hayat çok güzelmiş

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
IRMAK_

Re: hayat çok güzelmiş

Mesaj gönderen IRMAK_ »

ilaçla kanki olmuş arkadaşlar,önce iyi bir terapi olmanız gerekiyo bence,kendi içinize dönüp farkındalıklarınızı elealmanız,ve özgüvendesteği,terapisiz olmaz,ilaç kullandığım dönemde dr dediki,sen obsesifsin ve ilaç senin hastalığını ancak %30 iyileştirir sen kafanda yaratıyorsun bunu,gerisini siz düşünün...
eğer ki bana derseniz ki belki sen sf değilsin,sen başka şeyler yaşamışın ,hafif geçirmişin...
yok arkadaşlar çok ağır bi sf liydim,detayı bende kalsın...
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
Kullanıcı avatarı
kurtuluskolay

Mesaj gönderen kurtuluskolay »

Arkadaşım şunu unutuyorsun galiba herkesin sf derecesi farklı.Senin kolayca yenebildigini bazılarının yenecek kadar gucu olmayabilir.Burda kimse aynı sartlarda degil mutlaka.O yuzden herkesin tedavisi farklı,iyilesme yontemi de farklı.Ben kendi kosullarımda kendi sf mle ilaçsız baş edebilecegimi düşünmüyorum dediğim gibi.Herkesin içinde bulundugu durum kesinlikle birbirinden farklı..
Kimsé Karı$masın Daa Cocuqum ßén..!
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

kurtuluskolay yazdı:Arkadaşım şunu unutuyorsun galiba herkesin sf derecesi farklı.Senin kolayca yenebildigini bazılarının yenecek kadar gucu olmayabilir.Burda kimse aynı sartlarda degil mutlaka.O yuzden herkesin tedavisi farklı,iyilesme yontemi de farklı.Ben kendi kosullarımda kendi sf mle ilaçsız baş edebilecegimi düşünmüyorum dediğim gibi.Herkesin içinde bulundugu durum kesinlikle birbirinden farklı..
saygı gösteriyorum eğer ilaçsız yenemiceğini düşünüyosan ilaçla beraber terapi almanı öneririm.

ama terapiyi illaki almalısın burda bilmişlik taslamak gibi bir amacım yok tabikide yanlış anlamayın hani burda çok ısrarla söylüyorum size çünkü ben gördüm nasıl yenildiğini gördüğüm şeyleri de size anlatmak istiyorum ki sizde bilin yenin.

terapi terapi terapi. önce bu üçün eğer ihtiyacınız varsa 4. olarak ilaç faydalı olucaktır. ama terapi demirbaş.
sevim

Mesaj gönderen sevim »

Bu ilaçlar zaten insanları takmamayı öğretiyor.Aslında her şey bizim elimizde ilaç kullanırken yerinde sayarsan tabiki ilaç hiç bir işe yaramaz.Bence terapiyi kendimiz yapabiliriz kendimize illaki bir doktora ihtiyacımız yok bunun için.
Kullanıcı avatarı
Hayalin_KıZı

Mesaj gönderen Hayalin_KıZı »

18..yaşında ve üniversıteye hazırlanan bırının o ılaçları kulanmasının ne demk oldugunu bılıyormusnz sız..? İLAÇLAR İYİ ETMİYORRRRRRR İLAÇLAR SADECE BİZİ UYUTUYORRRRRRRRR..!!! ve ben şimdi uyursam eger bir daha uyanamam...O Kadr kötü bi hastalıkki sadece bizle dalga geçiyor [smilie=cray.gif] Bizi çaresiz bırakıyor, bi okyanusun ortasındayım vee yüze yüze karaya ulaşmaya çalışıyorum amaa nafilee... okyanus yutar herzamn benide yuttuğu gibi...
Kullanıcı avatarı
tradewind

Mesaj gönderen tradewind »

ilaç çözüm değil bir kerede bir kerede 20 hap aldım ama ,, eski ,,
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ilaçsız olmadığına ben de katılıyorum. ilaç şart arkadaşlar!
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
tradewind

Mesaj gönderen tradewind »

ilaçla olmaz kardeşim bir kutu hap yuttum gene eski ,,, dönmedim yalanlarıma devam ettim va halada yalan atamamaktan kendimi alı koyamıyorum şu an içimden size paşanın oğluyom demem geliyor
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Herkes istediği yolu seçmekte özgür neticede ama tüm samimiyetimle ve de iyi niyetimle forumdakilere yardımcı olmak istiyorum. Saçmalıklarla çok zaman kaybettim ben siz de kaybedin istemiyorum. İmkan varsa terapi de görsün, ilaç da kullansın arkadaşlar.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

ilaç tek başına sihirli değnek değildir, yanında iradenizi de ortaya koyarak büyük bir mücadele yapmaya hazır olmalı ve ilacın verdiği 'gaz' la beraber bunu başlatmalısınız.. fakat gelgörki ilaca sığınan biri zaten acziyeitini kabul etmiş olmaktadır(istisnalar hariç) ve bu büyük mücadeleyi başlatma avantajından daha başta iradi olarak vazgeçmiş bulunmaktadırlar, buda ilaca başlayanların düşmesi muhtemel bir paradokstur

Ben şuna katılmıyorum, ilaç alıcam ve bu beynimin kimyasını düzelticek..Evet düzeltir, fakat bu bataklığı kurutmadan sinek avlamaya benzer.. kişinin çevresi, alışkanlıkları, yanlış tutum-davranışları ve özellikle ona nasıl biri olduğunu hatırlatan herşey bu bataklığın kendisidir, ve bence merak edilmesin bu ortam ilaçtan çok daha güçlü birşekilde beynin düzelen dengesini eskisinden de kötü hale getirmeye muktedirdir..sonuçta 'bu seferde mi olmadı' 'acaba hiç geçmicekmi' gibi düşünceleriniz yüzünden bir kısmını daha yitirdiğiniz özgüveniniz ve ilacın vücudunuzdaki yanetkileride yanınıza kar kalabilir, ki birçok insanın yaşadıkları bu yöndedir.İlaç, bitirici hamleler için yardımcı bir araç olarak kullanılmalıdır derim

Şahsi fikirlerimdir
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

28 yaşındayım neyin ne oldugunu çok iyi biliyorum sorunlarımın ne oldugunu ,fakat ben bunu kendimce atlatamadıgım için son çare olarak bunu hakkaten sorun olarak hissettiğim için ve artık üstesinden kendi başıma gelemediğimi anladıgım ve kendimi daha iyi tanıdıgım için bunu araştırmaya başladım şu an belki bu yuzden burdayım.. bana kalırsa herkesi bilemem fakat benim sorunumu ilacın çözecegine inanıyorum.. daha çok başındayım ama daha gucluyum daha dayanıklıyım bunu hissedebiliyorum ayrıca terapide goruyorum aslında terapide benim aaa boyle bişey nasıl olur dediğim pek bişey çıkmadı genelde hep bildiğim şeyler uzerine konuşuluyor benim daha önceden geliştirdiğim yöntemler uzerine..
terapiyi bilmem ama ilaç şart : )
ufk90

Mesaj gönderen ufk90 »

İlaç kullanmaya bende yeni başladım. Daha 4 gün oldu. Ona rağmen biraz rahatlamış hissediyorum kendimi. Bencede ilaç şart...
birkedigördümsanki

Mesaj gönderen birkedigördümsanki »

ilacı doktor gerekli gördüğü zaman kesinlikle bilin ki sizin için gereklidir.
bende ilaç kullanıyorum ve tedavi görüyorum.
bu arada bana sen sosyal fobili değilsin falan diyor insanlar.sahne alıyordum vs.bir şarkıcıyım.
ben neyim onu anlamadım aslında.anksiyete bozukluğumu yoksa bu.doktorda teşhisimi koyamadı tam.tam karışık bi vakaymışım demek ki [smilie=crazy.gif]