sosyal fobiyi yerle bir eden adam (bir üstad)

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: sosyal fobiyi yerle bir eden adam (bir üstad)

Mesaj gönderen mahsunkul »

AttractiveBoy yazdı:kelimelerin gücünü bimeden insanları anlayamassın, evet bayıyo:D inan kızların coğuda sevmez bayanı:P he inanmayan dinlemez bana ama ne sıkıntılar cektiğimi ben biliyorum ve şu anda nası bir insan olduumu değişmek istemeyen beni dinlemez ama değişebileceine inançlı olanlar beni dinlemeye devamm
felaket hızlı, fişek hızı bi giriş yaptınız foruma. :handgestures-thumbup:
devam...
..............Resim.................~~Resim
ceyhansuyu

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

AttractiveBoy yazdı: inançlı olanlar beni dinlemeye devamm
Böyle bir forumda Gerekenden çok fazla İddialı başlıgına ragmen içeri girmeyi başardım.

senin adına sevindim hayatının isteğin gibi gitmesi açısından.

bunun aceleyle alakası yok.Belki ben 1.5 yıl yaşamıcacm ama sf li de ölmek istemiyorsam. Çözüm gerçekten sendeyse nasıl olcak bu iş.
Sen de gelinlik kızlar gibi naz yapıyosun .Bu gidişle hakikaten 1.5 yıl sonunda ne demek istediğini duycaz.Ama anlarmıyız, kafamıza yatar mı? bilemem o zaman.

varsa bildiğin, söyle/yaz gitsin.En azından sfli olmayan bir üye olarak görevini yerine getirmiş olursun. [smilie=derisive.gif]

istediğin kadar uzun yazabilirsin buraya ya da bi word belgesine,not defterine yazıp (bayanların görmesini istemiyorsan) rapidshare gibi bi yerden indirme linki at paylaştır görüşlerini,tekniklerini. okuyacagımdan emin olabilirsin.
Tabi maksadın gerçekten yardımcı olmaksa.
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

AttractiveBoy yazdı:benim senelerdir cektiğim bi sosyal fobi denilen hastalığım vardı. bilmeyeniniz yoktur heralde; yüz kızarması, ses kayması titreme kalbin anormal hızlı atması, heyecan toplum içine girmekten korku, hata yapmaktan korkmam başkalarının düşüncelerini sürekli önemsemek, iğrencim berbadım ben bu işi hayatta beceremem gibi içsel konuşmalar, cevrende cok az kişinin olması, manita olmaması gibi.doktora gittim 2-3 ilaç verdi bide geç kalmışın gibi bişiler dedi 6-7 yıldır taşıomuşum bu hastalığı, nese ilaçları kullandım sürekli uyku hali , hiç biş hissetmeme 0 duygu durumu fln oldu.ilaçları devam etirdikçe etkisi azalmaya başladı yine sıkılganlık fln sonra biriyle tanıştımm bana cok faydası dokunacak bişeler öğretti kitap önerisi fln ve hayatım değişti:D daha sosyal oldum, kendine güvenen ses tonu ve vücud diline sahibim, kişiliğime ve karakterime oturmuş bi çercevem var oda;" ödül onlar değil, sensin" çevrem geniş, hemen samimi olurum karşı cinsle ilişkilerim cok iyi ve çoğu şeyi ii analiz edebiliyorum. he nası böle değiştin derseniz, anlatsam kitap olur ama ilgi ve merak çuvaldıkça bu siteye koymayı planlıyorumm benim gibi umutsuz vakaa tam bi sosyal dinamikler virtüözü olduysa , sizin gibi potansiyele sahip insanlar neler olmaskii:D sosyal fobi yenilebilirrr!!
doğru diyo hepsini yazsa msjları çürür gider bence yardımcı olmak istiyo bu şekilde.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

AttractiveBoy tebrik ederim seni, hem sf ni yendiğin hemde bunu sabırla bize göstereceğin için..sözlerinde haklısın seni anlıyorum aceleye gelmez..forumda ki belli bir zaman içindeki faaliyetlerin paylaşımların ve katılımların bize senin vermek istediğin mesaj olacak..bunu diyorsun..tabi ki yılların meselesi hemen anlatılamaz ..naparsınki bendeniz de dahil insan sabrın garantili çözüm olacağını bilsede işine gelmez her engelde bir sihirli değnek arar..teşekkürler..izleniyorsun [smilie=derisive.gif]
olunutkazan

Mesaj gönderen olunutkazan »

beni sosyalfobimle rahat bırak!! [smilie=aikido.gif]
secret-man

Mesaj gönderen secret-man »

sölüyosan söyle. hiç bi sf li bekleyemez seni. şov yapma burda
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

bu kadar ciddi bi süreç internet ortamında olamaz
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

AttractiveBoy yazdı:kadınlarla aram ii olmadıı icin kadınları bu kdr araştırdım ve kadınları cok iyi tanırım kadınları tanımakta bana ayrı bi sosyallik ve dinamik kattı cünkü emin olun yanlı bi erkeğe hiç kimse bakmıyoken, yanında çekici güzel bi kadın taşıyan bi erkeğin üstüne tüm gözler cevrilio, erkekler kıskanır kadınlar ise merak eder. derlerki; bu güzel kız bu tipsizden ne bulduda bununla takııyo acaba bu cocuğun farkı ne??
onun icin psikoloji ve iletişim önemli kelimeler önemli bayan kelimesini kullanmayın derim cidden ; hanfendi dein hanımefendi dein hanım dein ama bayan demeinn
harbi iyi araştırmıssın, doğru söylüyorsun :)
Kullanıcı avatarı
Hidalgo
İletişim:

Mesaj gönderen Hidalgo »

Siz bu çocuğu fazla ciddiye almışınız. O da naza çekiyo işte. Bişey bildiği yok..
Çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir...
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

paylasimlar için saol ama yine bilindik seyler, herkesin sf si farkli bence, her kisinin cozum yolu farklidir. sosyal fobi de yapamadigimiz mecbur kaldimizda yaptigimiz bir sey mesela insan da cigir acabilir v.s bunlari cogaltabiliriz. ben ce en buyuk atilim yapamadigiz seyler ustunde yogunlasmaktir. ben de cok ise yaradigini soyleyebilirim. isim geregi bunlari yapmak zorunda kaldim bakin yazarken bile soyluyorum yapmak zorunda kaldigim, aci verici bi cumle kendi acimdan ama bu bir gercek...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

mahsunkul yazdı:
AttractiveBoy yazdı:kelimelerin gücünü bimeden insanları anlayamassın, evet bayıyo:D inan kızların coğuda sevmez bayanı:P he inanmayan dinlemez bana ama ne sıkıntılar cektiğimi ben biliyorum ve şu anda nası bir insan olduumu değişmek istemeyen beni dinlemez ama değişebileceine inançlı olanlar beni dinlemeye devamm
felaket hızlı, fişek hızı bi giriş yaptınız foruma. :handgestures-thumbup:
devam...
bir hışımlada geçti gitti. sesi soluğu çıkmıyor.
..............Resim.................~~Resim
eldiablocortez

Mesaj gönderen eldiablocortez »

Attractive, kendine sosyal gorevler mi verdin?

cunku ben sosyal fobi olayini bu yolla yenmistim.. hic ilac kullanmadan bazi gorevler verdim kendime ve her gun sokaga cikarak bu olayi yenmeyi basardim.. konusmak sart.. evet kitaplar insana birsey vermiyor.. bu olayi entellektüellikle degil, pratikle yenebiliyorsun..

bu mevzuda yardim isteyenler benimle direk kontaga gecebilirler.. bunlar bir sır degil.. sadece gorevdir.. ama yapmak ve tembel olmamak sart..

email adresim: orkunkumkale@yahoo.com
erportwin

Mesaj gönderen erportwin »

AttractiveBoy haklısın,kisisel gelsim tuzagına dusmeyin,arkadaslar
Kullanıcı avatarı
paintitblack

Mesaj gönderen paintitblack »

her sf lin sf derecesi farklıdır kimi yalnızca terapiyle atlatır kimi hem terapi hem ilaçla kimi de kitaplarla.1.5 yıl tuhaf bir genelleme olmuş.ayrıca böyle bulmaca gibi yazmakta pek akıllıca birşey değil bence.İyileşene kadar yaşadıklarını,hissettiklerini,zorluklarını anlatırsın tamam seve seve okurum ama bu şekilde 'inanan peşimden gelsin izlemeye devam etsin' şöyledir böyledir olayı gizemli hale getirmeye gerek yok.
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

BU KONU ÇOK BOŞ NİYE BURDA DURUYOR ANLAMADIM. SİNİRİMİ BOZDU , YARDIM ALICAM DİYE GİRDİM BOŞ LAKIRDILARDAN İBARETMİŞ HALAA DA AÇIK DURUYOR . PES!