Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
clonizses

Re: Normal bir insanın gözünden nasıl göründüğünüze bakın.

Mesaj gönderen clonizses »

Her insan hata yapıyor,çok fazla gülünç duruma düşebiliyor. Bizi onlardan ayıran en önemli şey. Oyle bi duruma düştüğümüzde biz kabullenmek istemiyoruz ve örtbas etmeyi deniyoruz. Bu daha da gülünç olmamıza neden oluyor bence. Sf'li olmayan insanlar bunları gizlemeye gerek duymuyor. Çünkü herkeste olabileceginin farkındalar pek umursamıyorlar
Kullanıcı avatarı
master sf

Mesaj gönderen master sf »

Bluesky yazdı:Bazı konularda utangaçlaşsamda genel olarak girişken sosyal biriyim. Yani SF'li olduğumu düşünmüyorum.

Forumdaki bazı mesajları okudum. Bazı kişiler rezil olduğunda bunu örtmeye çalıştığını vs. demişler. Bu tip durumlarda durumunuz maalesef öbür insanlar tarafından kolayca fark edilir. Her bireyin bu davranışlarda gösterdiği tepki farklıdır. Kimileri dışlar, alay eder kimisi ise yardımcı olmaya çalışır.

Sonuç olarak yaşadığınız durumu yazarsanız size diğer kişilerin buna nasıl tepki gösterdiğini yazabilirim. :)

Tabii her insanın fikirlerini önemsememenizi tavsiye ediyorum.
sf li olmayan birinin buraya üye olup tavsiyelerde bulunması hiç hoşuma gitmedi.
kimya

Mesaj gönderen kimya »

katılıyorum .. sf li olmadığın için ne yaşadığımızı anlayamazsın bluesky. anlamaya çalırsın tamam ama AN-LA-YA-MAZ-SIN.. ve sana küçük bir bilgi : bir sf liye söylenecek en son şey ' rahat ol ' gibi cümlelerdir
şaşkın gülümse-me.
neden_sonuç

Mesaj gönderen neden_sonuç »

aslında herkes ne yapması gerektiğini biliyor sadece yapamıyor.çözüm yolun sonunda fakat biz yolu yürüyemiyoruz.normal olan insanlar değilde sf li olmayan insanların gözüyle nasıl algılandığımızı tahmin edebiliyorum ...bu kim ya... bu ne trip şimdi...ilginç biri...bişey mi oldu...vs
kimya

Mesaj gönderen kimya »

ne tribi neden_sonuç ? buna trip atmak denmez olan bişeyi söylüyorum sadece. ilginç biri demişsin... bence senin böyle düşünmen çok ilginç. istersen biraz daha düşün ve ne yazmışım orda iyice anla
şaşkın gülümse-me.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

kimya yazdı:ne tribi neden_sonuç ? buna trip atmak denmez olan bişeyi söylüyorum sadece. ilginç biri demişsin... bence senin böyle düşünmen çok ilginç. istersen biraz daha düşün ve ne yazmışım orda iyice anla
arkadaş sfli olmayan birinin sfli bir hakkında ne diyebileceğini yazmış.
...
bu kim ya?
bu ne trip şimdi
ilginç biri
...

bu kim yaaa yı "bu kimya" diye algılayıp yanlış anlama rekoru kırmışsın. tebrik etmek lazım.
rekorlar kitabına girebilirsin. :)

bi de tekrar oku ve iyice anla demişsin işte orada koptum. :D:D:D
de te fabula narratur
neden_sonuç

Mesaj gönderen neden_sonuç »

caferali çok teşekkür ederim
kimya

Mesaj gönderen kimya »

:D evet şu an ben de koptum :D :D siz demediniz bari ben diyim kendime yuuuhhhh :D
şaşkın gülümse-me.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

muahahahafah :D . pardon ben modddum emi, mod değişiyim [smilie=cool.gif]
..............Resim.................~~Resim
thealone

Mesaj gönderen thealone »

Ben de bir sfliyim hiçbir sorun yaşamıyorum çünkü hiç dışarı çıkmıyorum eve mıhlandım resmen ve iç dünyamı sevmeye başladım en kötüsü de bu olsa gerek
psikosomatik

Mesaj gönderen psikosomatik »

BİRİ BANA ANLATSIN LÜTFEN

normal bir insanın gözünden nasıl göründüğümü merak ediyorum.
evet bir seminerde toplantıda ne derler. çocuk heyecanlanıyor derler evet.
peki birebir ilişkide veya bir masada 2-3 kişi varken çok samimi dostlarınız anneniz babanız varsa normal bir insan için bu çok sıcak ve heyecanlanma ihtimalinin yüzde sıfır olduğu bir ortam. o halde böyle bir ortamda ne derler? çocuk bi tuhaf psikolojisi bozuk derler.
ben yalnız psikoloji psikiyatri ve tıp eğitimi almış kişilerden çekiniyorum. çünkü bu insanlar dışındaki insanların bu durumun sosyal fobi olduğunu veya utanma olduğunu düşünemeyeceklerini düşünüyorum. olsa olsa tuhaf psikolojisi bozuk derler. yanılıyomuyum?
thealone

Mesaj gönderen thealone »

psikosomatik yazdı:BİRİ BANA ANLATSIN LÜTFEN

normal bir insanın gözünden nasıl göründüğümü merak ediyorum.
evet bir seminerde toplantıda ne derler. çocuk heyecanlanıyor derler evet.
peki birebir ilişkide veya bir masada 2-3 kişi varken çok samimi dostlarınız anneniz babanız varsa normal bir insan için bu çok sıcak ve heyecanlanma ihtimalinin yüzde sıfır olduğu bir ortam. o halde böyle bir ortamda ne derler? çocuk bi tuhaf psikolojisi bozuk derler.
ben yalnız psikoloji psikiyatri ve tıp eğitimi almış kişilerden çekiniyorum. çünkü bu insanlar dışındaki insanların bu durumun sosyal fobi olduğunu veya utanma olduğunu düşünemeyeceklerini düşünüyorum. olsa olsa tuhaf psikolojisi bozuk derler. yanılıyomuyum?
imzamı atıyorum altına.
psikosomatik

thealone ben de bu ara öyleyim. eve saplandım kaldım. bu hastalığın bir çözümüde daha önce bi arkadaşın yazısında gördüğüm sokak çocuğu olmak aslında. etrafta bağırıp çağırmak. discolarda göbek atmak. eve kapanınca kaçmış oluyoruz. üstüne gitmek lazım ama üstüne gidince her fobide olduğu gibi ya daha kötü olursa bi işe yaramazsa endişesi var.
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Normal bir insanın... diye başlayıp kendini otomatikman farklı bir sınıfa sokarsan maça 1-0 yenik başlamış olmaz mısın ? O zaman içinden geldiği şekilde yaşamaya çalış Bazı şeyleri değiştiremiyorsan da kendine zaman tanı Tiyatro grubuna katılmak vs. böyle toplulukla yapılan ortak işlere katılırsan hem özgüvenin artar hem de işlevselliğin yükselir. Zaten sahneye çıktığında herkesin rolleri farklıdır Oyun bittiğinde de sırayla herkes alkışlanır...
psikosomatik

evet zaten normal olmayınca bir sıfır yenik başlıyosun zaten. mesela meslektaşlarım mesleki alanda kendilerini geliştirirken ben psikoloji dalında geliştiriyorum kendimi. yani bu konuya kafa yormak birhayli vakit alıyor. atı alan üsküdarı geçerken biz normal bir insan olmaya çalışıyoruz. ben sadece gerçekleri söyledim. tiyatro kursuna gittim. sonra bırakmak durumunda kaldım. sözün kısası şu an bir sıfır yeniğiz ve 2 gol atmamız gerekiyor. 2 gol için savaş diyosun. bizimde yapmaya çalıştığımız bu.