Sosyal fobi kesinlikle tedavisi olan bir hastalıktır.!!

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
1lh4n

Sosyal fobi kesinlikle tedavisi olan bir hastalıktır.!!

Mesaj gönderen 1lh4n »

Arkadaşlar saçmalamayın!!

ne demek olmucak beceremicem?

başarabilirsiniz ben 8 ayda bitirdim tam anlamıyla 4-5 aylıkken bitirdiğimi sanıyodum ama 8 ay oldu bitti. 9 ay oldu bitirdiğime eminim.

tek yapmanız gereken nolursa olsun sağlam bir psikolojik danışmana ihtiyacınız var. ve gerekirse ilaç. tedavisiyle birlikte. en fazla bir yılınızı alacak ama hayarınız değişecek. güzel olan herşey zordur.

kurtulmak isteyen varsa okur okumaz üniversitedir belediyedir hastanedir yada imkanınız varsa özel danışmandır. birini arayın bulun googledan zor değil. herkes için imkanlı bişey en olmadı hastane. 1 yıl devam edin ve başarın. zor değil. 1 ay devam ettikten sonra gelişimi görüp devam etmek isticeksiniz. yendikçe yenesiniz gelicek yenesiniz geldikçe yeneceksiniz yapmanız gereken tekşey 1 ay devam edip kendinizdeki değişimi görmek.

ben kurtulmak istiyorum diyorsanız hemen şimdi http://www.google.com.tr tıklayın ve ... şehri bilmemne hastanesi psikoloji. yada bilmemne belediyesi psikolojik danışma merkezi yada .... üniversite psikolojik danışma merkezi yazın ve ihtiyacınız olan sizi klurtarcak olan kişiyi bulun ve onun önerisiyle bi psikiyatriye gidin. kafanıza silah dayanmış gibi korksanız bile psikiyatriye ve oraya gidin. emin olun kurtulacaksınız.

bu yazımı ciddiye alın.

ben aynen bu şekilde kurtuldum tamamen şans eseri fakat oldu. beni kurtaracak kişi tesadüf eseri karşıma çıktı. gidin ve kurtulun. bu kadar emin konuşuyorum korkmayın üstüne gidin.

hepinizi seviyorum size yardımcı olmak istiyorum çünkü aynı sorunları yaşadık. hepinizi anlıyorum. hepiniz dediğimi yaparsanız kurtulacağınıza eminim.

lütfen dedişğimi yapın ve nolursa olsun 1 ay devam edin. 1 ay sonra o sizi kurtulmaya sürüklicek.
Kullanıcı avatarı
leisen

Re: Sosyal fobi kesinlikle tedavisi olan bir hastalıktır.!!

Mesaj gönderen leisen »

saol kardeşim ciddi ciddi kafama koymuştum bu yazı beni gaza getirdi yani tam benlik olmus iyiki yazmıssın...ve ins yaparım :(
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

yaptınmı??:)
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

malesef :(
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
Anti-Sf

Mesaj gönderen Anti-Sf »

Dun(korka korka da olsa) doktora gıttım.İlaç artı psıkoterapı basladı.Hadı ınsallah...
Mahkumi Mahcubiyet!!!
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ilacı bırakma sabırlı ol! olumsuz şeyler yaşasan da devam et! arkandayım :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

o kadarda zor değil, bi andada geçebilir.
bemiks

Mesaj gönderen bemiks »

derya kardeş sf uzun zamandır sf liyim keşke bu iş 1 ay da yada 1 senede cözülecek olsa emin olun bu hayatınız sonunuca sürecek bir mesele ama cabalarınız için tebrik ederim
geçmişiyitikadam

Mesaj gönderen geçmişiyitikadam »

hastalığın dozuna bağlı.ailemle sofraya oturmak bazen işgenceyse,sohbet etiğim şahsın gözünün içine bakamıyosam,parmaklarımın hareketlerini dahi kontrol etme ihtiyacı duyuyorsam,bakkala gidip gelmek işgenceden farksızsa,kalabalık ortamlarda oturduğum yerde saatlerce çakılı kalıyorsam , ,vampirler gibi geceleri dışarı çıktığımda yaklaşan araba farlarına haç çıkarıyorsam,sf nin iyileşmesi zordur.
nötr

Mesaj gönderen nötr »

bende yarın tedaviye başlıyorum. Yetti artık insanlarla boş yere dalaşmak insanların karşısında ezilip büzülmek arkadaşsız kalmak sevgili bulamamak beynimin içi savaş yeri gibi başarcam ...
Kullanıcı avatarı
delidomuz

Mesaj gönderen delidomuz »

arkadaşlar,insanları bu kadar önemsemeyin,onlar da sizin gibi canlılar sonuçta,karşılıklı konuşmalardan rahatsız oluyor kızarıyorsanız kalkıp gidin bırakın sizi deli sansın ,sıkıldığınız an terkedin ortamı .katlanmak zorunda olmak fobileri tetikliyor bana kalırsa
ben yendim sizde yenersiniz
''insanlarla beraberken kendimi rahatsız hissediyorum.benden uzak şeylerden bahsedip, benim duymayacağım heyecanlar duyuyorlar.'' c. bukowski
Kullanıcı avatarı
delidomuz

tabi ki şaka yapıyorum arkadaşlar :D sosyal fobiyi yenmek mümkün değil en son dün akşam misafirimizin karşında beynim sıkışmaya başladı,o bişeyler anlatıyordu ama ben duymuyordum ,ne güzel de 3 ay ilaç tedavisinden sonra kurtuldum yaşasın falan yapıyordum o geldi yine beni buldu evet...aslında sorun bizde değil mecburen katlanmak durumunda kaldığımız çevre,olmadığımız şekilde davranma kaygısı kendimiz olamamak bizi tedirgin eden şey.
''insanlarla beraberken kendimi rahatsız hissediyorum.benden uzak şeylerden bahsedip, benim duymayacağım heyecanlar duyuyorlar.'' c. bukowski
Kullanıcı avatarı
bidenesen

Mesaj gönderen bidenesen »

ya şu kesinlikle yenemezsiniz uğraşmayın diyenler kendinize zarar veriyorsanız verin milleti rahat bırakın...

ben ya burda kanlı canlı örneğiyim yendim diyorum nasıl yenilmez...çok basit bu hastalık evet bende gözümde büyütüyordum ama yendim...bende otobüse binemez kalabalığa giremezdim ter basardı... şu siteye bi yazı yazana kadar akla karayı seçerdim aman harf hatası olmasın diye..internetten defalarca randevu aldım vazgeçtim..sonra en sonunda gittim gebersemde derdimi anlattım ilaç aldım birazda kendi çabamla uğpraşmamla Allahın yardımıyla yendim... ya adamlar kansere çözüm buluyor hala yenemzsiniz bitmez bilmem ne..

ne zannediyrosunuz dünyanın en korkusuz insanı olacağınızı mı tabi ki olmuycak tabi ki her zaman heyecanlanıcaz terliycez bunlar insani şeyler fazlası zarar..bu yenilmez imkansız deyip kendinizi kandırmayın ha şunu deyin ben korkuyorum doktora gidemiyorum o yüzden kendimide sizide kandırıyorum bu yenilmez deyin o zaman inanırım..

tekrar söylüyorum ben burda kendimi örnek veriyorum bu mübarek gündeyalan söylemiyorum 1 sene 3 ayda bitti bu iş bitirin sizde zaten ilacı kullanmaya başlayınca farkı hemen hissdersiniz...
ben bir kez anlattım derdimi oldu bitti..yenilmez diyenlere çok sinirlendim bilip bilmeden konuşmayın. yenilebilir ha yenemezsin olmaz bidaha dene..dünyada ne sıkıntılar var sadece bununla mı imtahan olacağımızı sanıyorsunuz. selametle
düşmek hiç ayıp değil kalkmasını bil ve acele et şu gözyaşını sil!!!
Kullanıcı avatarı
delidomuz

peki halen burada olma sebebin nedir?
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

ilaç tedavisi + psikolojik terapi almama ragmen hatta büyük bir üniverstede doç. doktora gidiyordum yapmadıgı testler kalmadı bissürü test doldurdum ilaçlar sadece fiziksel belirtileri yatıştırıyordu bir süre iyi hissettim fakat tedaviden belli süre sonra yine hortladı o kadar çaba sarfetmeme, iyimser düşünmeme ragmen kurtulamadım ama kişiden kişiye degişir belki siz kurtulursunuz çabalayın.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya