kabullenme olayı

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
catatonic20

kabullenme olayı

Mesaj gönderen catatonic20 »

bu siteye takıldığım süre içerisinde birçok insanı analiz etme şansım oldu..sf gibi bir illetin sadece benim hayatımda olmadığını hatta benden daha kötü durumda olanlarıda gördükçe açıkcası biraz teselli ettim kendimi [smilie=cool.gif]
hastalığın ne kadar karmaşık ve yenilmesi güç olduğu ortada...yanlız burada hastalığın üzerimizdeki etkiside çok önemlidir kanımca...
benim gördüğüm kadarıyla şartlanma durumu var,mesela herhangi bir eylem yapılacağı zaman "e ben sfliyim yok yapamam ki neden çünkü ben sfliyim" gibisinden bir algının olduğu kaçınılmaz bir gerçek..sflisin tamam da seninde yapabileceğin ve yapamayacağın şeyler vardır illa ki...mesela ben yolda bana saat soran bi adama son derece rahat bi şekilde saatime bakar kafamı kaldırır söylerim karşıdakine ama birçok sfli bunu yapmakta bile zorluk çekiyor,açıkcası bende bazen oha oluyorum yani o kadarda değil diyorum,herifin teki gelip saat soruyor alt tarafı... :) yada dolmuşta giderken gideceğin yeri soramama gibi şeyler..
demek istediğim kendinizi ben sfliyim diye etiketlemenin hiçbi anlamı yok....sflisiniz yada değilsiniz ne fark eder,siz böylesiniz işte...
adı ne olursa olsun..ben sfliyim dedikçe daha çok sfli oluyoruz farkında olmadan,bana göre çözüm yolunda bu algı sizi geriye götürür,kendinizi bundan ziyade mesela patlamaya hazır bir bomba gibi düşünün :) belkide o bomba hiçbir zaman patlamayacak,varsın patlamasın siz genede düşünün,belki sizinde birgün piminiz çekilir..
şaka bi yana kabullenmemek lazım bence,kolay gelsin..
rüzgar

Re: kabullenme olayı

Mesaj gönderen rüzgar »

geçicek merak etme....kabullenmeye kalmadan, ölüm uykusuna dalıcak ara da uyansa da.bir nehir düşleyin gözlerini kapatıp nehre bırakın kendizi sonra nehir olun....
catatonic20

belgin yazdı:geçicek merak etme....kabullenmeye kalmadan, ölüm uykusuna dalıcak ara da uyansa da.bir nehir düşleyin gözlerini kapatıp nehre bırakın kendizi sonra nehir olun....
seni bazen anlamıyorum belgin,anlaşılmak mı istemiyorsun yada tarzın mı bu anlamadım gitti be kardeşim :)
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

anlamdığın tarafım nedir?

içimde çok çatışma yaşıyorum bugünlerde. içimi saran sıkıntı çelişkili yapıyor beni. kendimle savaşıyorum şaşkınım. yenmek için sık sık telkinde bulunuyorum kendime olumlu telkinler....kendimi kandırmıyorum ama çünkü herşey geçicek bunu biliyorum...
catatonic20

belgin yazdı:anlamdığın tarafım nedir?

içimde çok çatışma yaşıyorum bugünlerde. içimi saran sıkıntı çelişkili yapıyor beni. kendimle savaşıyorum şaşkınım. yenmek için sık sık telkinde bulunuyorum kendime olumlu telkinler....kendimi kandırmıyorum ama çünkü herşey geçicek bunu biliyorum...
ne biliym biraz fantastik şeyler yazıyosun genelde :)
yonca

Mesaj gönderen yonca »

Yaptığınız çözümlemeler oldukça doğru görünüyor. Kendi hayatımdaki kesitleri gözümün önünden geçirdim ve size daha da hak verdim. Mesela ben otobüste istediğim yerde inebileceğime kendimi inandırabiliyorsam bu eylemi gerçekleştirebiliyorum. Ancak aksi halde bir düşüncede olursam kesinlikle buna cesaret edemiyorum. Evet, gerçek şu ki düşüncelerimizi olumlu bir yapıya kavuşturamazsak herhangi bir ilerleme sağlayamayız.
catatonic20

yonca yazdı:Yaptığınız çözümlemeler oldukça doğru görünüyor. Kendi hayatımdaki kesitleri gözümün önünden geçirdim ve size daha da hak verdim. Mesela ben otobüste istediğim yerde inebileceğime kendimi inandırabiliyorsam bu eylemi gerçekleştirebiliyorum. Ancak aksi halde bir düşüncede olursam kesinlikle buna cesaret edemiyorum. Evet, gerçek şu ki düşüncelerimizi olumlu bir yapıya kavuşturamazsak herhangi bir ilerleme sağlayamayız.
sağlayamayız tabi :)