sfliler haline şükretmeli

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
monti

sfliler haline şükretmeli

Mesaj gönderen monti »

sf çözümü zor bir sorun değil terapi ve ilaç ve cesurca kalabalığa karışma denemeleriyle çok iyi sonuçlar alınabiliyor. siz diğer ruhsal rahatsızlıkları tanımadığınız için şanslı sayılırsınız. umarım hiç tanışmazsınız.
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Re: sfliler haline şükretmeli

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Sosyal fobili birinin sosyal fobi dışında OKB'li olma ihtimali de yüksek hatta OKB SF'nin nedenlerinden biridir. Ayrıca işin içine bir de depresyon çeşitlerinden biri giriyor. OKB tedavi edilmeden SF bitmiyor, depresyon da işin içine girince işler daha da zorlaşıyor. Ayrıca SF'yi atlatmak da terapi ve ilaçla kolayca yapılan bir şey değil, şahsen ben ne forumda ne de reelde sf'yi yenen birine henüz rastlamadım. Aşama kaydeden çok ama tamamen yenen yok.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Evet; beterin beteri var fikrine kesinlikle katılıyorum. Bizden kötü durumdakilerden ibret alıp şükretmek lazım İnsan nefsi doyumsuzdur O yüzden isteklere mutlaka bir sınır koymak lazımdır
monti

Mesaj gönderen monti »

haklısın aslında ben yılların sflisiyim, çözümü yalnızlıkta ve asosyal yaşam biçimini benimsemekte buldum. ikili ilişkilerde sorun yok ama sosyal, kalabalık ortamlarda varlığım anlaşılmıyor bile.

depresyon ve okb süreklilik kazanabiliyor. fakat kişi frekansının uyumlu olduğu ortamlara denk geldiğinde sorunu aşabildiğini görüyor. o nedenle seçici olmak ve rahatsız eden ortamlardan uzak kalmak iyi hissedebilmek için doğru bir yol.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

katılmıyorum ve kınıyorum.
BEN BENİM
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

beterin beteri var felsefesi yada züğürt tesellisi, yalnız sf'liler değil herkes haline şükretmeli
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

mahsunkul yazdı:beterin beteri var felsefesi yada züğürt tesellisi, yalnız sf'liler değil herkes haline şükretmeli
[smilie=yes.gif]
az evvel haberlerde iki kolu ve bir ayağı olmayan bir aile psikologunu izledim.durumuna rağmen hayata sımsıkı bağlanmış.Valla halimize çok şükür..
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
monti

Mesaj gönderen monti »

şükran duymak şükretmek gerekli ve iyidir fakat işi kaderciliğe götürme sınırını ayırdetmek lazım. bizden daha zor durumda olanlara acıyarak yaklaşmak ve onların durumunu baz alarak rahatlamak bana pek hoş gelmiyor. çeşitli yeteneklere sahip birini kendinden üstün görerek hayıflanmak ne kadar kötü ise daha zor olanın sizi rahatlatması da o kadar kötü. insanlar eşit doğmuyor toplumsal düzen de bu eşitsizliği körüklediği için eşitsizlikler katlanıyor. sorunun kaynağı burada.
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

monti yazdı: bizden daha zor durumda olanlara acıyarak yaklaşmak ve onların durumunu baz alarak rahatlamak bana pek hoş gelmiyor.
Aynen katılıyorum. Ben halime şükrediyorum ama başkalarına acıyarak değil ruhsal veya fiziksel kalıcı bir sorunum olmadığı için. Hani hastalandığın zaman iyileşeyim başka bir şey istemiyorum dersin ya o zaman anlarsın sağlığının değerini, bu da onun gibi.
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
gece

Mesaj gönderen gece »

yaa yazdı:katılmıyorum ve kınıyorum.

ben de seni kınıyorum şımarıklığa tahammülüm yoktur.
Erhana20

Mesaj gönderen Erhana20 »

Herkes haline şükretmeli. İnsanoğlu doyumsuzdur, bir şeyi ister elde eder sonra başka şeye imrenir. Sf'li de olsam yalnız da olsan sıcacık evimde annem ve babmla birlikteyim ve beni seven, bana sahip çıkan bir ailem var.
bulutlu gökyüzü

Mesaj gönderen bulutlu gökyüzü »

evet insan her ne olursa olsun haline şükretmeli.
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

fikrimi değiştirdim kimse haline şükretmesin, haline şükretmek insanı kaderci yapar ve insan yerinde sayar.
AyseL83

Mesaj gönderen AyseL83 »

hep azla yetinmeyi öğrenmeliyiz yani,hayatta isteklerimiz ideallerimiz amaçlarımız olmasa da nefes alabildiğimiz için şükretmeliyiz.
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

belgin yazdı:fikrimi değiştirdim kimse haline şükretmesin, haline şükretmek insanı kaderci yapar ve insan yerinde sayar.
anlayamadım fikrin neydi ki ne oldu?

bir ikincisi şükretmek kadercilik değil, başa gelene razı olmak ve daha da kötüsünden uzak olmayı istemek demektir.

bu şiir belgin'e ithaf olunur:
Bırak bîçare feryadı, beladan gel tevekkül kıl!
Zira feryad, belâ-ender, hatâ-ender beladır bil!
Belâ vereni buldunsa, atâ-ender, safâ-ender belâdır bil!
Bırak feryadı, şükür kıl mânend-i belâbil, dema keyfinden güler hep gül mül.
Ger bulmazsan, bütün dünya cefâ-ender, fena-ender hebadır bil!
Cihan dolu belâ başında varken, ne bağırırsın küçük bir belâdan, gel tevekkül kıl!
Tevekkül ile bela yüzünde gül, tâ o da gülsün.
O güldükçe küçülür, eder tebeddül.
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne