Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Bluesky

Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Mesaj gönderen Bluesky »

Bazı konularda utangaçlaşsamda genel olarak girişken sosyal biriyim. Yani SF'li olduğumu düşünmüyorum.

Forumdaki bazı mesajları okudum. Bazı kişiler rezil olduğunda bunu örtmeye çalıştığını vs. demişler. Bu tip durumlarda durumunuz maalesef öbür insanlar tarafından kolayca fark edilir. Her bireyin bu davranışlarda gösterdiği tepki farklıdır. Kimileri dışlar, alay eder kimisi ise yardımcı olmaya çalışır.

Sonuç olarak yaşadığınız durumu yazarsanız size diğer kişilerin buna nasıl tepki gösterdiğini yazabilirim. :)

Tabii her insanın fikirlerini önemsememenizi tavsiye ediyorum.
papatyam

Re: Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Mesaj gönderen papatyam »

baslik biraz tuhaf kacmamismi:) normal insanin gözünden demissin. biz bu durumda anormalmi oluyoruz:)
Kullanıcı avatarı
Ayşeli

Mesaj gönderen Ayşeli »

papatyam yazdı:baslik biraz tuhaf kacmamismi:) normal insanin gözünden demissin. biz bu durumda anormalmi oluyoruz:)
[smilie=good.gif]
ÇocukLuğumu özlüyorum.
Yara bere içindeki dizLerimi.
Pamuk heLvaya yapışmış suratımı.
Elma şekerine bulanmış ağzımı.
YaramazLık yaptığımda annem göremesin diye .
SakLandığım kapı ağzını.
Oysa . . .
ÇOKTAN SOBELEDİ HAYAT .
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

biz anormal değiliz tabiki...ben meseleyi anladım biraz dikkat lazım...ince bi ayar var orda..birde bu başlığı açan arkadaş psikologmudur nedir çok damara inmiş...belki gözlem yapmak istiyordur......
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Bluesky

Mesaj gönderen Bluesky »

Normal insan derken SFli olmayan demek istedim. Neden hemen kötülemeye çalıştın anlamadım :S
papatyam

Mesaj gönderen papatyam »

hayir kötülemek degildi amacim, hatta gülümseme yaparak yazmistim. sadece sakayla karisik takildim, yoksa ne demek istedigini biliyorum.
En son papatyam tarafından 28 Haz 2010, 18:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

Bluesky yazdı:Normal insan derken SFli olmayan demek istedim. Neden hemen kötülemeye çalıştın anlamadım :S
ne demek istediğini anladım zaten..vaktim yok şimdi açıklayamam uzun uzun...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Brk

Mesaj gönderen Brk »

merhaba hmmm hadı yorumlayın bakalım kavga etmeyı bırakıp =)
ben yenı bır ortama gırdgm zaman en sessız olmamak ıcın ses cıkarmak gıbı bı sacmalık yapıyorum,
her denılen espırıye fln komık bulmasamda haha dıye bır sesle guluyorum, =) hepsıne ama
ne kdr aciz gozukorum dımı :S
hayatıboşyaşadım

Mesaj gönderen hayatıboşyaşadım »

sosyal fobinin en kötü yanı insanların bakış acısı olsa gerek.gerçekten insanı çok üzen şeylerle karşılaşmak mümkün hele bir de türkiye de yaşıyorsan.türkiye de çoğu insana sosyal fobi nedir desen eminim çoğu cevap veremeyecektir.böyle bir oratmda sf li birinin yaşayacağı sorunları siz düşünün kendim çok yaşadığım için biliyorum.öyle bir şey ki üstüne bir yapıştımı kolay kolay çıkmayan bir leke gibi herkese acil şifalar diliyorum tabii kendime de
hayat herseye rağmen güzel değildir
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

selam Brk..aciz görünüp görünmediğini bilemiycem ama kahkaha atmak öyle bişey ki; sahtesi bile insanı çok pozitif bi ruh haline sokuyo..yorucu bişey olmasa ben gün boyu yapardım bunu :D :D
selam ''hayatıboşyaşadım''..Türkiyede sf li olmanın çok daha dezavantajlı olduğuna kesinlikle katılıyorum..canım ülkemin insanlarının azımsanmiycak bi çoğunluğu malesef çok eğitimsiz hatta yontulmamış bir nokta nokta.. :D
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
Bluesky

Mesaj gönderen Bluesky »

Brk yazdı:merhaba hmmm hadı yorumlayın bakalım kavga etmeyı bırakıp =)
ben yenı bır ortama gırdgm zaman en sessız olmamak ıcın ses cıkarmak gıbı bı sacmalık yapıyorum,
her denılen espırıye fln komık bulmasamda haha dıye bır sesle guluyorum, =) hepsıne ama
Sessiz olmak sadece sana özgü bişey değil brk. Sessiz durup çok saygı ve ilgi gören bir sürü kişi tanıyorum. Eğer aciz gözüktüğünü düşünüyosan bu durum sessizliğinden değil kendine güvenmediğinden kaygaklanıyor. Kendi güvenini kazanmak içinde önce neden kendine güvenmediğini anlayıp sonra o sorunu yıkman gerekir. Yazıldığı gibi kolay değil biliyorum ama yapmakta sandığınız kadar zor değil.
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

onlar bana baksınlar,belki bişeyler öğrenirler,iplemiyorum,bu devirde başlar ayak ayaklar baş konumunda...
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
phobiadictates

Mesaj gönderen phobiadictates »

sf li bir tanıdığıma biri sen loosermısın demiş
var

Mesaj gönderen var »

papatyam yazdı:baslik biraz tuhaf kacmamismi:) normal insanin gözünden demissin. biz bu durumda anormalmi oluyoruz:)
TDK yazdı:norm Fr. norme

1. Yargılama ve değerlendirmenin kendisine göre yapıldığı ölçüt, uyulması gereken kural, düzgü. 2. Önceden belirlenmiş kalıp, düzgü.
Güncel Türkçe Sözlük

normal Fr. normal

1. Aşırılığı, eksikliği ve taşkınlığı olmama, ortalama durum. 2. mat. Bir eğrinin bir teğetine değme noktasından çizilen dikme. 3. sf. Kurala uygun, alışılagelen, olağan, düzgülü, aşırılığı olmayan, uygun
Güncel Türkçe Sözlük
Biz normal değiliz. Bu tanıma göre, ne normalliğinizi gördünüz de anormal olmayı kabullenemiyorsunuz? Eğer normal isek, niye tedavi olarak bu durumumuzdan kurtulmak istemekteyiz?

Arkadaş kendince yardımcı olmaya çalışmış. Böyle şeylere takılmayıp, şunu değerlendirmek gerekir. Şahsen, az çok dışarıdan nasıl göründüğümü biliyorum. Ancak merak eden de olur herhalde.

Saygılar, sevgiler.
lifealivelife

Mesaj gönderen lifealivelife »

Bluesky yazdı:
Brk yazdı:merhaba hmmm hadı yorumlayın bakalım kavga etmeyı bırakıp =)
Sessiz olmak sadece sana özgü bişey değil brk. Sessiz durup çok saygı ve ilgi gören bir sürü kişi tanıyorum. Eğer aciz gözüktüğünü düşünüyosan bu durum sessizliğinden değil kendine güvenmediğinden kaygaklanıyor. Kendi güvenini kazanmak içinde önce neden kendine güvenmediğini anlayıp sonra o sorunu yıkman gerekir. Yazıldığı gibi kolay değil biliyorum ama yapmakta sandığınız kadar zor değil.
Ben de genelde bir ortamda çok konuşmam. Genelde dinlemeyi tercih ederim. İnsanlar sessiz dediklerinde ise rahatsız oluyorum. Sanki bunu kötü bir şeymiş gibi algılıyorum. Sanki sürekli konuşan insnalar daha dominant oldukları için ben kendimi pasif olarak görüyorum.