıcı avatarı
YiğitDönmez

Zaten gitmeyeceğim :D burası cidden en rahat hissettiğimiz yer : :roll:
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

yerim ben seni işşte böyle.. grup dağılmasın biz birbirimize güç vererek byücez..
ayrılıklardan nefret ediyorum herkes kalsın kapıyı kitleyin çıkış yok :P
Kullanıcı avatarı
osein

Mesaj gönderen osein »

hacı tebrik edioru seni (: bide sey sorcam ilaç flan kullandın mı doktoro gittin mi ?