hayat çok güzelmiş

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
sevim

hayat çok güzelmiş

Mesaj gönderen sevim »

arkadaşlar yıllardır ben bu hastalıkla uğraşıyordum ama şunu gördümki fiziksel yönden vücudum rahatlamadıkça ve her zırva harekete önemsiz insanlara yada olaylara kafayı taktıkça arttıkça arttı yani özetle baş edemedim.Bir gün kararımı verdim ve ilaçla tedavi ve doktor yardımı almak için kolları sıvadım.30 yılın hastalığı 2 aydır kullandığım ilaçlarla tarihe karışmaya başladı .Asıl mevzuya gelecek olursam önce bunun bi hastalık olduğunu ve ilaçsız geçmeyeceğini anlayalım ve ilaçlar hakkında olumsuz şeyler lütfen YAZMAYALIM.DİĞER insanlar gibi olamamak bizim suçumuz değil.Beynimize hükmedemiyorsak bırakın ilaçlar hükmetsin elbet bir gün ilacada gereksinim duymayacağmız bir an gelir.KORKARAK ve tırsak yaşamaktansa ilaçla ama cesaretli yaşamayı yeğlerim yoksa bu dünyada yerimiz yok
1lh4n

Re: hayat çok güzelmiş

Mesaj gönderen 1lh4n »

ilaçlar asla beynine hükmetmez. o ilaçlar biyolojik olarak kaygılarını engelleyerek normal kaygı yaşıcağın durumlarda daha iyi düşünmeni sağlar. eğer sen o daha iyi düşünme zamanlarında düşünmen gereken şeyleri düşünmessen ilacı bırakınca tekrar kaygıların başlar. ilaç tedavisi görürken kaygılanman gereken zamanlarda düşünme alışkanlığını değiştirmelisin. bunuda terapi yardımıyla yapabilirsin. eğer kaygılıyken de düşünme alışkanlığınızı değiştirebilirseniz ilaçsız tedavi mümkün. ben bu şekilde tedavi oldum. ilacın amacı kaygıyı biyolojik olarak engellemektir. terapinin amacı psikolojik olarak kökten çözmektir. biyolojik olarak kaygıyı engellemek sadece yardımcı olabilir çözüm olamaz.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

sevim yazdı:arkadaşlar yıllardır ben bu hastalıkla uğraşıyordum ama şunu gördümki fiziksel yönden vücudum rahatlamadıkça ve her zırva harekete önemsiz insanlara yada olaylara kafayı taktıkça arttıkça arttı yani özetle baş edemedim.Bir gün kararımı verdim ve ilaçla tedavi ve doktor yardımı almak için kolları sıvadım.30 yılın hastalığı 2 aydır kullandığım ilaçlarla tarihe karışmaya başladı .Asıl mevzuya gelecek olursam önce bunun bi hastalık olduğunu ve ilaçsız geçmeyeceğini anlayalım ve ilaçlar hakkında olumsuz şeyler lütfen YAZMAYALIM.DİĞER insanlar gibi olamamak bizim suçumuz değil.Beynimize hükmedemiyorsak bırakın ilaçlar hükmetsin elbet bir gün ilacada gereksinim duymayacağmız bir an gelir.KORKARAK ve tırsak yaşamaktansa ilaçla ama cesaretli yaşamayı yeğlerim yoksa bu dünyada yerimiz yok
HELAL olsun!! çok güzel yazmışsın. Bu bakış açını ve anlayışı alkışlıyorum :)
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

bende ilaçlı bi tedaviden yanayım.ilaçların büyük faydası var.
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

Mesaj gönderen kurtuluskolay »

Evet ben de aynı şekilde senelerdir aşamadığım şeyleri ilaç yardımıyla ve kendimi bilerek aşmaya başladım.. İlaçla çok daha rahat olunuyor. Tavsiye ederim.. İlaçsız imkansız gibi bir şey.. Şöyle ki,ilaç kullanmadan ben kendimi tedavi etmek istiyorum dersen o zaman sana bilinçli bir çevre ve anlayışlı insanlar gerekir ki seni motive etmede iyi hissetmende yardımcı olsunlar.Bu da pek mümkün olan bir şey değil... Seni bir tek sen ve senin gibiler en iyi anlayabiliyor. Bu durumda ilaç en etkili çözüm bence.. Ve inanç...
Kimsé Karı$masın Daa Cocuqum ßén..!
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

sosyal fobi tedavisi için ilaçtan da önce umut lazım. umudu olmayan insan yapabilceği en basit şeyleri bile yapabilmeyi baştan kaybetmiştir.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

guzel ve yerınde tespıtler tesekurler...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

iaçla asla yenemiyeceksin,şu an bir rahatlama hissediyo olabilirsin,ilaç içtiğinde aynada gördüğün şahıs sen misin sence,herşeye gülmek hiçbişeyi takmamak mıdır,gerçekden doğru olan,bence zaman zaman takmak ve somutmakda gerekir,10 yıl ilaç kullandım,bana kilo ve aptal bi ifadeden başka bişey vermedi,sf bi takıntıdır sorunun çözümü takıntıyı takamama alışkanlığı kazanmaktadır,koltuk değnekleri ile yürüyor olman yürüdüğün anlamına gelmez...
ayrıca artık saat ve an kollucaksın ilaç içmek için,zamanla ilacın etkisinin az olduğunu düşünecek daha çok uyuşturan iaçlar isticeksin,çünkü tepkisiz olmaya odaklanmışındır,tepki göstermek dikkat çekmek demekdir,zamanla kalbini bile dinler olucaksın sanki çok mu çarptı,ilaçmı içsem,....ilaçla silikleşiceksin,bende 33 yıllık sf liyim, sf ile ilgili içmediğim ilaç kalmadı desem yalan olmaz...çözüm bu değil,tepkilerine ve kendine sahip çık,yalnızca sorunlu yönlerini iradenle törpüle..
dostlukla...
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

ilaçsız iyilesecegini sanmıyorum. İyileşilebilseydi ben 6 senedir sf kalmazdım inan.. Bu kdar güçlü görüyorum kendimi. Hayatta her sıkıntıyı belayı zararsız en dogru sekilde atlattıgımı dusunuyorum allahın izniyle. demekki bu mumkun degil.Ben ilaca dvm edicemv alla sizi bilemem.Madem basarıyosanız ilaçsız buyrun degisin iyilesin bakalım
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

sevim

Mesaj gönderen sevim »

27 yıldır bu hastalık benimle bir yol katedemedim ben şimdi hiç bir şeye takmıyorum .27yıldır ne yıkılmaz tabum varmışki hep pısırık yaşamışım bu bir biyolojik beyin hastalığı arkadaşlar .Buyurun üstesinden ilaçsız gelebilen varsa gelsin ama ilaçla tedavi olanlarından rica ediyorum moralini bozmayın .Neticede yuttuğumuz şeker değil ilaç bizde biliyoruzki zararlı.Bu durumun sıkıntısını zaten şahsen çekiyorum .sİZ hiç kalp hastası olana ilaç zararlı ilaçsız tedavi yöntemini seç dedinizmi .Bunuda lütfen artık algılayın.Ama önemli olan olumlu düşünme yolunu seçmek bunuda bilmek lazım ilacı kullanıp hala olumsuz düşünürsen sanırım ilacın biyolojik yönden etkisinden başka bir şey olmaz
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

ilacı kullanmayıp,olumlu düşünmeyi denesek...
üstelik ilaçlar çok yönden kapı duvar yapıyo insanı,bu çokmu iyi...
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

Ben denedim ama ilaçsız olmuyor arkadaşım. Kalp çarpıntısıyla titrerken hiç bi kimse rahat ifade edemez kendisini.Benim sıkıntım bu.Diğerlerini bilemicem ama.İlaçsız olmuyo...
sevim

Mesaj gönderen sevim »

ACI AMA GERÇEK BU İLAÇ ÇAREMİZ
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

ben nasıl ilaçsız yapabildim benimde çarpıntım seyirmem vs vardı 10 sn de bir. bunun sağlığım için zararsız bişey olmadığını düşündüm. önce belirtilerimle iyi anlaştım. onlar benim için faydalı bile oldu kaygılı olduğum zamanları ve neden kaygılı olduğumu gösterdiler bana. sonrada o düşüncelerimi değiştirdim. ilaçsız bu iş olur kesin ve net konuşuyorum. ama ilaçla tedaviye karşı dğilim