Sf İnanç ve Özgürlük

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Sf İnanç ve Özgürlük

Mesaj gönderen Bornfobik »

Sen!
SFli arkadaşım! Sözüm ona;
SFliyim dersin, suçu başkasına atarsın..İşine gelmeyince de kimse beni anlamıyor, insanlar neden şöyle-böyle dersin..Ailem, çevrem beni bu hale getirdi, Allah benim böyle olmamı istedi dersin..Bilmezmisin ki Kitap'ta ''Allah size zulüm etmez, siz kendi nefislerinize zulüm edersiniz'' diyor açın okuyun, herşey apaçık yazıyor, tabi anlamaya razı olana..

Sen!
İnanmayan arkadaşım! Sözüm ona;
İstersen 'krem peynire tap' (cmylmz) mühim diil ama Exclamation yeter ki benim inancıma saldırma, barış içinde yaşayalım, birbirimize eziyet etmeyelim.. Exclamation

Sana diyorum! Sözüm ona;
Psikoloğa gitsen sana birçok yanlış inancının olduğunu ve bunları değiştirmen gerektiğini söyler, özellikle SFyle ilgili.Sen halen yanlışlara inanıp kendini sorgulamazken, ben nasıl sana körü körüne inanıp dini, insanları yanlış anlarım..???

Kusura bakma ama ben artık sorguluyorum, hemde her an, her saniye...Neden mi?Kitap'ta ''Nefsini sorgulayıp, hatalarından pişmanlık duyanın hakkı için ..'' diyor...

Sen!
İnanan arkadaşım! Sözüm ona;
Neye inanıyorsun?Kendini biliyormusun?Gerçekten sorguluyormusun?Yoksa inanç dediğin şey ezberden mi ibaret??Başkalarına da yanlış mı aktarıyorsun?

Kötülük, yalandan ve cahillikten beslenir; cahilsen yalan kurşunuyla vurulursun (©)...

>Hiç iken varedilen insana bilmediğini öğretti ve oku dedi. O halde okumalıyız inadına, tüm komplekslerimizden sıyrılıp okumalı, anlamalıyız, gerçeği aramalıyız, I want to believe (X files):D.

Arkadaşlarım son olarak size şiddetle gerçeği aramanızı öneriyorum, sorgulayın, hemen herşeyi sorgulayın, sonrası size verilen iradeyle seçim yapmaya kalmış.Hayatta kesinlikle özgürsünüz, sorumluluğu başkalarına yüklemeyin, yanlışı seçerek kendinize zulüm etmeyin.Sevgiler.

Ek: Sitede son zamanlarda fazlaca açılan kutsal saydığımız değerlerimize (din-siyaset) ilişen hassas başlıklara atfen yazdığım bu yazıyı okuyup eleştirecek arkadaşlarım lütfen bunu empati yaparak saygı çerçevesinde yapalım ki site işlevini sağlıklı şekilde yerine getirsin..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kilitli