evlilik

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Re: evlilik

Mesaj gönderen istanb_lue »

<daisy> yazdı:ben yaklaşık iki yıllık evliyim,kimseyi korkutmak istemem ama bence kişi sf yi yenmeden evlilik yapmamalı,çünkü evlilik hayatı insana birçok sorumluluk getiriyo.bekarken kaçabildiğiniz birçok şey evlendikten sonra size kalıyo(ör:misafir ağırlamak gibi,özelliklede eşinizin yakınları)ve bence eğer evlilik yapılacaksa bunu mutlaka eşinizle paylaşmalısınız,aksi takdirde kaçındığınız durumları açıklamak bi hayli zor oluyo..
Biliyorum işte ben bu durumu aynılarını başıma gelmesede korkularım bu yonde.. Hislerime güveniyorum yani sizde zaten bu durumu yaşayan birisiniz ki benimde gözlerimi kapadıgımda canımı sıkacak olan şeyleri düşündüğümde hiç zorlanmıyorum.. Konunun başında yazmıştım misafir agırlamak gelip gitme durumları falan hep aynı şeyler..
cinas

Mesaj gönderen cinas »

Sf liler evlenmemeli, sf yi aşmadan evlenmemeli diye genelleme yapmayalım. Herkesin sf derecesi, şekli şemali farklı... Kimi büyüklerin yanında, toplum karşısında sıkılıyor, kızarıyor, kimi sf sini belli bile etmiyor, ama sf li olduğunu biliyor, kimi arkadaş ortamında rahat değil, kimi ikili ilişkilerde iyi, yeni arkadaşlıklar edinemiyor vs vs... Çok farklı... Yetişme tarzından belki bu farklılığın sebebi, belki genetik... Bir derdin binbir çeşidi olabiliyor işte...
Genelleme yapmayalım. Evlenip de evlilik kendisine iyi gelen de var.
Hayırlı kısmetler diliyorum evlenmek isteyene :)
cinas = statik, fordane, global
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ben yalnız ölücem kesin bu !
Kullanıcı avatarı
uguray1247

Mesaj gönderen uguray1247 »

evlendim
dil bekası, hak fenası istedi mülk ü tenim
bir devasız derde düştüm, âh ki lokman bîhaber
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

uguray1247 yazdı:evlendim
Umarım mutlu bir evlilik yaşarsın.
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

Evlenilir yine de uygun bir insanla bence ama benim kafama taktığım insanlardan bu kadar kaçarken nasıl seveceğim düzgün bir insan bulup da onu elde edeceğim.
quiet

Mesaj gönderen quiet »

bence sosyal fobiyi yenip evlenmek gerekir..evlilik teklifi almıştım ama yeni insanlarla tanışmak,ailesi,arkadaşları..bunları düşündükçe korkuyordum evlenmekten,hala daha da öyle,bu sebeplerden dolayıda sevdiğim insanı ve teklifini kaybettim..