asosyallik sf nin gerçek çözümü

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

sosyal fobiyi yenemedim. gerçek bir asosyal olmam hiç kolay olmadı. günlerimi perdelerimi bile açmadan geçiriyorum oldukça mutluyum.

http://groups.yahoo.com/group/mavikalemgroup/
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: asosyallik sf nin gerçek çözümü

Mesaj gönderen Bornfobik »

Seni anladım fakat kavramları karıştırıyoruz gibime geliyor. Bence tercih meselesi tercih hakkım olsaydı 2sini de seçmezdim, asosyallikte sf kadar olmasa da çekilmez gibime geliyor.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

evet insan sosyal bir varlıktır tanımı yapılır. fakat bugünün sosyal ilişkileri beni cezbetmiyor. paylaşma duygumu tamamen yitirmedim sevgiyi de ancak soyal ortamların paylaşımları son derece sıkıcı.
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Asosyallik birazda maddi durumun iyi olmasına bakıyor bir geliriniz vs var fazla paraya ihtiyacınız olmazsa kafanıza göre takılır geç yatar geç kalkar günlerinizi tv veya bilgisayar başında geçirebilirsiniz hiç bilmediğiniz yerlere gidip gerektiği zaman insanlarla diyalog kurup gerektiği zaman kesip atabilirsiniz ancak maddi durum pek zor mecburen hayat mücadelesine atılıp sosyalleşmek zorundasınız.
thealone

Mesaj gönderen thealone »

joseraul yazdı:Asosyallik birazda maddi durumun iyi olmasına bakıyor bir geliriniz vs var fazla paraya ihtiyacınız olmazsa kafanıza göre takılır geç yatar geç kalkar günlerinizi tv veya bilgisayar başında geçirebilirsiniz hiç bilmediğiniz yerlere gidip gerektiği zaman insanlarla diyalog kurup gerektiği zaman kesip atabilirsiniz ancak maddi durum pek zor mecburen hayat mücadelesine atılıp sosyalleşmek zorundasınız.
katılıyorum. Hayat zaten zor. Sosyal fobili olanlar için biraz daha zor. Eğer bana insanlarla hiç muhatap olmayacağım ve kendimi rahat geçindirebileceğim bir iş verirseniz seve seve yaparım.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

asosyallikte parayla oluyor demek size göre. parasız asosyallerin vay haline...öyleyse parasız asosyaller olsa olsa şizoid olabilirler, yoksa onlarda mı paralı olmak durumunda hayatta kalabilmek için.şaka bir yana herkes yaşamak için para kazanmak ve sosyal hayatın içinde istese de istemese de varolmak durumunda. belki çalışmak zorunluluğu olmasa sadece sfliler değil insanların çoğu çok daha rahat, sağlıklı ve mutlu yaşarlar hoşlarına giden şeyleri yaparak kim istemez ki.
Kullanıcı avatarı
masalkitabı

Mesaj gönderen masalkitabı »

Tercihe bağlı asosyallik depresyona da sürüklüyor.. Bunu denememiş değilim 1 ay dışarı çıkmadığım zamanlar oldu.Sürekli odamdayım ve sonuç yeni dünya için soyutlanmış bir yaratık..
And here I come up the hill, I'm pushing my wheel of love ... I'm flying. Look at me now.
var

Mesaj gönderen var »

belgin yazdı:asosyallikte parayla oluyor demek size göre. parasız asosyallerin vay haline...öyleyse parasız asosyaller olsa olsa şizoid olabilirler, yoksa onlarda mı paralı olmak durumunda hayatta kalabilmek için.şaka bir yana herkes yaşamak için para kazanmak ve sosyal hayatın içinde istese de istemese de varolmak durumunda. belki çalışmak zorunluluğu olmasa sadece sfliler değil insanların çoğu çok daha rahat, sağlıklı ve mutlu yaşarlar hoşlarına giden şeyleri yaparak kim istemez ki.
İnsanlar çalışmasa daha sağlıklı olmak bir yana, depresyonun dibini görürler. Depresyondaki insanların pek çoğu, dolaylı veya doğrudan işsiz olmaktan, insan içinde bulun(a)mamaktan bu duruma gelmiştir.

Asosyallik kesinlikle çözüm değil, bambaşka bir sorundur. Fobik iken neyi yapamıyordun da asosyal iken yapabiliyorsun, bir örnek verir misin?
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Zaten asosyalim, sürekli pc başındayım evdeyim insan içine illa ki çıkmak zorundayız işte o zaman sap gibi kalıyorum. Ancak sanal dünyanın coşkun insanıyım gerçekte pısırığın teki.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

thealone yazdı: Hayat zaten zor. Sosyal fobili olanlar için biraz daha zor. Eğer bana insanlarla hiç muhatap olmayacağım ve kendimi rahat geçindirebileceğim bir iş verirseniz seve seve yaparım.
Doğru. Aslında bu tür psikolojik rahatsızlıkları olan insanlara iş verilirken, ona göre seçilmeli. Mesela kapalı ve insanlarla iletişimi gerektirmeyen işleri çoğu sosyal insan sevmiyor; ama para kazanmak için yapmak zorunda kalıyorlar. Bunun tam tersi işleri biz sevmiyoruz; ama yapmak zorunda kalıyoruz yine. Eğer insanlar bu işlere bu tür rahatsızlıklar da dikkate alınarak alınırsa, daha mutlu çalışabilirdik. Olmayacağını biliyorum. Ama güzel olurdu. [smilie=unsure.gif]
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

var,

sf nin yarattığı gerginlik ortadan kalktı, yalnızken bulduğum huzuru bana yetiyor fakat ben yalnızlığı seven bir insanım. başkalarına anlamlı gelen çoğu şey benim için bişi ifade etmiyor insanların birbirne tutunarak yaşamaları da onların tercihi.

eğer sf ve asosyalseniz depresyon kaçınılmaz. bu durumda çalışmanız da zaten mümkün değildir. sözünü ettiğim günlük dile girmiş olan depresyon değil ciddi patolojik durumlar....... doktorlar depresyonda iken çalışmayı önermiyor zaten......... çünkü diğer insanlarla etkileşim, depresyonu arttırıyor. tecrit bir yaşam depresyona iyi gelir demiyorum sfyi hafifletir demiyorum. benim bulabildiğim çözüm ilişkilerimi en aza indirmek.... yaşamdan, kendimden beklentilerimi düşük düzeyde tutmak.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

eğer sf ve asosyalseniz...
çözüm ile çözülecek olan şey, ikisi nasıl bi arada oluyor?

ben biraz asosyalim. sosyallikten çok fazla hoşlanmıyorum. yalnız kalmayı seviyorum. sadece gerektiği kadarı bana yeter. ama aynı zamanda sosyal fobiliyim. gerektiği kadar da sosyal olamıyorum...
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

belgin yazdı:asosyallikte parayla oluyor demek size göre. parasız asosyallerin vay haline...öyleyse parasız asosyaller olsa olsa şizoid olabilirler, yoksa onlarda mı paralı olmak durumunda hayatta kalabilmek için.şaka bir yana herkes yaşamak için para kazanmak ve sosyal hayatın içinde istese de istemese de varolmak durumunda. belki çalışmak zorunluluğu olmasa sadece sfliler değil insanların çoğu çok daha rahat, sağlıklı ve mutlu yaşarlar hoşlarına giden şeyleri yaparak kim istemez ki.

Selamlar
SF başka asosyallik başkadır SF bir hastalıkdır asosyallik iyi değildir ama bir tercih olabilir asosyallik genelde dönem dönem olur bazı kişilerde az bazılarında çok olabilir. İkiside bazı durumlarda depresyonu getirebilir.

Depresyon gelirse işler içinden çıkılmaz hale gelir.

Asosyaller SF li değildir ama SF liler genelde asosyal olur zaten sorun burda SF asosyalliği mümkün oldukça tetikler, asosyallik SF yi.

Bunun depresyonla ve ileri SF ile tetiklenmemesi için meşkale anlamında uğraş gerektirir (bilgisayar tv başında zaman geçirmek, araba ile gezmek tozmak, kendi başına veya belli tek kişi ile tatil, kendi ayrı evinde veya odanda uğraşlar gibi) ama uğraş ve hobiler için para gerekir.

Para için SF lin ailesi zengin değilse iş gerekir iş için sosyalleşmek gerekir İş Para Asosyallik gerektiğince sosyallik mümkün olduğunca dengede tutulabilirse daha az depresyon gelir az depresyonla akıl ve beden saglığı daha çok korunabilir.
bemiks

Mesaj gönderen bemiks »

sf li bir insan zaten asosyal bir kişidir sosyal ortamlardan kacmak ise onu dahada yanlızlaştırır ilk başta sf li icin bu olumlu birşeydir fakat inanın insan zamanla evinden bile dışarı cıkamaz hale geliyor denedim fakat tavsiye etmiyorum
Kullanıcı avatarı
tomwaits

Mesaj gönderen tomwaits »

hiç unutmam lisedeyken sf yüzünden okulu bırakıp ormanda yalnız başıma yaşamak istediğimi aileme söylediğimde babam hüngür hüngür ağlamıştı... [smilie=cray.gif].babamın ağlaması çok etkili oldu ve okulumu zorda olsa bitirdim...