Rüyalar ve Hayat

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
catatonic20

Rüyalar ve Hayat

Mesaj gönderen catatonic20 »

çok sık rüya görmeyen biri olarak rüyalarımda genelde çok huzurlu oluyorum..sfnin inatçı kaygılarından arınmış bir hayatın içerisinde buluveriyorum kendimi.bilmem tüm sflilerde benim gibi midir?..rüya bitince üzülüyorum nedense...
diyeceğim şu ki biz galiba bazı şeyleri tıpkı rüyadaki gibi belli bir akışa bırakamıyoruz..zira kendimizi hayatın akışına bırakmak yerine yaptıklarımızı sorgulamayı yeğliyoruz..işte farkta tam olarak burada galiba..yaptıklarını sorgulamak,karşı tarafın sorgulayacağını düşünmek...
oysa insan kendini okyanusun içindeki bir damla su gibi görmelidir ve herkesinde bu şekilde gördüğünü benimsemelidir..yaptığımız şeyleri değil,halihazırdaki durumları sorgulamak ve buna göre hareket etmek kuşkusuz ki hepimizin yapamadığı birşeydir..sosyal gelişimide olumsuz yönde etkileyen ve insanın kendisini dünyanın merkezi olarak kabul ettiği bir sendromun içinde bazı gerçekleri ne kadar iyi görebiliriz ki?..ama yinede gayret edilmeyince bir sonuca ulaşılamıyor..tabiki sırası gelince hatada yapacağız,potta kıracağız hatta bazı insanlar bizi sevmeyecek yaptıklarımızdan dolayı..hata yapa yapa doğrularıda daha iyi kavrayacağız..ne olursa olsun birşeyler yapmak gerekir bence...sevilmemek bile renksiz olmaktan iyidir..yeterki bir rengimiz olsun hayatta,ya bu da şöyle bir insan desinler..iyi yada kötü anlamda..
diğer tarafta gri bir renge sahip olmak yani aslında beyaz ama siyah bulaşmış bir beyazı kastetmek burada daha oturaklı olur,herzaman için etkisiz,hiçbirşeyden anlamayan,beceriksiz bir insan olarak değerlendirmelerine sebep olmaz mı?bu sizce daha mı iyidir?..hayattaki rolümüzün tam bir rolsüzlük olması durumu sizce kötü bir rolde bile oynamaktan daha mı iyidir?..
sfli arkadaşlarıma küçük ama önemli bir tavsiye..sesimiz biraz daha gür çıksın hayatta,unutmayalım ki hepmiz evren içerisinde bir noktayız ve birgün o nokta bile olamayacağız..
var

Re: Rüyalar ve Hayat

Mesaj gönderen var »

Rüyalarım genellikle geçmişim ile ilgili olduğu için, rüya yerine kabus demem daha doğru olur. Bütün pişmanlıklarım beni rüyalarımda buluyor. Oysa eskiden uyumak en sevdiğim şeydi, hatta yegane hobim. Ama yazında doğru noktaya parmak basmışsın. Senden iyi eftci olurdu herhalde.
catatonic20

eftçi nedir var?.. :) ilk defa duydum bunu...
catatonic20

heleki bazı rüyalar vardır..hiç bitsin istemezsin :p
ergenken çok görürdüm öyle rüyaları ama şimdi göremiyom nedense [smilie=blind.gif]
Kullanıcı avatarı
pergel

Mesaj gönderen pergel »

ben okul döneminde baya bi mücadele ettim.
o zamanlar gördüğüm rüyalarda sosyal fobili olmuyordum karşımdakiler beni anlıyorlardı.
geçen sene mücadele ile başladı ve mücadele ile bitti şimdi biraz kafa dinliyorum ama en kısa zamanda yine başlayacağım mecburum...
@@@@

Mesaj gönderen @@@@ »

gercekten rüyalar ne garip bazen hiç uyanasım gelmiyor...
@@@@

Mesaj gönderen @@@@ »

rüyalarımda hep olmak istediğim hep yapmak istediğim şeyi yapıyorum...uyandığımda ise..sadece düşünüyorum.......
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

düşüncelerine katılıyorum catatonic20, kendimizi akışa bırakmak okyanusta bir damla olduğumuzun bilincinde yaşamak, yaşadıklarımızı deneyimlerimizi bizi geliştiren tekamül ettiren kurgular olduğunu unutmadan yaşamak. kendimizi yargılamadan haksızlık etmeden kendimize varolabilmek. sfnin tek rengimiz olmaması. sf ile kavgalı değil onunla barışık yaşamayı öğrenmek. bütün bunlar güzel falak öyle bir duvar var ki bizi sıkıştıran aşamadığımız. duvarı sürekli itiyoruz üstmüze geldikçe yani hep kendimizle savaş.bu duvarı serbest bırakıp bir de üstümüze istediğince gelmesine izin vermekte bir başka çözüm belki.
catatonic20

belgin yazdı:düşüncelerine katılıyorum catatonic20, kendimizi akışa bırakmak okyanusta bir damla olduğumuzun bilincinde yaşamak, yaşadıklarımızı deneyimlerimizi bizi geliştiren tekamül ettiren kurgular olduğunu unutmadan yaşamak. kendimizi yargılamadan haksızlık etmeden kendimize varolabilmek. sfnin tek rengimiz olmaması. sf ile kavgalı değil onunla barışık yaşamayı öğrenmek. bütün bunlar güzel falak öyle bir duvar var ki bizi sıkıştıran aşamadığımız. duvarı sürekli itiyoruz üstmüze geldikçe yani hep kendimizle savaş.bu duvarı serbest bırakıp bir de üstümüze istediğince gelmesine izin vermekte bir başka çözüm belki.
katılıyorum. [smilie=blind.gif]
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

Başlığı görünce sabah gördüğüm rüyayı hatırladım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bazı rüyalarda var bi hikmet buna eminim.. tıpatıp aynısı çıktığı bile oluyor..
..............Resim.................~~Resim
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Dün gördüğüm kabus resmen kabir azabı gibiydi; uyanınca bile iç çekmekten kendimi alıkoyamadım
@@@@

Mesaj gönderen @@@@ »

şuan pencereden yağan kara bakıp yatıcamm...bakalım bu gün rüyamda beni neler bekliyoo.......(şöle güsel bir kız görsem hiçç fena olmaz yaaa... :D )..tmm tmm ben rüyamda bile göremem böle bişeyi bende şans var mı kii....poff
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

mahsunkul yazdı:bazı rüyalarda var bi hikmet buna eminim..
Kesinlikle!!!

Geçenki gördüğüm rüyada tırnaklarım sırayla sökülüyordu.Kanlar akıyordu.Duyduğum acı çok gerçekçiydi.Hatta şöyle deyim o an hem rüyam devam ediyor hem de beni uyandırmaya çalışan kişiyi duyuyordum.Son tırnağımda sökülünce gözümü açabildim.

Rüya tabirlerine baktım.Kendimce anlamlandırma çabasına girdim.Bu durum neyin kefareti bir bilebilsem.

Ondan önceki gece rüya görmeyi dilemiştim.Önümde 2 yol vardı karar veremiyordum.Hala da ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...
@@@@

Mesaj gönderen @@@@ »

gördüğüm rüya cok garipti.....sınıftaydıkk...arkadasım sınıftaki diğer cocuklara bağırdı....(sanki ezeli düşmanı gibiymiş gibiydi).daha sonra cocuk bana burada laf atamassın diye ayağa kalktı ve yanındaki arkadaslarıda ve gercekten baya kalabalıktılar....arkadasım tek kalmıştı...ben ne yapıcağıma karar veremedim..kalkıp yardım mı etmeliydim yoksa onu tek mi bırakmalıydım...daha sonra ortam birden değişti...hatırladığım kadarıyla başka bir yerdeydik ve ben arkadasıma yetişmeye calılıyordum amacım belliydi ona yardım edicektim fakat bir türlü onları bulamadım ama bağırış seslerini duyuyordum ve kahroluyordum....daha sonra bir ambulans sesi duydum...ve bir anda cok kötü oldummm....arkadasıma yardım edememiştim..................