<<İYİLEŞME SÜRECİ: 2. ADIM>>

Sosyal fobiyi yenenler..Hastalığı yenme sürecinde yaşadıklarınız..Söylemek istedikleriniz..
Kullanıcı avatarı
ecsam

<<İYİLEŞME SÜRECİ: 2. ADIM>>

Mesaj gönderen ecsam »

İyileşme süreci ikinci adıma hoş geldiniz.İlk önce fikirsel safhasadan bahsetmek istiyorum.
FİKİRSEL SAFHA: Çoğu kez adım atmayı düşündüm ama hep vazgeçtim. Önceden bir adımı atmayı düşünüyorum.
fakat, o adımla yüz yüze geldiğimde ise vaz geçiyorum. vaz geçmeme neden olan o işle yüz yüze geldiğimde
içimi sara heyecan ve korku. o zaman bundan sonra düşündüğüm şeyi o anda hayata geçirecem. korkulara rağmen...
PRATİKSEL SAFHA: İkinci adımın pratiksel safhasında şehrin en ilke yerinde bulunan bir lokantada tek başıma gidip yemek yemeyi düşünüyorum. Yaşadığım yer <<ESKİŞEHİR>>. Durumu malum. kalabalık ve sosyal bir şehir. En işlek yerlerinden birisi de eskişehire gelenler bilir. Hamam yoludur. Buradaki hedef lokantamı belirledim. Biraz entel kişilerin takıldığı bir lüks lokanta. Oraya bir iş çıkışında gidip <<İSKENDER>> yemeyi düşünüyorum. Bakalım nolacak...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Re: <<İYİLEŞME SÜRECİ: 2. ADIM>>

Mesaj gönderen ecsam »

arkadaşlar yardım edin, cesaret verin de şu adımı atlayıp, daha zor alıştırmalara geçeyim.
lütfen, birbirimize cesaret verelim
come on...
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Adımların neticesinde istediğin iyileşmeye ulaşmanı dilerim
var

Mesaj gönderen var »

Son sözünü anlamadım. Lütfen yazarken okuyucuları da düşünelim.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

hadi...
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

m.k. yazdı:come on...
var yazdı:Re: <<İYİLEŞME SÜRECİ: 2. ADIM>>
Son sözünü anlamadım. Lütfen yazarken okuyucuları da düşünelim.
sözlük yok mu kardeşim internette yaaaa.
var

Mesaj gönderen var »

Sözlükte "come" sözünü bulamadım. Ama "on" başka bir anlamada kullanmadıysan, bir sayıdır.
TDK Büyük Türkçe Sözlük yazdı: Söz bulunamadı.

Aşağıdaki sözlerden birini mi aramak istediniz?
caam
CACM
cama
came
camı
cami
cana
cane
cani
CCCN
CCNU
ceâm
CECM
ceme
Cemi
cenç
cene
cıma
cima
cimi
Ayrıca anlaşılmak için yazıyorsan sözlüğü, okuyanlar değil yazan olarak senin kullanman gerekir. On okuyucu sözlüğe bakacağına bir yazar baksın herkes birbirini anlasın. Zaten aksini düşünerek yazıyorsan yazmayıp düşünmen de yeterli olur. Nasıl olsa anlaşılma beklentin yoktur.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

sen türkçe-türkçe sözlüğe bakmışın.
ayrıca aşağıdaki kelimeler içinde ayıp bir kelime var [smilie=blush.gif]

m.k. yazdı:Mesaj Gönderilme zamanı: 30 Nis 2011, 21:21

Sözlükte "come" sözünü bulamadım. Ama "on" başka bir anlamada kullanmadıysan, bir sayıdır.
TDK Büyük Türkçe Sözlük yazdı:
Söz bulunamadı.

Aşağıdaki sözlerden birini mi aramak istediniz?
caam
CACM
cama
came
camı
cami
cana
cane
cani
CCCN
CCNU
ceâm
CECM
ceme
Cemi
cenç
cene
cıma
cima
cimi
Ayrıca anlaşılmak için yazıyorsan sözlüğü, okuyanlar değil yazan olarak senin kullanman gerekir. On okuyucu sözlüğe bakacağına bir yazar baksın herkes birbirini anlasın. Zaten aksini düşünerek yazıyorsan yazmayıp düşünmen de yeterli olur. Nasıl olsa anlaşılma beklentin yoktur.
[smilie=shok.gif]
var

Mesaj gönderen var »

Forumda Türkçe konuştuğumuza göre hangi dil de sözlüğe bakmam beklenir?
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

peki
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Özel ders saati nekader ki? Benim oğlanın türkçe zayıf, SBS'de napcek bilmeyoz..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Bornfobik yazdı:Gönderilme zamanı: 30 Nis 2011, 22:58
Özel ders saati nekader ki? Benim oğlanın türkçe zayıf, SBS'de napcek bilmeyoz..
KONUYU DAĞITTINIZ YA :(
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

m.k. yazdı:İyileşme süreci ikinci adıma hoş geldiniz.İlk önce fikirsel safhasadan bahsetmek istiyorum.
FİKİRSEL SAFHA: Çoğu kez adım atmayı düşündüm ama hep vazgeçtim. Önceden bir adımı atmayı düşünüyorum.
fakat, o adımla yüz yüze geldiğimde ise vaz geçiyorum. vaz geçmeme neden olan o işle yüz yüze geldiğimde
içimi sara heyecan ve korku. o zaman bundan sonra düşündüğüm şeyi o anda hayata geçirecem. korkulara rağmen...
PRATİKSEL SAFHA: İkinci adımın pratiksel safhasında şehrin en ilke yerinde bulunan bir lokantada tek başıma gidip yemek yemeyi düşünüyorum. Yaşadığım yer <<ESKİŞEHİR>>. Durumu malum. kalabalık ve sosyal bir şehir. En işlek yerlerinden birisi de eskişehire gelenler bilir. Hamam yoludur. Buradaki hedef lokantamı belirledim. Biraz entel kişilerin takıldığı bir lüks lokanta. Oraya bir iş çıkışında gidip <<İSKENDER>> yemeyi düşünüyorum. Bakalım nolacak...
sonuç; servisde yapacaklarımı zihnimde planladım. tabi zihnimde kalay bir iş gibi göründü. servisden eskişehirin kalabalık caddelerine indiğimde sudan çıkmış balık gibiydim. yapamacağım diye düşündüm :( Ama artık başak çarem yoktu. korka korka lokantaya doğru gittim. lokantayı karşımda görünce heyecanım daha da arttı. ama artık herşeyi göze almıştım. bu ilk anı aşarsam gerisi kolay olacaktı. bir an herşeyi unutarak lokantaya daldım. ewet ilk adımı atmıştım. siparişimi verdim. asllında hiç de heyecan yapacak bir durum söz konusu olmadığını anlamaya başladım. yemeğimi yavaş yavaş yedim. yemek bittikten sonra bir çay istedim. artık iyice rahatlamıştım.

İYİLEŞME SÜRECİ 3. ADIMDA GÖRÜŞMEK ÜZERE
ESEN KALIN...
var

Mesaj gönderen var »

Bir de sipariş almayı denemeni öneririm. Çok daha eğlenceli oluyor. Ben ilk denememde başarısız olmuştum ama şimdi seve seve yaparım
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Gerek yok.