bana sorun

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Re: bana sorun

Mesaj gönderen antonio_montana »

ugurd yazdı:Merhaba,
öncelikle sosyal-fobik olduğumdan şüphe edebilecekler için şunu söyleyim;bakkala giderken titrediğimi hatırlıyorum..(panik atak da değildi)
üniversitede bi kıza aşık olmuştum,çok seviyodum da sosyal-fobim olmasaydı,bugün o benim kız arkadaşım olucaktı büyük ihtimalle..beni anlamadı ve gitti.ben onun peşinden koştuğum dönemlerde sosyal-fobi illetinden kurtulmuştum.sosyal-fobi utangaç çekingen gözükmeyi dünyanın en korkunç şeylerinden biri olarak algılamakla var olan birşeydir.her utangaç ve çekingen insan sosyal-fobik değildir;çoğu değildir..beni sosyal fobiden iyileştiren olay da bu bahsettiğim kızın benim çok çekingen gözüktüğüm bi anda benden fazla bi biçimde etkilendiğini belli eden hareketinden sonra oldu çok büyük ihtimalle çünkü bu bahsettiğim kız sosyal fobimi çok dürtüyordu.kırılma noktası bu oldu.
1.5 sene sosyal-fobisiz yaşadım ,tahminen başka bi psikolojik sıkıntıdan ötürü kullandığım ilaç ters tepti ve sosyal-fobim geri döndü(kötü haber ama şu an çok ağır bi biçimde yaşamıyorum etkisi az)..
yani ilaçla bu illetten kurtulanlar var o yolu deneyin MUTLAKA diyicem.(ben de başladım bi ilaca,gözlerimde kapanma yan etkisi yaptı da şimdilik bıraktım)
bana mutlaka sorun çünkü ben sosyal-fobiyi düşünce boyutunda çok irdeledim.insanlardan korkmanın bi sonucu olabilir bu hastalık.şu son dönem yaşadığım öyle galiba..spesifik(özel durumlar) örneklerden konuşalım.ilk söyleyeceğim şey şu her çekingenliğinizi,utangaçlığınızı sosyal-fobiye de bağlamayın.yine çevremde sosyal-fobisi olup ta kurtulan insanlar tanıyorum .umudunuzu kaybetmenizi şeytan çok istiyor.
"çok büyük ihtimalle" ilk defa duyuyorum :D
kız sosyal fobini mi dürtüyordu :D
düşünce boyutunda çok irdelemek, bişeye yaramıyor :)
sosyal-fobi, insanlardan korkmanın bi sonucu değil. nedeni.
şeytanla alakalı değil, bilinçaltındaki yanlış kayıtlarla alakalı, sosyal fobi.
Kullanıcı avatarı
gökyüzü570

Mesaj gönderen gökyüzü570 »

Bizim sınıf 17 kişilik olmasına rağmen işimiz düşmesi dışında hiçbiriyle konuşmuyoruz. Benden başka 5 kız daha var. Onlar bir grup ve nasıl desem çok havalılar ve benim gibilerle arkadaş olmayacaklarını düşünüyorum. Hep popüler kişilerle takılıyorlar. Açıkçası onlarla konuşurken çekinmenin dışında bir korku var bende. Sınıfta kendimi çok yalnız hisssediyorum. Bugün öyle bir dolmuşum ki eve gelince hüngür hüngür ağladım. Lütfen yardım edin! Ne yapmalıyım? Her yerde var böyleleri. Alışamıyorum onlara...[smilie=girl_cray2.gif] [smilie=girl_cray2.gif] [smilie=cray.gif] [smilie=cray.gif]
DoğRuYu ßuLana KaDaR YanLış YapaCm HayaT .. !
divide

Mesaj gönderen divide »

gökyüzü570 yazdı:Bizim sınıf 17 kişilik olmasına rağmen işimiz düşmesi dışında hiçbiriyle konuşmuyoruz. Benden başka 5 kız daha var. Onlar bir grup ve nasıl desem çok havalılar ve benim gibilerle arkadaş olmayacaklarını düşünüyorum. Hep popüler kişilerle takılıyorlar. Açıkçası onlarla konuşurken çekinmenin dışında bir korku var bende. Sınıfta kendimi çok yalnız hisssediyorum. Bugün öyle bir dolmuşum ki eve gelince hüngür hüngür ağladım. Lütfen yardım edin! Ne yapmalıyım? Her yerde var böyleleri. Alışamıyorum onlara...[smilie=girl_cray2.gif] [smilie=girl_cray2.gif] [smilie=cray.gif] [smilie=cray.gif]
ayni sorun bende de var,;
40kisilik sinifta yalnizim :(
cok kotu bisiy allah yardimcin olsun
bende ne yapcam bilmiyorum [smilie=cray.gif]
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

insanlardan korkmanın sonucu değilmiş doğru ama şu anda ben insanlardan tahammülümü zorlayan birşekilde korkuyorum sosyal-fobi bunun yanında hafif kalır.halinize şükredin diyeceğim budur.antonio montano sen keşke yanımda olsaydın değil mi?
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

o benimle dalga geçeni(antonio..) Allah'a havale ediyorum.