7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
domates

Re: 7-8 aylık ilaç kullanım sürecinde geldiğim nokta: Mükemmel

Mesaj gönderen domates »

ben hala tedavi aşamasındayım. bir çok şeyi aştım ilaç sayesinde. Ama hayat bir süreç ve insan ölene kadar kendini geliştirmeli. Karşı cinsle ilişkilerim olsun, kalabalıkta konuşmak olsun aştım bazı şeyleri kısmen.

ANFİ'de sınıfa konuşma yaptım, sunum yaptım. Bunlar benim için hayaldi bir zamanlar. Hiç de zorlanmadım, teklemedim. Hala gözler üzerimde tedirginliği var üzerimde bunu nasıl yenerim ona uğraşıyorum.

Geçmişe baktığımda bazen üzülüyor daha çok da gülüyorum "vay bee" diyorum "Ne salaklıklar yapmışım zamanında". İlacı kullanmalıyım uzun bir süre daha. Doktor öyle söylemişti. İlacı bıraktıktan sonra başlayacak asıl zorluklar. Eskiye dönmem inşallah.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
tradewind

Mesaj gönderen tradewind »

domates yazdı: İlacı bıraktıktan sonra başlayacak asıl zorluklar. Eskiye dönmem inşallah.
domates kardeş sen bu işin saçmalığı görmüş ve yaşamışsın
bu yaşamamış olsaydın gerçeği görmeyecektin
eskisine dönsen bile artık bunun saçmalığı bildiğin tahmin etmiyorum ki etkisinde kalacan
tabi şimdiden böyle düşünme kötü
ruh gözle görülür bir şey değilki bir antibiyotikle iyileştiresin
ee sen beynine şimdiden eskiye hazırlan komutunu gönderirsen tabiki olumsuz etkilenceksin
mesela ben avg antivürüs kullanıyorum. akşam yatarken tüm bilgisayarı tara diyorum
sonra ayarlarında 'bilgisay kapanmazsa kapanmayı zorla'yı seçiyorum
sabah bakıyorum hepsini taramış ve kendi kendine kapanmış
insan beyni de bu şekildedir eğer korkmalısın komutunu gönderirsen
karşılaştığında korkmalıyım,sf li olmalıyım çünkü ben buyum deyip gene eski tasa çevrileceksin
ya mantıklı olun az ya
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

gecen akrabaya gittim sankim rahattım yaa,,,vallaha,,,,,not:1 ay 21 gunluk ilaç kullanımı yapılmıstır..hııııı
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

ulan herkes yendi bi biz kaldık iyi mi [smilie=beach.gif]
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
Kullanıcı avatarı
mafat

Mesaj gönderen mafat »

Ben de şu malum ilaca başlayamadım(doktor kontrolünde) aklımda kaldı.

Bir türlü kendimi ikna edemiyorum. Bir inanabilsem bende işe yarayacağına.

Önceki ilaçta o kadar ümitliydim ki, placebo bile onun kadar tesir ederdi :(
alperdem
İletişim:

Mesaj gönderen alperdem »

domates yazdı:açıkçası üşendim uzun yazmaya. daha açıklayıcı olabilirdi ama herkes gibi sıradan bir sosyal fobiliyim. fazladan bir açıklamaya gerek duymadım. sorular olursa cevaplarım tabi ki. Paxera kullandım, hala kullanıyorum.
.
Paxera'yı bende 1 yıl kadar kullandım. Ondan önce 3 yıl akdar Efexor kullanmıştım. Rahatlıkla söyleyebilirm ki paxera çok süper bir ilaç. Fakat sadece ilaç tedavisiyle iyileşeceğime inanmadığımdan, ve ilaçlara rağmen hayatım giderek kötüleştiği için ( ebeveyn boşanması, akabindeki sevgiliden ayrılma vs), ilacı kestim, zira bir işime yaramıyorlardı. Şansızlık diyelim. Tedavime tam anlamıyla başladığımda ise, paxera+ psikoterapiyi deneyeceğim. Sadece ilaçla düzelebileceğimi sanmıyorum. Umarım ilaç + psikoterapi başarılı olur. Seni de tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
fadime

Mesaj gönderen fadime »

Domates ilacı bıraktıktan sonraki durumlarınla da ilgili yazılarını burdan bekliyoruz. Özellikle iyi olursan buraya yazacaağın şeyler o kadar moral verici olur ki bizim için, başka hiçbişey bu kadar etkili olmaz.
İyi olanlar kanatlanıp gidiyorlar sanırım. Burada iyileştim, hala iyiyim yazıları yazan yok çünkü...
Cinastım. Şartlar fadime yaptı.
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

çok şükür eskisi gibi değilim ve iyiyim : )
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ilacı henüz bırakmadım. yavaş yavaş bırakmam gerekiyor ve bu da 3-4 ay alır en az. Sonrasına bakarız artık, paylaşım yaparım.
Kullanıcı avatarı
istanb_lue

Mesaj gönderen istanb_lue »

şimdi nasılsın domates durumun iyi ama değil mi...?
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

durumum tabii daha iyi. sadece kalabalıkta yalnız yürürken biraz tedirginlik oluyor. Bunun gibi bir kaç şey kaldı. Onlar için de zaman gerekli ya da alışabilirim bunlara :)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

domates dedinde bendede domates gibi olma durumu var, sanırım aynı ilacı kullanıyoruz. sf'yi yendim gibi işte bi bu durum var rahatsız eden..
..............Resim.................~~Resim
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Arkadaşlar bende bende 3 aydır ilaç kullanıyorum ama su an bir ilerieleme gormedım malesef:(.lustral ile basladım.Okb de eklendi citole gectım.Şimdi cipralex kırmızı kutu kullanıyorum gunde 1 adet.Yanınada atarax verdi doktor.Doktoruma guvenmekten baska carem yok .Akşın abıraktım acıkcası herseyi :).
pulse

Mesaj gönderen pulse »

Belirteyim bende boyun titremesi var.Kalaqbalıkda,yemek yerken hep gıozler uzerımdeymıs gıbı oluyor ve bunu atamıyorum bır turlu.Boynumu kontrol edemıyorum.Norolojık bır vakada degıl bendekı.Onuda arastırdım doktorumla..YArdımlarınızı ve yorumlarınızıda beklıyorum.Şimdiden teşekkurler...
Kullanıcı avatarı
buz9

Mesaj gönderen buz9 »

pulse allah şifa versin..
Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin....