7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
seydam

Re: 7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Mesaj gönderen seydam »

banada ilaç verdile daha yeni 1 gün oldu ama ben kullanmak istemiyorum hiç kendi kendime aşmaya çalışıyorum (ne kadar zor olsada) ilaçlardan korkuyorum evet güven ve cesaret veriyo ama birsürü de yan etkisi var sağlığımı bozmak istemiyorum ama artık biraz mutlu olmak istiyorum napıcam bilmiyorum :(
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

yaa yazdı:4 aydır ilaç kullanıyorum. ve eve misafir gelmesini istiyorum. bazı yakın akrabalarım beni gormeye gormeye unutmustur belki. nokta.
Hangi ilaçları kullanıyosun ?
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

masalkitabı yazdı:
yaa yazdı:4 aydır ilaç kullanıyorum. ve eve misafir gelmesini istiyorum. bazı yakın akrabalarım beni gormeye gormeye unutmustur belki. nokta.
Hangi ilaçları kullanıyosun ?
İyi hissettiğim bir zamanda bunu yazmıştım. Aslında yazarken oldukça abarttığımın farkındaydım. Nedense yinede yazmak istemiştim. Belki de kendimi buna inandırmak istiyordum. Velhasıl abarttığım kadar olmasa da ilacın iyi geldiğini söyleyebilirim. Efexor.
BEN BENİM
alucard06

Mesaj gönderen alucard06 »

istanb_lue yazdı:Bende 29 yaşındayım...
Ya bu arada bırakın ilaçlara sataşmayı surekli...
Kafada bitecek ama ilaç şart, ben eski hallerimi çoktan unutmaya başladım ilaç şart diyorum başkada bişeyi kesinkikle kabul etmiyorum... Doktora gidin ve tedavi olun, size ilaç yazsın ve aksatmadan kullanın.
Önceden bir şey söylemeden önce kırk kere kafamda düşünürdüm aman yanlış cümle kurmayım diye şimdi o kadar rahatım ki canım ne söylemek istiyorsa herkesle istediğim gibi konuşuyorum artık kafamda kurgulamıyorum allaha şükürler olsun herşeyin bir tedavisi vardır.
Önceden çok çaba harcadım ama refleks gibiydi istemdişi yuzum kızarıyordu sesim titriyordu ne kadar kafada senin dediğin gibi bitirmeye çalışsamda olmayınca olmuyordu. Şimdilerde ben şansımı zorluyorum sonuna kadar; benim için eglenceli bir oyun haline geldi eve kalabalık misafirler gelsinde insanlara biraz takılayım diyorum bu seferde gelmez oldular : ))
Bakın; söylediklerimi çok ciddiye alın hakkaten samimiyetimle yazıyorum eskiden o kadar korkuyordum ki insanların olumsuz yorumlarını okudugumda bu sefer sitede iyi bir yazı gorunce ister istemez kandırmaca sanıyordum ama kafamda çok buyutmuştum. Şimdi son kez söylüyorum çok şeyi geride bıraktım 3-4 ay kadar zamanda. Sizde bişeyler yapın kendiniz için.
Artık siteye ugramıyorum benide kaybetmeyin çünkü insan duzelince inanın içinde gucunde oluyor burdaki karamsarlıga girmek istemiyor.
Buralardayken bana bişeyler sorun merakınızı giderin ben siteye uye oldugumda muhattap bulamıyordum iyi olanlara yazı yazıyordum ne cevap nede başka bişey geliyordu...

Ben burdayım...!
dostum sen satürn döngüsünden geçiyorsun:)bende forumun astrologu olarak birkaç kelam edeyim bari şurda..saturn bizim korkularımızn ve fobilerimizin göstergesidir..saturn etkisi insanı asosyalleştirir..saturn'ün güneş etrafında 1 tur dönüşü 29,5 yıl sürer..bu süreden sonra satürnün engelleri kalkar derler..bence sende iyileşmenin metafiziksel olarak bununla bağlantısı olduğunu düşünebilirsin..:)saturn haritasında kuvvetli olan insanlar sosyalfobik olurlar..bende o kimselrden biriyim..bende 29'uma girmek üzereyim inşallah iyileşeceğimi ümit ediyorum..bende böyle bir bilgilendirme yapmak istedim sadece..
thealone

Mesaj gönderen thealone »

alucard06 yazdı:
Kafada bitecek ama ilaç şart, ben eski hallerimi çoktan unutmaya başladım ilaç şart diyorum başkada bişeyi kesinkikle kabul etmiyorum... Doktora gidin ve tedavi olun, size ilaç yazsın ve aksatmadan kullanın.
Önceden bir şey söylemeden önce kırk kere kafamda düşünürdüm aman yanlış cümle kurmayım diye şimdi o kadar rahatım ki canım ne söylemek istiyorsa herkesle istediğim gibi konuşuyorum artık kafamda kurgulamıyorum allaha şükürler olsun herşeyin bir tedavisi vardır.
Önceden çok çaba harcadım ama refleks gibiydi istemdişi yuzum kızarıyordu sesim titriyordu ne kadar kafada senin dediğin gibi bitirmeye çalışsamda olmayınca olmuyordu. Şimdilerde ben şansımı zorluyorum sonuna kadar; benim için eglenceli bir oyun haline geldi eve kalabalık misafirler gelsinde insanlara biraz takılayım diyorum bu seferde gelmez oldular : ))
Bakın; söylediklerimi çok ciddiye alın hakkaten samimiyetimle yazıyorum eskiden o kadar korkuyordum ki insanların olumsuz yorumlarını okudugumda bu sefer sitede iyi bir yazı gorunce ister istemez kandırmaca sanıyordum ama kafamda çok buyutmuştum. Şimdi son kez söylüyorum çok şeyi geride bıraktım 3-4 ay kadar zamanda. Sizde bişeyler yapın kendiniz için.
Artık siteye ugramıyorum benide kaybetmeyin çünkü insan duzelince inanın içinde gucunde oluyor burdaki karamsarlıga girmek istemiyor.
Buralardayken bana bişeyler sorun merakınızı giderin ben siteye uye oldugumda muhattap bulamıyordum iyi olanlara yazı yazıyordum ne cevap nede başka bişey geliyordu...

Ben burdayım...!
dostum sen satürn döngüsünden geçiyorsun:)bende forumun astrologu olarak birkaç kelam edeyim bari şurda..saturn bizim korkularımızn ve fobilerimizin göstergesidir..saturn etkisi insanı asosyalleştirir..saturn'ün güneş etrafında 1 tur dönüşü 29,5 yıl sürer..bu süreden sonra satürnün engelleri kalkar derler..bence sende iyileşmenin metafiziksel olarak bununla bağlantısı olduğunu düşünebilirsin..:)saturn haritasında kuvvetli olan insanlar sosyalfobik olurlar..bende o kimselrden biriyim..bende 29'uma girmek üzereyim inşallah iyileşeceğimi ümit ediyorum..bende böyle bir bilgilendirme yapmak istedim sadece..
dostum bence çok beklersin (bana göre çünkü bana göre bu anlattıkların çok saçma)
Ben de sf'liyim hayatımda bir kez doktora gittim doktor bana ilaç verdi bitince sonra gitmedim devlet hastanesine gitmiştim.Devlet hastaneleri hiçbir derde deva olamayacak konumda ki psikiyatri bölümü içler acısı. Özel bir doktordan psikologdan psikiyatrdan ya da adı her neyse tedavi olmak istiyorum ama gerçekten devir çok kötü ve parasızlık denen şey de insanın başında bekleyen bir bekçi.
alucard06

Mesaj gönderen alucard06 »

thealone yazdı:
alucard06 yazdı:

Ben burdayım...!
dostum bence çok beklersin (bana göre çünkü bana göre bu anlattıkların çok saçma)
Ben de sf'liyim hayatımda bir kez doktora gittim doktor bana ilaç verdi bitince sonra gitmedim devlet hastanesine gitmiştim.Devlet hastaneleri hiçbir derde deva olamayacak konumda ki psikiyatri bölümü içler acısı. Özel bir doktordan psikologdan psikiyatrdan ya da adı her neyse tedavi olmak istiyorum ama gerçekten devir çok kötü ve parasızlık denen şey de insanın başında bekleyen bir bekçi.
dostum fikirlerimi beyenmeyebilirsin ama saçma demek pek nazik bir ifade olmadı..beyenmiyorsan benim mesajıma alıntı yapmaman daha doğru olurdu bence..sonuçta herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil..
thealone

Mesaj gönderen thealone »

bende yaşama sevinci istiyorum :)
bulutlu gökyüzü

Mesaj gönderen bulutlu gökyüzü »

valla sizin gibi iyileşenleri gördükçe umudum artıyor :) [smilie=dance3.gif]
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

aylardan sonra ugramak istedim bakın nişanlandım yakında nikahımda var.
artık benim yerime bir başkası var, keşke öğrencilik yıllarımda bu halimi görseydim çok daha guzel yetiştirebilirdim kendimi.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

İlaçlarla ilişiği keseli aylar oldu. Kötüyüm ama bir daha ilaç kullanmayacağım. İlaç rahatlatıyor yani faydasını küçümsemiyorum. Bu başlıkta yazdıklarıma bakarak "enee neydi ne oldu, önceden öyle demiyordun" diyebilir. Haklısınız, ilaç kullandığım dönemde yaptıklarımla kendime birşeyler kattım. O dönem akıl bir karış havadaydı. İlacın etkisinden olsa gerek.

Sadece eskiye göre daha tahammül edebilir biri oldum. Çok iyi durumda olduğumu söyleyemem, sadece biraz daha dişimi sıkıyorum o kadar. Sıkın dişinizi bu kuluçka dönemini atlattığınızda geriye bakıp gülersiniz.

Klasik kişisel gelişim jargonuna bağlayıp canınızı sıkmak istemem biliyorsunuz hepiniz işte. Onlarca kitap okumuşsunuzdur. Hayatınızı anlamlandırın!
Forumun bilgesi gibi hissettim kendimi şimdi :) Takılın kafanıza göre bunlara da kulak verin :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Bu arada @istanb_lue tebrik etmeyi unuttum. Tebrik ederim :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
kaderimmis

Mesaj gönderen kaderimmis »

domates şimdi nasılsın, 1,5 yıl sonra...

anlatsana ilaçları bıraktın mı

etkileri nasıl
feraye

Mesaj gönderen feraye »

alucard,

ben de satürn gezegenine mensubum. soyadımı satürnzede olarak değiştireceğim. başıma gelenlerin bütün suçlusu satürn döngüsü eminim. 28 yaşında hayatımın işine başladım. ikinci 28 i bekliyorum sabırsızlıkla.
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

domates yazdı:Bu arada @istanb_lue tebrik etmeyi unuttum. Tebrik ederim :)
Tesekkur ederim geç olsada gordum : )
Bu arada arkadaslar yaklaşık bir ay önce evlendim eskiden belkide hayal gibiydi ama şimdi çok iyiyim. Nokta
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

O kadar yürekten yazmışsınki içim açıldı yazını okurken.Geldigin noktaya çok sevindim.İnşallah en kısa sürede komple atlatırsın şu sosyal fobiyide.İlaçsız kimse sosyal fobiden kurtulamaz bence.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)