7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
ecsam

Re: 7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Mesaj gönderen ecsam »

Aynı şeyleri tekrarlamayın. kurtulur.
Size kaç kere söyleyecem. Zihindeki o utanç duygusu ilaçsız da bloke edilebilir.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

domates kardes bende paxile yeni basladim. yaklasik 15 gun oldu. bendeki etkileri mukembel.sanki 2-3 bira icmisimde cakir keyifim. ama zihnimde yerinde gibi. sen 7-8 ay kullandigini soyluyorsun. bu 7-8 aylik surede paxilin etkisinde bi azalma yada artma oldumu? baska uzun kullananlarda bu soruyu cevaplayabilir.

2. sorum sadece domatese ve paxili uzun kullanipta birakanlara. acaba sonuc olarak kullandiginiza pismanmisiniz? yani jeske hic kullanmasaydim mi diyosunuz? yoksa iyiki kullanmisimmi diyosunuz?
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Uygun ilacı bulacağım diye göbeğim çatladı açıkçası.Ömrümde ilk defa 7 ay bir ilacı bırakmadan sabırla kullandım sonuç pek de iyi değil.Bir de ahmaklık edip birden bıraktım ki bunu kimseye önermiyorum yerli yersiz öfkeler ağlamalar oluyor tırlatıyor insan tabiri caizse.Bir başka ilacı denemek için yine dr.a gideceğim.Hayırlısı diyelim
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

Unutmadan bir de böyle kafana göre ilaç bırakınca garip rüyalar görüyor insan.Mesela geçen gece annemin kafasında soğan bitmişti ve çok tatlı bir erkek çocuğu vardı 3-4 yaşlarında ama aslında o evcilleştirilmiş bir kedi olduğu için sevememiştim.Böyle de saçmalıklar oluyor
unbreakable71

Mesaj gönderen unbreakable71 »

8 gündür zedprex risperdal kullanıyorum çok sıkıntılı geçiyo bu bir hafta daha önce bu ilaçları kullananlar varmıydı ayrıca bende sosyal fobi ve delüzyon varmış doktorun bu şekil bi teşhis koyduğu arkadaşlar varmı. ayrıca ilaçlar ilk haftalarda bu şekil sıkıntı veriyomu insanlara yoksa ben epilepsi hastasıyım o yüzdenmi bunlar oluyo bende bilemiyorum kafayı yiyecem sanırım az kaldı. [smilie=dash2.gif]
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

unbreakable71 yazdı:8 gündür zedprex risperdal kullanıyorum çok sıkıntılı geçiyo bu bir hafta daha önce bu ilaçları kullananlar varmıydı ayrıca bende sosyal fobi ve delüzyon varmış doktorun bu şekil bi teşhis koyduğu arkadaşlar varmı. ayrıca ilaçlar ilk haftalarda bu şekil sıkıntı veriyomu insanlara yoksa ben epilepsi hastasıyım o yüzdenmi bunlar oluyo bende bilemiyorum kafayı yiyecem sanırım az kaldı. [smilie=dash2.gif]
Ben de antidepresana başladım 1 haftadır sersemlik ve mide bulantısı var. Yan etkiler normaldir ilk 1-2 hafta için. Senin kullandığın ilaçlar antipsikotik grubuna giriyor. Sosyal fobi ile alakalı olduğunu zannetmiyorum ama yine de dediğim gibi yan etkiler normaldir.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

önceden kullandığın depresana mı başladın? hani p ile başlayan.yoksa başka bir şey mi? başka bir şey ise modeli nedir?
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

mudokon yazdı:önceden kullandığın depresana mı başladın? hani p ile başlayan.yoksa başka bir şey mi? başka bir şey ise modeli nedir?
Etken maddesi paylaşmakta sakınca yok, etken maddesi çikolata. Aynı bonibon yani :) Çikolata candır!
En son Anonymous tarafından 16 Eki 2011, 14:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: "İlaç isimleri" genel bir kavramdır. "Müstahzar isimleri" yazmadığına dikkat ediniz. Her türlü ilaç veya ilaç mahiyetinde besin desteğinin adı yasaktır.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

1 buçuk yıldır çikolata etken maddesini alıyorum. iyi geldi. ama yetmiyor. doktordan daha etkili bişiler isteyeceğim bu sefer.
En son Anonymous tarafından 16 Eki 2011, 14:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İlaç markaları yerine, etken maddelerini kullanmak ilaç isimleri vermenin mazereti kabul edilmez.
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

domates yazdı:
mudokon yazdı:önceden kullandığın depresana mı başladın? hani p ile başlayan.yoksa başka bir şey mi? başka bir şey ise modeli nedir?
Etken maddesi paylaşmakta sakınca yok, etken maddesi çikolata. Aynı bonibon yani :) Çikolata candır!
sana katılıyorum. kaşık kaşık çikolota yerim. ve her yemekten sonra çikolota yemeden yapamam:))

şaka bi yana çikolataya karşı ciddi bağımlılığım var. keseye zarar veriyor artık.
..............Resim.................~~Resim
unbreakable71

domates bende bugün pa....a' ya başladım olumlu etkilerini nekadar zaman içerisinde görürüm aceba sen daha önce kullanmışsın bu arada yan etkileri neler sen bilirsin
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

yan etileri mide bulantısı, uyuşukluk vs. Ekşisözlük'ten ilacın ismini yazıp aratırsan faydalı bilgiler edinebilirsin ayrıca. 1 ay sonra etki göstermeye başlar genelde. Yan etkileri can sıkıcı olabilir ama sabırlı olursan etkisini görürsün.
unbreakable71

istanblue arkadaşımız nerelerde ne yaptı aceba son durum nedir çok merak ediyorum aceba iletişime geçebilirmiyiz kendisiyle
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

unbreakable71 yazdı:domates bende bugün p....a'ya başladım olumlu etkilerini nekadar zaman içerisinde görürüm aceba sen daha önce kullanmışsın bu arada yan etkileri neler sen bilirsin
zAarrrr.. ilaç isimleri kullanmıyoruz. lütfen
domates yazdı:yan etileri mide bulantısı, uyuşukluk vs. Ekşisözlük'ten ilacın ismini yazıp aratırsan faydalı bilgiler edinebilirsin ayrıca. 1 ay sonra etki göstermeye başlar genelde. Yan etkileri can sıkıcı olabilir ama sabırlı olursan etkisini görürsün.
evet yan etkileri ağırdır ama sf'nin görsermiş olduğu etkileri bertaraf edebilen nadir ilaçlardan..
..............Resim.................~~Resim