öğütler out, ilaçlar in..

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
egemen

öğütler out, ilaçlar in..

Mesaj gönderen egemen »

ben yıllarca bu hastalığın tedavisini araştırdım
yığınla telkiler , yol göstermeler ... hepsi hikaye kardeşler....
daha doğrusu bende etkili olmadı ki bu sitede bakıyoruz gerçekten beni gibi binlercesi var.
ilaçlı tedavi bende etkili oldu.
yolda biri merhaba dese yüzü domates olan biriydim,
gezmek şöyle dursun bakkala dahi gidemezdim.
sonunda 2007 de ilaçlı tedaviye karar verdim.
paxil adlı ilaç . beni düze çıkardı. 2.haftasında etkisini gösteriyor . 2 yıl kullandım
şimdi çok rahatım şükürler olsun.
"biri bakacak" korkusundan kurtuldum , artık "bakarsa baksın" hale geldim
umursamaz ve girişken oldum diyebilirim.

ve bu siteyi kuranlardan Allah razı olsun
ilaçlar kısmındaki PAXİL İN GÜCÜ adlı kunuyu 2007 de okuduktan sonra kararımı vermiştim.
o zamanlar bu konuda yazı da yazmış olmam lazım...

birde kerdeşlerim, ilaç kullanmak istemeyenlere tek tavsiyem
hırslı olun. utanmayı gerektiren olaylarda sinirlenir ve hırslı olursanız göreceksinizki utangaçlığı bastıracaksınız...

beyin hırs duygusunu algıladığı zaman diğer duygular askıda kalıyor.
utangaçlık konusunda öfkeyle kalkan,karla oturur...
"DİNSİZ İLİM TOPAL , İLİMSİZ DİN KÖRDÜR" albert einstein
ağaç85

Re: öğütler out, ilaçlar in..

Mesaj gönderen ağaç85 »

Bu yazı umut verici, teşekkür ederiz. :) İlaçsız geçeceğini ben de düşünmüyorum. Peki şunu soracağım, ilacı bıraktın mı şu anda yoksa devam ediyor musun? Acaba ilacı bıraktıktan sonra her şey eski haline mi geliyor?
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Lit yazdı:Bu yazı umut verici, teşekkür ederiz. :) İlaçsız geçeceğini ben de düşünmüyorum. Peki şunu soracağım, ilacı bıraktın mı şu anda yoksa devam ediyor musun? Acaba ilacı bıraktıktan sonra her şey eski haline mi geliyor?

evet ben de aynısını merak ediyorum.ilacı bırakınca back to the sf mi oluyor? :)
revnaknuma

Mesaj gönderen revnaknuma »

evet. aynen öyle. ilacı bırakınca eski halinize dönersiniz. siz de bırakmayın kardeşim. ben 18 yıldır ilaç kullanıyorum. ömrüm vefa ettikçe de ilaç kullanmaya devam edeceğim.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

hmm, güzel bi konu başlığı, heleki benim gibi 30'u aşmış bi çocuk için doğru bi tespitResim
ama daha genç arkadaşlar için mesela 20 ve altı için öğüt, nasihat, moral gibi psikolojik tedavi dediğimiz telkinler elbette işe yarayabilir
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
tomwaits

Mesaj gönderen tomwaits »

10 senedir ilaç kullanıyodum ilaçlarımı bıraktım ve sfden eser yok şu an...ilaçların faydasını gördüm fakat şu an ihtiyaç duymuyorum...arayışa devam... umudunuzu kaybetmeyin hiçbirzaman... :)
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

revnaknuma yazdı:evet. aynen öyle. ilacı bırakınca eski halinize dönersiniz. siz de bırakmayın kardeşim. ben 18 yıldır ilaç kullanıyorum. ömrüm vefa ettikçe de ilaç kullanmaya devam edeceğim.
18 yıl mı? [smilie=to_take_umbrage.gif]
tomwaits yazdı:10 senedir ilaç kullanıyodum ilaçlarımı bıraktım ve sfden eser yok şu an...ilaçların faydasını gördüm fakat şu an ihtiyaç duymuyorum...arayışa devam... umudunuzu kaybetmeyin hiçbirzaman... :)
İlaçları bıraktığınız zaman ilk başlarda nasıl bir etki oluyor?
Kullanıcı avatarı
tomwaits

Mesaj gönderen tomwaits »

ben ilaçları bırakalı 6 ay oldu azaltarak bıraktım hepsini toplam 6 çeşit ilaç kullanıyordum.mutlu olduğum bir iş en çok yardımcı oldu bana,aşık olduğum bir kız hayatımı bambaşka bir hale getirdi sonu mutsuz sonla bitsede,istanbul hayat verdi,aile desteğini unutmamak gerekir,en çokta kendim çok emek verdim bu hastalığı yenmek için.... :)
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

tomwaits yazdı:ben ilaçları bırakalı 6 ay oldu azaltarak bıraktım hepsini toplam 6 çeşit ilaç kullanıyordum.mutlu olduğum bir iş en çok yardımcı oldu bana,aşık olduğum bir kız hayatımı bambaşka bir hale getirdi sonu mutsuz sonla bitsede,istanbul hayat verdi,aile desteğini unutmamak gerekir,en çokta kendim çok emek verdim bu hastalığı yenmek için.... :)
Çok güzel, tebrik ederim. :) Demek ki insan yeterli desteği bulursa, kurtulabiliyor bu hastalıktan.
Kullanıcı avatarı
yesill

Mesaj gönderen yesill »

valla ben paxili 4 ay kullandım şimdi %70 aşmış durumdayım SF yi şuan süper durumdayım
eski kullanıcım adım lezgi
Kullanıcı avatarı
egemen

Mesaj gönderen egemen »

tabikide bıraktım. 2 yıl kullanmak yetiyor...
ilaçı bıaktıkran sonra aynı seviyede hayata devam ediyorum.
emekler vaziyettenken bize koşmayı öğretiyor,
"DİNSİZ İLİM TOPAL , İLİMSİZ DİN KÖRDÜR" albert einstein
nedim

Mesaj gönderen nedim »

ben paxili kullandım ama yan etkisinden başka hiç bir haltını görmedim
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

egemen yazdı:tabikide bıraktım. 2 yıl kullanmak yetiyor...
ilaçı bıaktıkran sonra aynı seviyede hayata devam ediyorum.
emekler vaziyettenken bize koşmayı öğretiyor,
ben de paxili yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. her zaman düşünüyordum bırakınca ne olacak diye... biraz rahatladım. [smilie=dance3.gif] benim psikiartri de bu ilaçlar sadece baston görevinde, yürümeyi öğrenince elbetteki atacaksın demişti..inşaallah öyle olur.. :)
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne