Bugün uzun uzun düşündüm.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
gorunmezadam

Bugün uzun uzun düşündüm.

Mesaj gönderen gorunmezadam »

Resim
Bugun akşam üstü; bir iki arkadaşıma telefon ettim dışarı çıkalım diye hepside işi oldugunu soyledi evde bunalmıştım. Bende tek başıma çıktım dışarı sonra bizim orda ufak bir yer var park gibi orda bankta oturdum. Otururken de uzun uzun düşündüm. Aslında artık eskisi gibi sosyal fobim yoktu. (oturdugum yerde tam resimde gorulen havuzun karısındaydı birde foto çektim)
Artık bir suru tanımadığım insanla her konuda konusabiliyorum hatta bunlar karşı cinstende olabilir. Ancak sadece karşı cinsten birinden hoşlanıyorsam bunu ifade etmekten çekiniyorum daha çok korktuğum: 3. şahıslar yani ondan hoşlandıgımı onun çevresindekiler onu tanıyanlar sanki anlamasın istiyorum. Bak bu cocuk bu kızdan hoşlanıyor diye konusmalarından korkuyorum yada rezil olmaktan.
İşte bunları düşündüm acaba iş bulabilicek miyim güzel bir işim olucakmıydı. İnsanların içinde sevgilime sarılabilicekmiyim korkmadan.
.. acaba evlenebilcekmiyim? Yoksa bekar olarakmı ölüp gidicem bu dunyadan işte bir çok böyle sorunun cevabını.

Allah insanı yaratmış yalnızlıgı yaratmış
Eskiden insanlar nasıl tanışırmış bilmiyorum ama herhalde gorucu usulu varmış.
Artık oda değişti herkes kendi tanışıyor flort ediyor ancak ben bunu yapmaktan çekiniyorum .
ßilqe88

Re: Bugün uzun uzun düşündüm.

Mesaj gönderen ßilqe88 »

3. şahıslar yani ondan hoşlandıgımı onun çevresindekiler onu tanıyanlar sanki anlamasın istiyorum. Bak bu cocuk bu kızdan hoşlanıyor diye konusmalarından korkuyorum yada rezil olmaktan.
küçük yaşlarda hep böyle korkularımız vardı hatırlıyorum da, ilkokulda hatta 13-14 yaşında ve lisede bile bazen... bence bu korku o günlerden kalma bir şey. özgüven sorunumuz olduğu için bunu hala yaşıyor ve yoğun olarak hissediyoruz sanırım. normalde insanlar lisede falan sevdiğini açık açık söyler, bahçede gezmekten çekinmezdi, bense o zaman senin bu yaşadığın korkuyu yaşardım. üni.ye geldikten bikaç yıl sonra azaldı bu düşüncelerim, normalliğini kabul etmeye başladım. ama hala bahsettiğin bu duyguyu ara ara yaşarım, ya geç kalmış dönemlerimizden ya da özgüven sorunundan.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

hoşgelmissin tekrardan. paylaşımına gelecem de şimdi pek vaktim yok..herkeşin merakla beklediği güzelim yorumlarımı senden esirgemicem. :)
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

sanki bu mesajı ben daha önceden yazdım sana. ama baktım bulamadım. yaşadım sanki, ama eminim...
hayırdır, noluyosa

devajuuuu....
Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Mesaj gönderen PETUNYA »

to mahsunkul

yaşadığın şey devaju değil dejavu sanırım dalgınlığına geldi :)

yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusudur. anı daha önceden yaşamışlık halidir.
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

PETUNYA, mesajımı almadın mı?
Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Mesaj gönderen PETUNYA »

selamsız yazdı:PETUNYA, mesajımı almadın mı?
aldım pardon sonraya bırakınca cevap vermeyi unuttum mesaj kutuna bakabilirsin biraz sonra :)
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

Teşekkür ederim. Ben de önemsemediğini düşünmüştüm. Özür dilerim.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

PETUNYA yazdı:to mahsunkul

yaşadığın şey devaju değil dejavu sanırım dalgınlığına geldi :)

yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusudur. anı daha önceden yaşamışlık halidir.
ama ne kadar gerçekçiydi bi bilsen. 2-3 günde bir oluyo böyle:)
Resim
Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Mesaj gönderen PETUNYA »

mahsunkul eskiden bende çok sık yaşardım ama uzun zamandır olmuyor nedense bende bunu merak ettim şimdi :(
Seven_7

Mesaj gönderen Seven_7 »

Bende buraya tam yazıyordum ki dejavu gelmez mi olum sen buraya daha önce yazdın niye bir daha aynı şeyi yazıyorsun demez mi tabi o an yazmayı bırakıp topici incelemeye başladım ve yazımın olmadığını görünce dejavu yaşadığımı anladım ve şimdi rahatça yazıyorum buraya...[smilie=bb.gif] :D
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Seven_7 yazdı:Bende buraya tam yazıyordum ki dejavu gelmez mi olum sen buraya daha önce yazdın niye bir daha aynı şeyi yazıyorsun demez mi tabi o an yazmayı bırakıp topici incelemeye başladım ve yazımın olmadığını görünce dejavu yaşadığımı anladım ve şimdi rahatça yazıyorum buraya...[smilie=bb.gif] :D
işte bu

bu oluyo bende ama duygularımı kaleme aktaramıyorum:)