evlilik

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Re: evlilik

Mesaj gönderen istanb_lue »

neden sorun olmasın ki elbetteki sorun..
karımın ailesinin evine gitmek evde misafir agırlamak, toplanıp masada hepberaber yemek yemek.. ayrıca başlangıçtaki düğün bile ...dugunde ki kalabalık hatta oynamak bile..
sebepler o kadar çoğaltılır ki.. şu aşamada bazı şeylerden kaçabiliyoruz mesela odaya kendimi kapatabilirim ben çok sıkıldıgımda..
ama evli oldugumda bunu yapacak şansım olmayacak : )
işte bende zaten bunları düşünüyorum..
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Bilmukabele sebeplerden ötürü büyük konuşmak istemesem de sadece nikahtan ibaret bir evlenme merasimi yapma niyetindeyim... Daha önce deneyimledim ki oyun havalarından zerre kadar anlamasam da sırf mecburi bir formaliteden ötürü robocop hareketlerle çiftetelli vs. oynamaya çalışmak hayatımın en büyük işkencelerinden birisiydi... Aynı durumu kesinlikle yaşamak istemiyorum... Allahım ne ızdıraptı ya öfff...
istanb_lue yazdı: ayrıca başlangıçtaki düğün bile ...dugunde ki kalabalık hatta oynamak bile..
sebepler o kadar çoğaltılır ki..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

dugunde ki kalabalık hatta oynamak bile
Sadece bu sebeplerden dolayı evliliğe soğuk bakmışlığım olmuştur, geçmişte. Gerçi bugün dahi hiç bi güç, beni hiç bi yerde oynatamaz. Birde Allah nasip ederde evlenirsem bi gün, nikah ayrı yapacam. O kalabalığın içinde 'evet' derim belki ama nikah memurlarıda takılmadan edemiyoki kardeşim. Nikahımda 5-6 kişi olsun, dügünüde ayrı yaparız, hatta bana kalsa dügünde olmasın.
..............Resim.................~~Resim
ümitumut

Mesaj gönderen ümitumut »

misafir agırlamak, toplanıp masada hepberaber yemek yemek.. ayrıca başlangıçtaki düğün bile ...dugunde ki kalabalık hatta oynamak bile..
sebepler o kadar çoğaltılır ki..
bende bunları düşünüyorum.evlenmek istesemde bunları düşününce yapamazsam diye korkuyorum.aslında bazen öyle cesaretli oluyorum ki sf yok gibi ama bazende hiç bir sey yapamıyorum.
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

belli yasa geldim artık biliyorum nerde ne tepki verecegimi.. önceden ne olacagını bilmeden dugunlerede gitmiştim fakat zorlada olsa az once arkadasın bahsettiği gibi robocop hareketlerde bende oynattırılmışımdır : )
ama şu anda öyle iğreti hareketleri kendime yakıştıramam ve biliyorum artık nerde ne tepki verecegimi mucize falanda beklemiyorum ki ben.. başıma nerde ne gelecegini kestirebiliyorum.. tanımadıgım bir ortamda rahat deilim kasılıyorum artık defalarca test edildi bu durum benim tarafımdan yok olmuyor yani yapacak bişey yok yavas yavas emin adımlarla tedaviye gidilmekten başka..
Brk

Mesaj gönderen Brk »

Arkadaslar o gun bızım gunumuz olacak dusunsenıze, en yakısıklı bız olucaz, kendımze guvenımz gelıcek belkıde, hayata karsı cok gusel bırsey yapacagız, bızde dıger ınsanlar gıbı evlenıcez, bır ozguven nedenı daha,
Bızden bırsey beklemeyenlerı sasırtıcz, bak evlendı dıye, bu kdrda olumsuz olmayın, o sevdıgnz ınsan yanınzda olucak oynarkende, yanlız olmayacgzkı en yakın arkadslarımz olacak,
ama evet dme bolumu gercekten zor olablr hele sulu bı nıkah memuruna denk gelırsek :S
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Brk yazdı:Arkadaslar o gun bızım gunumuz olacak dusunsenıze, en yakısıklı bız olucaz, kendımze guvenımz gelıcek belkıde, hayata karsı cok gusel bırsey yapacagız, bızde dıger ınsanlar gıbı evlenıcez, bır ozguven nedenı daha,
Bızden bırsey beklemeyenlerı sasırtıcz, bak evlendı dıye, bu kdrda olumsuz olmayın, o sevdıgnz ınsan yanınzda olucak oynarkende, yanlız olmayacgzkı en yakın arkadslarımz olacak,
ama evet dme bolumu gercekten zor olablr hele sulu bı nıkah memuruna denk gelırsek :S
off kardeşim ne diyon yaa, derdime dert katma :'(

(:
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Evet düğün esnasında üzerimdeki bombayı patlatacağım

Manşetlerde bunu yazacaklar; sosyal fobisi tavan yapınca yaklaşık

250 kişinin hayatına maloldu şeklinde...
mahsunkul yazdı:
Brk yazdı:Arkadaslar o gun bızım gunumuz olacak dusunsenıze, en yakısıklı bız olucaz, kendımze guvenımz gelıcek belkıde, hayata karsı cok gusel bırsey yapacagız, bızde dıger ınsanlar gıbı evlenıcez, bır ozguven nedenı daha,
off kardeşim ne diyon yaa, derdime dert katma :'(

(:
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

: )))
Brk

Mesaj gönderen Brk »

derde dert katıcak seyler dedıgımı zannetmiyorum,
:)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

sen bakma bana, yağmurun sesine dertlendiğim olur benim [smilie=derisive.gif]

yağmurun sesine bak, aşka davet ediyor
yere düşen her damla, beni harap ediyor
bu yağmur beni benden....

off..oooff. Resim
Kullanıcı avatarı
heidi_2000

Mesaj gönderen heidi_2000 »

Ben evlenmeye cesaret edemedim mesala, ama evlenseydim çok rahat biriyle de evlenmek istemezdim doğrusu. Birbirimizi anlayamazdık çünkü, benim içine kapanıklığım, kendi dünyamda yaşamam, insanlara karışamamam onu sıkar, onun rahatlığı, sosyalliği
beni zorlar. Birbirimize ayak uyduramayız.
Bir hayalmiş mutluluk ...
Brk

Mesaj gönderen Brk »

Bu siteden hiç boyle bır arkadaslık cıktımı aacaba=)
dusunsenıze sıteden bırılerı evlenıyo! =)
ama bence 2 SF li bırbırnı daha cok asagıya ceker , bılmıyorum gercı dıger turlu tıplerlede olcak gıbı durmuyo :S
<daisy>

Mesaj gönderen <daisy> »

ben yaklaşık iki yıllık evliyim,kimseyi korkutmak istemem ama bence kişi sf yi yenmeden evlilik yapmamalı,çünkü evlilik hayatı insana birçok sorumluluk getiriyo.bekarken kaçabildiğiniz birçok şey evlendikten sonra size kalıyo(ör:misafir ağırlamak gibi,özelliklede eşinizin yakınları)ve bence eğer evlilik yapılacaksa bunu mutlaka eşinizle paylaşmalısınız,aksi takdirde kaçındığınız durumları açıklamak bi hayli zor oluyo..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Brk yazdı:Bu siteden hiç boyle bır arkadaslık cıktımı aacaba=)
dusunsenıze sıteden bırılerı evlenıyo! =)
ama bence 2 SF li bırbırnı daha cok asagıya ceker , bılmıyorum gercı dıger turlu tıplerlede olcak gıbı durmuyo :S
2-3 çift var benim bildiğim..